Sugestii,modificari, idei si recomandari.

Fii la curent cu totul despre comunitatea noastra
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Morphinus
Moderator
Mesaje: 450
Membru din: Joi Ian 05, 2023 1:04 pm

Sugestii,modificari, idei si recomandari.

Mesaj de Morphinus »

Salutare.
Propun aici sa convertim acest topic intr-o casuta cu sugestii daca este sa o numim asa, destinata atat celor mai activi dintre colegii forumisti cat si cei noi, unde sa discutam despre potentialele modificari aduse forumului, chestii sa il facem mai bun, productiv, usor de utilizat, sa putem pune in balanta niste idei pe baza a ceea ce consideram fiecare util si ca ar aduce un plus experientei de utilizare.
Sa fie un loc si de critici sa putem observa ce nu este ok si nu merge si sa cautam solutii, de ce nu si o zona de bug report.

In cazul in care nu am postat in sectiunea corecta rog mutarea acestuia in locatia corespunzatoare cu scuzele de rigoare.
Imagine
Avatar utilizator
Comandorul
Contribuitor
Mesaje: 97
Membru din: Joi Ian 05, 2023 11:14 am

Re: Sugestii, idei si recomandari.

Mesaj de Comandorul »

Eu zic că ar fi fain să facem ca atunci când cineva pune un link într-o postare, atunci când se accesează linkul respectiv, acesta să se deschidă într-o fereastră nouă.
Avatar utilizator
Morphinus
Moderator
Mesaje: 450
Membru din: Joi Ian 05, 2023 1:04 pm

Re: Sugestii, idei si recomandari.

Mesaj de Morphinus »

Eu am intampinat niste probleme legate de postarile mai lungi, ca am avut o postare mai lunga, o terminam de editat dar la finalizarea si afisarea mesajului observam ca nu este continutul complet.
Sau linkurile sa fie mai vizibile pe forum, in afara de deschiderea intr-o fila noua sa vezi exact o alta culoare, ceva mai izbitor, cu un rosu sau ceva, ca sa iti dai seama usor ca pe un cuvant anume este inserat un link catre un site.
Mie cel putin nu imi afiseaza pe Brave, ori sa fie de la ceva extensii gen Ublock dar ma indoiesc.
Sugestia este ok zic.
Imagine
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1114
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

Re: Sugestii, idei si recomandari.

Mesaj de AlinGheaja »

Morphinus scrie: Mar Ian 10, 2023 2:10 pm Eu am intampinat niste probleme legate de postarile mai lungi, ca am avut o postare mai lunga, o terminam de editat dar la finalizarea si afisarea mesajului observam ca nu este continutul complet.
Sau linkurile sa fie mai vizibile pe forum, in afara de deschiderea intr-o fila noua sa vezi exact o alta culoare, ceva mai izbitor, cu un rosu sau ceva, ca sa iti dai seama usor ca pe un cuvant anume este inserat un link catre un site.
Mie cel putin nu imi afiseaza pe Brave, ori sa fie de la ceva extensii gen Ublock dar ma indoiesc.
Sugestia este ok zic.
Da asta este din cauza temei cu hyperlink. Dar am sa ma uit peste in weekend si sa gasesc o culoare la link nevizitat si vizitat.
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1114
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

Re: Sugestii, idei si recomandari.

Mesaj de AlinGheaja »

Am sa postez aici tot ce este de pagina.. ca deja sunt prea multe postari si m-am incurcat si eu :D Scuze...

Un nou forum "Periferice" la categoria "Calculatoare".

Pe tema noua de acum numele paginii este hyperlink (se poate da click pe el si te duce pe prima pagina)
Tema noua are un numar de culori si se poate modifica in multe locuri,dar pentru asta am nevoie de parerile voastre.
Intrati pe adresa asta CLICK alegeti structura care va place si versiunea "3.3 Demo"
In prezent folosim "Boxed + Particle Header + 'Simplified' Forumlist" si culoare "neon_blue"
Avatar utilizator
Morphinus
Moderator
Mesaje: 450
Membru din: Joi Ian 05, 2023 1:04 pm

Re: Sugestii,modificari, idei si recomandari.

Mesaj de Morphinus »

Eu unul sunt multumit de actuala structura, mi se pare ok si dark mode cat mai mult daca este sa ma intrebi, dar nuanta de acum mi se pare ok pentru ochi.
Imagine
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1114
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

Re: Sugestii,modificari, idei si recomandari.

Mesaj de AlinGheaja »

Morphinus scrie: Dum Feb 05, 2023 8:08 pm Eu unul sunt multumit de actuala structura, mi se pare ok si dark mode cat mai mult daca este sa ma intrebi, dar nuanta de acum mi se pare ok pentru ochi.
Da intradevar este OK pentru ochi. Doar la albastru inca ma gandesc...
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1114
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

Re: Sugestii,modificari, idei si recomandari.

Mesaj de AlinGheaja »

Nu ar fi mai ok o alta culoare mai calda pt ochi ? un orange cum este culoarea la textul de pe tema veche ?!
Avatar utilizator
Morphinus
Moderator
Mesaje: 450
Membru din: Joi Ian 05, 2023 1:04 pm

Re: Sugestii,modificari, idei si recomandari.

Mesaj de Morphinus »

Nu este rau nici asa.
Initial sa iti placa tie, ca dupa ne obisnuim cu ea indiferent de nuanta.
Imagine
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1114
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

Re: Sugestii,modificari, idei si recomandari.

Mesaj de AlinGheaja »

Morphinus scrie: Lun Feb 06, 2023 5:19 pm Nu este rau nici asa.
Initial sa iti placa tie, ca dupa ne obisnuim cu ea indiferent de nuanta.
Vouă sa va placă! Pt mine nu contează. Voi sa fiți multumiți.
Scrie răspuns

Parteneri

WwW.IceGame.Ro WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM NGZ.RO HITONE T84MNmQ.png QWOZd2 V cs-banner Comunitate VirtualStrike