(Anulat) Concurs Apple Macbook + 100 Lei

Diferite concursuri cu diferite premii organizate de RetroTech.RO sau membrii ai comunitatii
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1114
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

(Anulat) Concurs Apple Macbook + 100 Lei

Mesaj de AlinGheaja »

Salutare tuturor

Se ofera spre concurs un Macbook 13' late 2008
Va fi un concurs mai lung pentru a oferi o sansa celor care afla mai tarziu.
Orice distribuire pe retelele de socializare este de mare folos pentru comunitate !

Specificatii:
Memorie Ram: 4GB
Procesor: Core 2 Duo 2Ghz
Stocare: Hard disk 250 GB
Webcam: Da
Bateria: OK

Stare:
Buna

Defecte:
Tastatura trebuie schimbata (costa 80 de lei)

Reguli participare (VA ROG CITITI CU ATENTIE):
1. Pentru inscriere utilizatorul va trebui sa ne povesteasca experienta cu primul calculator apple, daca nu a avut ce doreste sa faca primul macbook care il va primi :D

2. NU se accepta raspunsuri simple gen: particip,gaming!

3. Concursul se va incheia in data de 31 mai 2023 iar castigatorul va fi ales prin wheelofnames.com


Se va oferi 100 de lei cadou pentru cine doreste sa i schimbe tastatura.
Va doresc succes si va rog sa cititi cu atentie REGULAMENTUL inainte de participare !


Imagine

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Ionut1510
Mesaje: 766
Membru din: Sâm Oct 15, 2022 2:54 pm
Localitate: Bacău
Contact:

Re: Concurs Apple Macbook + 100 Lei

Mesaj de Ionut1510 »

Particip! De când îmi doresc eu să am și eu un Macbook (nu am folosit în viața mea un macbook și chiar mi-aș dori unul să am) :).Un model plăcut și are o calitate buna mai ales la materialele la care sunt folosite pentru producerea Macbook-urilor. Acest macbook a creat în era lui Steve Jobs.Ce vreau să fac cu acest Macbook l-aș folosit pentru editing la TikTok office și alte lucruri,poate am să îl iau cu mine când mai călătoresc că e mic și portabil față de laptop-ul meu care nici nu îmi încape în Rucsac :)).Acest Macbook mi-ar fi foarte de folos,În comparație cu Windows, MacOS este mai bine optimizat față de Windows
Vreau să simt experiența lui MacOS (nu am încercat niciodată acest sistem) și dacă pe viitor aș recomanda acest sistem.
Daca tot are tastatura bubuită :)) :)) .Chiar cu mare drag aș schimba-o ❤️. Așa cum am făcut și la laptop-ul Toshiba de i-am schimbat tastatura
Ultima oară modificat Lun Mai 29, 2023 8:15 am de către Ionut1510, modificat de 3 ori în total.
Ionut1510
alpitu21
Mesaje: 88
Membru din: Sâm Oct 15, 2022 10:52 pm

Re: Concurs Apple Macbook + 100 Lei

Mesaj de alpitu21 »

Retras
Ultima oară modificat Vin Apr 28, 2023 1:35 pm de către alpitu21, modificat 1 dată în total.
zendor
Mesaje: 1
Membru din: Mar Apr 11, 2023 12:30 pm

Re: Concurs Apple Macbook + 100 Lei

Mesaj de zendor »

Încerc si eu.Sunt nou pe aici am auzit de acest giveaway de la un prieten si am zis sa ma înscriu poate ceva ceva , pare un laptop decent de Research, Office, si sa îmi fac o idee despre cum e OS-ul celor de la Apple pe MacBook-uri. Sunt fan Apple, dar totuși nu am avut niciodată vreun laptop de la ei, sunt foarte scumpe si par fragile si subțiri, dar a-și încerca unul poate m-ar motiva sa îmi cumpăr unul nou. Oricum m-ar bucura acest model deoarece este Apple classic si arată prea bine (mai ales cu logo-ul iluminat, pe care nu îl mai găsești pe niciun laptop in ziua de azi) Deci cam asta e, sper sa reușesc sa îmi fac o părere despre diferenta dintre laptopurile din acea eră si cele din ziua de azi. Zii faină, si mersi pentru atenție.
Avatar utilizator
djsop
Contribuitor
Mesaje: 190
Membru din: Mar Iul 05, 2022 10:14 pm

Re: Concurs Apple Macbook + 100 Lei

Mesaj de djsop »

