(Anulat) Concurs Apple Macbook + 100 Lei

Diferite concursuri cu diferite premii organizate de RetroTech.RO sau membrii ai comunitatii
Avatar utilizator
Ionut1510
Mesaje: 767
Membru din: Sâm Oct 15, 2022 2:54 pm
Localitate: Bacău
Contact:

Re: Concurs Apple Macbook + 100 Lei

Mesaj de Ionut1510 »

RaduFlo scrie: Sâm Mai 27, 2023 9:41 pm Salutare! Sunt nou aici, am gasit forumul dintr-o intamplare, de pe TikTok. Mi se pare un concept foarte frumos, de readucere a zonei retro gaming.

Particip. Nu am avut un Macbook pana acum, si sincer l-as folosi pentru a face diverse activitate, de exemplu office/browsing/organizare in timp ce sunt la scoala sau in alte medii. Pare destul de micut, si chiar daca are un Intel Core 2 Duo (calculatorul meu anterior avea asa ceva, acum avand un i5 gen 6, se simte diferenta, dar nu uitam legacy-urile :) ), cred ca o sa fie diferit ca la un PC normal deoarece sistemul de operare este foarte optimizat, din cate am auzit.

Tastatura banuiesc ca se schimba ca la orice laptop obisnuit, deconectezi bateria, scoti un mic conector si o pui pe cea noua.

Succes tuturor si multumesc pentru acest concurs.

P.S: Nu comentez deobicei pe forumuri, prefer comunicarea asa zis instanta, gen Discord/Whatsapp, dar ceva m-a facut sa imi fac cont pe acest forum (in afara de concursul propriu-zis :D).
Greșit la macbook-uri trebuie să scoți și placa de bază și nu e chiar atât de simplu gândește dacă rupi un cablu flex ia-ți adio de la el.
Mai ales pentru persoanele cu fără experiență
Dacă nu mă crezi uite aici un videoclip cum se schimba tastatura la un macbook
Ionut1510
Avatar utilizator
RaduFlo
Mesaje: 4
Membru din: Sâm Mai 27, 2023 9:29 pm

Re: Concurs Apple Macbook + 100 Lei

Mesaj de RaduFlo »

Nu ma asteptam sa fie atat de complicat. :)) Oricum, cu rabdare se rezolva.
Si eu am desfacut un laptop de praf si i-am scos tastatura, si totusi nu a fost chiar atat de greu.. E ciudat, ca un SSD si Ram-ul poti sa il schimbi imediat la Macbook-ul asta, din ce am vazut eu pe Youtube.
Avatar utilizator
Ionut1510
Mesaje: 767
Membru din: Sâm Oct 15, 2022 2:54 pm
Localitate: Bacău
Contact:

Re: Concurs Apple Macbook + 100 Lei

Mesaj de Ionut1510 »

Dada un pic de răbdare și se rezolvă :D
Ionut1510
andreiyt312
Mesaje: 1
Membru din: Lun Mai 29, 2023 11:55 am

Re: Concurs Apple Macbook + 100 Lei

Mesaj de andreiyt312 »

Eu particip! Dacă mă întrebați ce aș face cu un laptop MacBook, o să îl folosesc drept laptop personal sau de liceu sau pot să îl păstrez de colecție. Eu nu am avut niciodată un laptop MacBook așa că asta e șansa mea de a câștiga acest laptop. Și desigur, o să îi cumpăr o tastatură nouă pentru că aș vrea să-l utilizez ca laptop personal sau de liceu. De ce? Pentru că laptopul meu pe care îl utilizez, HP 250 G7, are display-ul spart și chiar am nevoie de un laptop nou. Și cred că o să-i schimb și HDD cu un SSD de 1TB, dacă o să-l câștig, pentru că și așa are puțini GB și nu pot să pun niște date și poze. Sunt și eu nou pe acest forum.
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1127
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

Re: Concurs Apple Macbook + 100 Lei

Mesaj de AlinGheaja »

andreiyt312 scrie: Lun Mai 29, 2023 12:11 pm Eu particip! Dacă mă întrebați ce aș face cu un laptop MacBook, o să îl folosesc drept laptop personal sau de liceu sau pot să îl păstrez de colecție. Eu nu am avut niciodată un laptop MacBook așa că asta e șansa mea de a câștiga acest laptop. Și desigur, o să îi cumpăr o tastatură nouă pentru că aș vrea să-l utilizez ca laptop personal sau de liceu. De ce? Pentru că laptopul meu pe care îl utilizez, HP 250 G7, are display-ul spart și chiar am nevoie de un laptop nou. Și cred că o să-i schimb și HDD cu un SSD de 1TB, dacă o să-l câștig, pentru că și așa are puțini GB și nu pot să pun niște date și poze. Sunt și eu nou pe acest forum.
bine ai venit
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1127
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

Re: Concurs Apple Macbook + 100 Lei

Mesaj de AlinGheaja »

Astăzi mai târziu voi alege câștigătorul.
Va doresc succes!
Avatar utilizator
TheKalu
Mesaje: 120
Membru din: Mar Aug 23, 2022 12:36 pm

Re: Concurs Apple Macbook + 100 Lei

Mesaj de TheKalu »

AlinGheaja scrie: Mie Mai 31, 2023 8:15 pm Astăzi mai târziu voi alege câștigătorul.
Va doresc succes!
Well, succes tuturor!
Avatar utilizator
Ionut1510
Mesaje: 767
Membru din: Sâm Oct 15, 2022 2:54 pm
Localitate: Bacău
Contact:

Re: Concurs Apple Macbook + 100 Lei

Mesaj de Ionut1510 »

Mulțumim
Ionut1510
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1127
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

Re: Concurs Apple Macbook + 100 Lei

Mesaj de AlinGheaja »

Felicitari zendor !
Ai mesaj privat. Ai o saptamana sa raspunzi la el,daca nu voi selecta urmatorul.
Avatar utilizator
Ionut1510
Mesaje: 767
Membru din: Sâm Oct 15, 2022 2:54 pm
Localitate: Bacău
Contact:

Re: Concurs Apple Macbook + 100 Lei

Mesaj de Ionut1510 »

AlinGheaja scrie: Mie Mai 31, 2023 10:59 pm Felicitari zendor !
Ai mesaj privat. Ai o saptamana sa raspunzi la el,daca nu voi selecta urmatorul.
Nu cred că o să mai între accea persoana..ultima dată când a fost activ a fost în luna lui aprilie sunt slabe șanse ca el să răspundă
Ionut1510
Încuiat

Parteneri

WwW.IceGame.Ro WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM NGZ.RO HITONE T84MNmQ.png QWOZd2 V cs-banner Comunitate VirtualStrike