Win 7 simulator

Telefoane/tablete cu android
Avatar utilizator
Ionut1510
Mesaje: 766
Membru din: Sâm Oct 15, 2022 2:54 pm
Localitate: Bacău
Contact:

Win 7 simulator

Mesaj de Ionut1510 »

Dacă nu aveți un Laptop și doriți să simțiti experiență Windows-ului.Ei bine am venit cu un simulator Windows pentru Android. Ce se numește Win 7 simu :).

Win 7 simu este un simulator Windows 7 ,are și temele originale ale Windows-ului 7.Dacă nu îți place Windows 7 poți să selectați altă temă din Windows cum ar fi 10,11,XP cât și tema bazată pe MacOS.
Are și câteva joculețe cum ar fi: Purble Place, Minesweeper, Solitaire și Tetris
Are și Bios unde puteți să schimbați Tema Boot-ului și Dummy installer unde o să afișeze setup-ul Windows-ului.
Puteți să accesați Chrome și Internet Explorer.Dar din păcate încărcarea site-urilor pe acest simulator merge destul de greu.

Am să vă prezint câteva poze

Imagine

Imagine

Imagine

După cum puteți observa YouTube-ul merge dar o să îți ia 2 minute ca pagina să se încarce complet



Dacă sunteți interesat.Puteți să îl descărcați aici: https://play.google.com/store/apps/deta ... e.win7simu
Ionut1510
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1114
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

Re: Win 7 simulator

Mesaj de AlinGheaja »

Ca sa vezi ce mai inventeaza lumea :D Stiam ca este ceva cu Windows XP!
Acum vad ca este si cu 7 :))
Avatar utilizator
Ionut1510
Mesaje: 766
Membru din: Sâm Oct 15, 2022 2:54 pm
Localitate: Bacău
Contact:

Re: Win 7 simulator

Mesaj de Ionut1510 »

RetroTech scrie: Lun Noi 21, 2022 10:21 pm Ca sa vezi ce mai inventeaza lumea :D Stiam ca este ceva cu Windows XP!
Acum vad ca este si cu 7 :))
Există și cu Windows 98 :))
Ionut1510
alpitu21
Mesaje: 88
Membru din: Sâm Oct 15, 2022 10:52 pm

Re: Win 7 simulator

Mesaj de alpitu21 »

Eu stiam o aplicație numita JPCSIM, te lasă să emulezi instalarea unui sistem windows (are mai multe versiuni aplicația) si chiar sa si folosești windows-ul instalat din telefon. Puteai să folosești si fara sa treci prin instalare.

Desigur, ca orice alta aplicație, sunt toate caricaturi si animatii facute să para a windows real
Avatar utilizator
Ionut1510
Mesaje: 766
Membru din: Sâm Oct 15, 2022 2:54 pm
Localitate: Bacău
Contact:

Re: Win 7 simulator

Mesaj de Ionut1510 »

alpitu21 scrie: Sâm Dec 17, 2022 11:48 pm Eu stiam o aplicație numita JPCSIM, te lasă să emulezi instalarea unui sistem windows (are mai multe versiuni aplicația) si chiar sa si folosești windows-ul instalat din telefon. Puteai să folosești si fara sa treci prin instalare.

Desigur, ca orice alta aplicație, sunt toate caricaturi si animatii facute să para a windows real
Da! Și eu am testat-o și mi-e mia plăcut acest simulator, poți să îți instalezi sistemele Windows dar ce nu mi-a plăcut este că nu are toate funcțiile și că numai primește update
Ionut1510
Scrie răspuns

Parteneri

WwW.IceGame.Ro WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM NGZ.RO HITONE T84MNmQ.png QWOZd2 V cs-banner Comunitate VirtualStrike