(Inchis) Concurs Acer Aspire E5-551

Diferite concursuri cu diferite premii organizate de RetroTech.RO sau membrii ai comunitatii
Ionuzz
Mesaje: 1
Membru din: Mie Noi 08, 2023 8:15 pm

Re: Concurs Acer Aspire E5-551

Mesaj de Ionuzz »

1. Ce doresti sa faci cu acest laptop ?
Sa ma uit pe iel sa ma bucur de iel la un film sau cv pe yt.

2. Pentru viitoarele concursuri ce ai alege dintre un laptop retro si unul modern ?
Asi alege unl retro pentru ca isi face trb si poti sa faci mai multe pe iel.

3. Cum ai aflat de noi ?
Am aflat de voi depe tiktok.
alpitu21
Mesaje: 88
Membru din: Sâm Oct 15, 2022 10:52 pm

Re: Concurs Acer Aspire E5-551

Mesaj de alpitu21 »

Salut, doresc si eu sa ma inscriu in acest concurs deoarece am nevoie de un laptop mai mic si portabil ca acesta, avand 15.6 inch, pentru a il folosi cand am nevoie de a ma deplasa de acasa, cum ar fi sa aduc la scoala, ca mai nou asa ne zice, sau cand am de mers undeva, chiar imi va fi de folos. Din viitoarele concursuri as alege un laptop retro, le ador si chiar as dori unul pe care sa ruleze windows 98 sau versiuni vechi de windows in general, sunt foarte interesante. Am aflat de acest forum dragut prin aplicatia tiktok din live-urile si videourile care imi mai apareau pe FY. Am ajuns pe site deoarece mi s-a parut interesant, dar am intalnit o comunitate frumoasa plina de persoane care le plac tehnologia si cu suflet bun. Zi buna!
Bogdan42
Mesaje: 10
Membru din: Sâm Noi 11, 2023 6:16 pm

Re: Concurs Acer Aspire E5-551

Mesaj de Bogdan42 »

1. Ce dorești sa faci cu acest laptop ?
Navigare pe internet, Gaming și îmbunătățirea/studierea sa.
2. Pentru viitoarele concursuri ce ai alege dintre un laptop retro si unul modern ?
Unul retro deoarece am o pasiune și o nostalgie pentru calculatorele vechi.am avut un calculator cu Windows XP și l-am folosit 14 ani.
3. Cum ai aflat de noi ?
V-am vizualizat profilul deoarece mi-ați captat atenția cu videoclipurile dvs.

(Admin: Mesaj corectat)
Avatar utilizator
albert1102
Mesaje: 15
Membru din: Sâm Sep 23, 2023 12:30 pm

Re: Concurs Acer Aspire E5-551

Mesaj de albert1102 »

Salut! Particip la acest concurs și sper să câștig.
1. Ce dorești sa faci cu acest laptop ?
Cu acest laptop nici eu nu știu sigur ce să fac. M-am documentat despre ce atribuții i-aș putea da unui laptop retro și am găsit multe idei interesante, iar ideile mele preferate sunt următoarele: transformarea acestuia într-un server de Minecraft sau home brew NAS. Eventual i-aș pune mai multă memorie RAM, SSD și aș instala Linux. Pe scurt aș folosi laptopul în scop educațional.
2. Pentru viitoarele concursuri ce ai alege dintre un laptop retro si unul modern ?
Este o alegere complicată fiindcă ambele au avantaje și dezavantaje, dar mai repede aș alege un laptop modern deoarece este mai rapid și m-ar ajuta mai mult în efectuarea task-urilor.
Cum ai aflat de noi ?
De voi am aflat de pe TikTok.
Focisi
Mesaje: 1
Membru din: Mar Dec 05, 2023 2:35 am

Re: Concurs Acer Aspire E5-551

Mesaj de Focisi »

Bunaa, doresc sa ma înscriu si eu in acest concurs minunat, mai jos ai răspunsurile la întrebările precizate
1. Ce dorești sa faci cu acest laptop ?
Cel mai probabil il voi tine pentru use personal, in activități școlare, ca sa nu fiu nevoit sǎmi iau laptop ul personal, sau încep o colecție de laptopuri, cine știe dar ma gândesc sa il donez unei persoane care ar avea nevoie de el, daca tot e craciunul (dar din dar se face rai)

2. Pentru viitoarele concursuri ce ai alege dintre un laptop retro si unul modern ?
100% unu retro, mi se pare mai special, si ceva ce nu vezi si faci rost in fiecare zi, unu mordern mai gasesti pe site uri second hand, dar ceva mai vechi, doar daca ai un noroc sau daca iti intrebi parinti daca au avut un laptop pe vremurile alea

3. Cum ai aflat de noi ?
Din niste surse super mega ușoare, prin comunicarea cu un prieten care va stie, mam umit ca faceti giveaway uri, si totusi, mi se pare cool ceea ce faceti si va susțin in continuare, cum pot si eu ;)
Avatar utilizator
AlexGaming15
Mesaje: 28
Membru din: Dum Sep 17, 2023 10:20 am
Localitate: Giurgiu

Re: Concurs Acer Aspire E5-551

Mesaj de AlexGaming15 »

Astăzi este extragerea norocosului!Mult noroc!
My passion is retro
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1114
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

Re: Concurs Acer Aspire E5-551

Mesaj de AlinGheaja »

Felicitari castigatorului. Ai mesaj privat.
Imagine
Avatar utilizator
AlexGaming15
Mesaje: 28
Membru din: Dum Sep 17, 2023 10:20 am
Localitate: Giurgiu

Re: Concurs Acer Aspire E5-551

Mesaj de AlexGaming15 »

AlinGheaja scrie: Mar Dec 05, 2023 7:22 pm Felicitari castigatorului. Ai mesaj privat.
Imagine
Sa îl stăpânească sănătos câștigătorul!
My passion is retro
Bogdan42
Mesaje: 10
Membru din: Sâm Noi 11, 2023 6:16 pm

Re: (Inchis) Concurs Acer Aspire E5-551

Mesaj de Bogdan42 »

Mulțumesc!
Bogdan42
Mesaje: 10
Membru din: Sâm Noi 11, 2023 6:16 pm

Re: (Inchis) Concurs Acer Aspire E5-551

Mesaj de Bogdan42 »

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️😉
Încuiat

Parteneri

WwW.IceGame.Ro WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM NGZ.RO HITONE T84MNmQ.png QWOZd2 V cs-banner Comunitate VirtualStrike