(Anulat) Concurs Dell Latitude E6410 (partea a 2-a)

Diferite concursuri cu diferite premii organizate de RetroTech.RO sau membrii ai comunitatii
Leo
Mesaje: 3
Membru din: Joi Iul 06, 2023 11:58 pm

Re: Concurs Dell Latitude E6410 (partea a 2-a)

Mesaj de Leo »

1. Vreau să îl folosesc personal, să am grijă de el, să îi fac mentenanță periodică și să îl upgradez în viitor.O să mă joc jocuri retro preferatele mele și o să îl folosesc să mă uit la filme și multe altele.
2. Eu am o părere nașpa despre cei care nu răspund dacă câștigă deoarece încurcă tot concursul când cineva care chiar merita să câștige nu a putut de o persoană de genul. Eu îmi verific foarte des emailul și nu mi s-ar întâmpla așa ceva mie.
3. Retrotech mi se pare un forum bestial din România pot să zic chiar unic, Retrotech este o comunitate foarte faină din România.
Sper să câștig laptop-ul 😁.
Fanica
Mesaje: 1
Membru din: Mie Dec 13, 2023 9:53 am

Re: Concurs Dell Latitude E6410 (partea a 2-a)

Mesaj de Fanica »

1. Vreau să îl folosesc personal, să am grijă de el! Sa lucrez pe el să îmi fac bani.
2. Eu am o părere proastă despre cei care nu răspund dacă câștigă deoarece încurcă tot concursul când cineva care chiar merita să câștige nu a putut de o persoană de genul. Sper sa vad când sunt anunțată.
3. Retrotech mi se pare un forum superb din România pot să zic chiar unic, Retrotech este o comunitate foarte faină din România. Am o părere foarte bună;
Sper să câștig laptop-ul,!
MDJ
Mesaje: 4
Membru din: Dum Feb 04, 2024 11:02 pm

Re: Concurs Dell Latitude E6410 (partea a 2-a)

Mesaj de MDJ »

Salut!

1. As dori acest laptop pentru că tot caut un laptop care să-l folosesc pentru dezvoltarea unui telefon custom care se bazează pe un LG Optimus L7 (unul dintre telefoanele colecției mele). Acest telefon va fi custom ca hardware dar și ca software, deoarece acesta va avea un SoC nou (snapdragon 845) montat pe o placa de baza concepută de mine, la partea de software voi face o implementare de EDK2 pentru a rula mai multe sisteme de operare pe el, iar o "reînviere" a symbian-ului este planificată datorita formatului open source al sistemului de operare. Mai departe aș dori să îl fac open source complet pentru a atinge obiectivul de "telefon open source", dar prin open source nu mă refer doar la software, mă refer și la hardware pentru ca oricine dispus, să îl poată construi acasă cu un minim de cunoștințe. In mare parte aș folosi laptopul pentru a face debug pe placa de baza dezvoltata de mine pentru telefon cât și dezvoltare de software low level (bootloader) dar și la portarea uefi-ului EDK2. Unul dintre singurele laptop-uri ale colecției mele (Acer extensa 5265z) nu prea poate fi utilizat pentru acest lucru deoarece găsirea unui procesor intel core 2 duo care să meargă pe chipsetul sau e foarte grea, și pur și simplu nu e practic a fi utilizat pentru acest lucru. Având în vedere specificațiile laptop-ului acesta este perfect pentru al folosi in acest scop și chiar as putea găsi un core i7 ieftin cu care să îl pot upgrada.

2. Părerea mea despre oamenii care sunt prea ocupați pentru a-și revendica premiul nu este una buna, deoarece au avut noroc dar nu au profitat de el iar atunci când te înscrii la o astfel de extragere trebuie sa te intereseze dacă ești ales sau nu ;)

3. Retrotech forum este una dintre singurele comunități de pasionați de tehnologie retro din România care prin fiecare membru al aceștia promovează istoria și deținerea acestor "piese de muzeu" ale tehnologiei. Acest loc este destinat noua, pasionaților care avem grija de tehnologia retro, de la telefoane vechi sau smartphone-uri clasice până la cele mai puternice pc-uri retro.
Mihaiionita
Mesaje: 3
Membru din: Dum Mar 17, 2024 10:23 pm

