Sugestii,modificari, idei si recomandari.

Fii la curent cu totul despre comunitatea noastra
Scrie răspuns
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1114
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

Re: Sugestii,modificari, idei si recomandari.

Mesaj de AlinGheaja »

Incepand de azi pe site nu vor mai fi reclame google ! Pagina se va incarca mult mai repede.
Este o decizie care am luat-o in urma noilor paterneri care ne vor ajuta. ;)
Avatar utilizator
djsop
Contribuitor
Mesaje: 190
Membru din: Mar Iul 05, 2022 10:14 pm

Re: Sugestii,modificari, idei si recomandari.

Mesaj de djsop »

Lux :) , chiar se incarca mai repede 😁
ViceCSR
Mesaje: 45
Membru din: Dum Ian 28, 2024 3:27 pm
Contact:

Re: Sugestii,modificari, idei si recomandari.

Mesaj de ViceCSR »

Sugerez mutarea mini-profilului pe partea stanga si scoaterea banner-ului din sidebar, pe alte pagini in afara de cea principala, in felul acesta este mai estetic, din punctul meu de vedere!
Sugerez adaugarea unui avatar de baza care sa fie atribuit utilizarorilor automat, la inregistrare. Stiti povestea, da mai bine la ochi.
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1114
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

Re: Sugestii,modificari, idei si recomandari.

Mesaj de AlinGheaja »

ViceSTG scrie: Lun Ian 29, 2024 11:06 am Sugerez mutarea mini-profilului pe partea stanga si scoaterea banner-ului din sidebar, pe alte pagini in afara de cea principala, in felul acesta este mai estetic, din punctul meu de vedere!
Sidebar-ul va fi afisat doar pe prima pagina(index) iar cat de profile pe partea stanga inca mai testez, in tema curenta nu prea se incadreaza bine.
ViceSTG scrie: Lun Ian 29, 2024 11:06 am Sugerez adaugarea unui avatar de baza care sa fie atribuit utilizarorilor automat, la inregistrare. Stiti povestea, da mai bine la ochi.
Da se poate. Doar sa imi zici ce avatar sa fie. :)
ViceCSR
Mesaje: 45
Membru din: Dum Ian 28, 2024 3:27 pm
Contact:

Re: Sugestii,modificari, idei si recomandari.

Mesaj de ViceCSR »

AlinGheaja scrie: Lun Ian 29, 2024 7:58 pm
ViceSTG scrie: Lun Ian 29, 2024 11:06 am Sugerez mutarea mini-profilului pe partea stanga si scoaterea banner-ului din sidebar, pe alte pagini in afara de cea principala, in felul acesta este mai estetic, din punctul meu de vedere!
Sidebar-ul va fi afisat doar pe prima pagina(index) iar cat de profile pe partea stanga inca mai testez, in tema curenta nu prea se incadreaza bine.
ViceSTG scrie: Lun Ian 29, 2024 11:06 am Sugerez adaugarea unui avatar de baza care sa fie atribuit utilizarorilor automat, la inregistrare. Stiti povestea, da mai bine la ochi.
Da se poate. Doar sa imi zici ce avatar sa fie. :)
Asta nu mai stiu. :)) Te descurci.
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1114
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

Re: Sugestii,modificari, idei si recomandari.

Mesaj de AlinGheaja »

Modificari noi incepand de azi !

Se vor reactiva reclamele google adsense ! De ce ? Genereaza un mic venit care ma mai ajuta la plata pentru gazduire si domeniu + alte obiecte retro.
E putin dar ajuta. Ca sa pastram forumul va fi necesar. Am in plan sa ajung la hosting propriu in maxim 30 de zile. (Teoretic)
Daca ajung acolo atunci clar ca reclamele vor fi permanent dezactivate si vom avea optiunea proprie de incarcare fisiere/atasamente.
Si banuiesc ca "Pai da dar eu nu vreau reclame !" Asa este. Nici mie nu imi plac.
Se va implementa o noua optiune ce va fi automata. La o donatie de 10 euro reclamele vor fi dezactivate pentru utilizatorul respectiv + acces continut privat. Permanent !
NU este obligat nimeni sa doneze. Pagina merge in continuare asa. Daca folosesti adblock, este alegerea ta! Dar as prefera sa nu. Ne ajuta vizita ta !
NU este deranjant la vizualizare forum, nu vor aparea reclame pe tot ecranul cum sunt unele aplicatii sau alte site-uri.
NU impedica cu nimic functionalitatea forumului.
Sper sa ma intelegeti.

Daca aveti sugestii, va rog !
Avatar utilizator
Morphinus
Moderator
Mesaje: 450
Membru din: Joi Ian 05, 2023 1:04 pm

Re: Sugestii,modificari, idei si recomandari.

Mesaj de Morphinus »

Nu ma deranjeaza cu nimic, din punctul meu de vedere sa ramana active, atata vreme cat nu sunt intruzive pentru utilizatori.
Reprezinta o mica suma ce poate sa fie alocata pentru altceva, ii iei nu ii dai, stii vorba aia.
Daca ai in plan si o modalitate de hosting propriu, sa poti aloca niste resurse hardware, energie electrica pentru a elimina costurile iar e mare lucru dar aici este asa si asa, ca tot se cheltuie niste bani din buzunarul propriu pentru mentinerea alive a unui site, fie ca e hostat in regim propriu sau apelezi la un anume furnizor de astfel de servicii.
Imagine
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1114
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

Re: Sugestii,modificari, idei si recomandari.

Mesaj de AlinGheaja »

Se pare ca in ultimul timp primesc tot felul de mesaje si oferte aiurea "lasa-ma sa iti fac aia si sa imi pui un link la tine pe site". Nu sunt interesat, prefer sa imi fac munca singur si daca e schimb de link-uri da, reciproc.
In ultimul an am avut parte de tot felul de oferte benefice, dar nu pentru mine ! [-(
Incepand de astazi voi fi mai strict cand vine vorba de colaboratori pe termen scurt/lung. Fiecare cu treaba lui daca nu ajuta comunitatea.
Avatar utilizator
Valer
Mesaje: 35
Membru din: Mar Feb 27, 2024 6:37 pm

Re: Sugestii,modificari, idei si recomandari.

Mesaj de Valer »

În descrierea secțiunii Programare, cuvântul Python este scris greșit (corect e Python, nu Pyton)
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1114
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

Re: Sugestii,modificari, idei si recomandari.

Mesaj de AlinGheaja »

Valer scrie: Sâm Aug 10, 2024 5:45 pm În descrierea secțiunii Programare, cuvântul Python este scris greșit (corect e Python, nu Pyton)
Mulțumesc
Am mâncat prea mult 🫣🫣🫣
Scrie răspuns

Parteneri

WwW.IceGame.Ro WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM NGZ.RO HITONE T84MNmQ.png QWOZd2 V cs-banner Comunitate VirtualStrike