Particip! Ma intereseaza acest laptop pentru ca am un Apple iMAC cu procesor Dual core pe care l-am dat mamei dar nu este portabil precum este un laptop, iar macurile misca mai bine decat un intel dual core, FACTS!. Daca imi va surade norocul vreau sa renunt la cei 100 de lei, chiar daca specificand asta imi taie sansele la castig Just saying haha. 😇
Avatar utilizator
Ionut1510
Mesaje: 766
Membru din: Sâm Oct 15, 2022 2:54 pm
Localitate: Bacău
Contact:

Re: Concurs Apple Macbook + 100 Lei

Mesaj de Ionut1510 »

Totuși tastatura arată impecabil e nasol că nu merg toate tastele.Macar dacă mergea tasta space cât și backspace de volum nici nu mă interesează că se poate umbla la setări
Ionut1510
Avatar utilizator
Morphinus
Moderator
Mesaje: 450
Membru din: Joi Ian 05, 2023 1:04 pm

Re: Concurs Apple Macbook + 100 Lei

Mesaj de Morphinus »

Sincer imi face si mie cu ochiul, gandindu-ma sa imi aplic si eu candidatura la acest concurs dar inca nu sunt hotarat.
De laptopuri cam fug ca is mai delicate si nu atat de actualizabile ca si desktopurile, in ultima vreme da sunt actualizabile dar sunt si modele mai reticente la acest capitol.
Iar astea Apple mi se par SF, astea vechi is mai ok la modificari uzuale, un SSD, RAM chestiile uzuale dar sa vezi placile de baza la modele mai noi, din zilele noaste, te uiti ca broasca la polizor.

Vine si cu incarcator la pachet?
Scuzele de rigoare pentru intrebari dar sa stim exact ce contine bundelu' ... :))
Imagine
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1114
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

Re: Concurs Apple Macbook + 100 Lei

Mesaj de AlinGheaja »

Morphinus scrie: Joi Apr 20, 2023 9:52 am Sincer imi face si mie cu ochiul, gandindu-ma sa imi aplic si eu candidatura la acest concurs dar inca nu sunt hotarat.
De laptopuri cam fug ca is mai delicate si nu atat de actualizabile ca si desktopurile, in ultima vreme da sunt actualizabile dar sunt si modele mai reticente la acest capitol.
Iar astea Apple mi se par SF, astea vechi is mai ok la modificari uzuale, un SSD, RAM chestiile uzuale dar sa vezi placile de baza la modele mai noi, din zilele noaste, te uiti ca broasca la polizor.

Vine si cu incarcator la pachet?
Scuzele de rigoare pentru intrebari dar sa stim exact ce contine bundelu' ... :))
E un model super Ok la calitate. Are și el o vârsta dar merge. Oricine poate participa. Și da vine cu încărcător :))
Avatar utilizator
Morphinus
Moderator
Mesaje: 450
Membru din: Joi Ian 05, 2023 1:04 pm

Re: Concurs Apple Macbook + 100 Lei

Mesaj de Morphinus »

Domnule esti bun de vanzator.
M-ai convins.

Intru si eu in concurs mai mult din dorinta de a avea posbilitatea sa cochetez si cu un astfel de sistem de operare si desigur pentru a avea in colectie un asemenea model.
Va rog sa imi verificati eligibilitatea pentru participare si sa imi da-ti un bon de ordine.

:P
Imagine
Avatar utilizator
Ionut1510
Mesaje: 766
Membru din: Sâm Oct 15, 2022 2:54 pm
Localitate: Bacău
Contact:

Re: Concurs Apple Macbook + 100 Lei

Mesaj de Ionut1510 »

AlinGheaja scrie: Joi Apr 20, 2023 9:40 am
Ionut1510 scrie: Joi Apr 20, 2023 9:38 am Totuși tastatura arată impecabil e nasol că nu merg toate tastele.Macar dacă mergea tasta space cât și backspace de volum nici nu mă interesează că se poate umbla la setări
Tocmai de-aia este 100 lei cadou și este ușor de schimbat. Doar răbdare și timp. Pentru cine dorește.
Dacă voi câștiga acest laptop cu siguranță am să schimb tastatura ❤️
Până la extragere mai este
Apropo extragerea când va fi pe 30 aprilie sau 30 mai??
Ionut1510
Încuiat

Parteneri

WwW.IceGame.Ro WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM NGZ.RO HITONE T84MNmQ.png QWOZd2 V cs-banner Comunitate VirtualStrike