Re: Concurs Dell Latitude E6410 (partea a 2-a)

Mesaj de Mihaiionita »

1. Sunt pasionat de IT/retelistica așa că o să înstalez un Linux pe el să învăț să lucrez in Unix
2. Sunt cazuri și cazuri, nu vreau sa zic că și-au bătut joc de concurs și de munca voastră și mă gândesc că poate nu au văzut.
3. Frumoasa inițiativa ta, ai trist în mine multe amintiri frumoase de mult uitate și ești de apreciat. Tot așa.
Cristian
Mesaje: 2
Membru din: Mar Ian 09, 2024 9:07 pm

Re: Concurs Dell Latitude E6410 (partea a 2-a)

Mesaj de Cristian »

1. Acest laptop as vrea sa îl folosesc pentru școală când voi avea nevoie și poate chiar ma voi și juca câteva joculețe

2. Părerea mea nu este una foarte bună despre utilizatori care nu își revendica premiile dar exista și posibilitatea sa nu se uite pe mail la mesaje, nu cred ca ma număr printre ei și nici nu vreau

3. Părerea mea despre retrotech.ro este una superb de buna mai ales pentru cei care va urmaresc cu ceea ce faceți și despre lucrurile nostalgice.
Avatar utilizator
Vatra
Mesaje: 1
Membru din: Mie Feb 01, 2023 3:04 am

Re: Concurs Dell Latitude E6410 (partea a 2-a)

Mesaj de Vatra »

1. este un upgrade imens față de laptopul meu actual cu un pentium t4200 care nu este în stare să facă decoding la video-uri pe youtube
2. cel mai probabil mulți uit ca s-au înscris și zic ca nu au șanse să câștige așa ca uită complet de concurs
3. O comunitate unică în România și care sper să crească cat mai mult în număr !
ReluND
Mesaje: 6
Membru din: Sâm Sep 23, 2023 6:13 pm

Re: Concurs Dell Latitude E6410 (partea a 2-a)

Mesaj de ReluND »

1.Eu vreau acest laptop pentru al folosi la ECU tuning.
Multe programe de modificat ECU la masini nu functioneaza pe windows 10 ci doar pe 7.
2.Oamenii care nu isi revendica premiile sunt de cea mai joasa speta.Ti se ofera un lucru gratis si il refuzi,asa ceva nu este firesc.
Eu din fericire nu ma numar printre acei oameni.
3.Mie imi place acest forum,deoarece pe langa ale hobiuri pe care le am mai sunt si foarte pasionat de Retro:console,PC-uri,jocuri,etc.
Sper sa fiu ales,dar le urez mult noroc tuturtor participantilor!
mataka0749
Mesaje: 1
Membru din: Joi Mar 21, 2024 1:41 pm

Re: Concurs Dell Latitude E6410 (partea a 2-a)

Mesaj de mataka0749 »

1.Am nevoie de acest laptop deoarece calculatorul este vechi și mi ar trebui acest laptop pentru a face proiecte pentru școală .
2.Parerea mea despre utilizatori care nu își revendică premiile sunt oameni nașpa .
Nu,nu mă număr printre ei și nici nu am să mă număr printre ei .
3.Retrotech.ro este o platforma cu multe răspunsuri pentru anumite probleme și acest site poate ajuta multă lume .
Deși nu am nicio șansă să iau acest laptop tot mă înscriu.
Avatar utilizator
Aditzu
Mesaje: 83
Membru din: Sâm Aug 19, 2023 12:18 pm

Re: Concurs Dell Latitude E6410 (partea a 2-a)

Mesaj de Aditzu »

Salut, particip si eu
Pai doresc sa il folosec pt office si jocuri vechi
Parerea mea este ca probabil au si uitat de site sau probabil nu mai sunt interesati de respectivele premii
Parerea mea despre acest site este una buna
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1132
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

Re: (Inchis) Concurs Dell Latitude E6410 (partea a 2-a)

Mesaj de AlinGheaja »

Salutare
Astazi se vor selecta castigatorii. Succes tuturor ;)
Încuiat

Parteneri

WwW.IceGame.Ro WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM NGZ.RO HITONE T84MNmQ.png QWOZd2 V cs-banner Comunitate VirtualStrike