(Inchis) Concurs Acer Aspire E5-551

Diferite concursuri cu diferite premii organizate de RetroTech.RO sau membrii ai comunitatii
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1114
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

(Inchis) Concurs Acer Aspire E5-551

Mesaj de AlinGheaja »

Salutare

Astazi incepem un concurs pentru un laptop Acer Aspire E5-551 :D
Un laptop bun pentru internet, muzica, filme si probabil pentru ceva jocuri mai usoare.
Concursul va fi deschis pana in data de 5.12.2023. Ca de obicei oricine poate participa.
Daca numarul de participanti este mic atunci va fi prelungit cu 10-15 zile.

Specificatii tehnice

Memorie Ram: 4 GB
Procesor: AMD A8 7100
Video: Radeon, integrata in procesor
Stocare: Hard Disk
Webcam: Da
Bateria: Defecta
Licenta sistem operare: Da, Windows 10
SN: NXMLEEV009504032FA3400
SNID: 50401305034

Stare:
Foarte buna.

Defecte:
Fara defecte doar bateria necesita inlocuire.

Recomandari:
SSD, hard disk-ul este foarte lent pentru Windows 10.


Reguli participare (VA ROG CITITI CU ATENTIE FIECARE RAND !!!):

1. Ce doresti sa faci cu acest laptop ?

2. Pentru viitoarele concursuri ce ai alege dintre un laptop retro si unul modern ?

3. Cum ai aflat de noi ?


Fiti creativi la raspunsuri ! Raspunsurile scurte sau nesemnificative vor fi ignorate !


Poze laptop (click pe miniatura pentru vizualizare marita) :

Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine
alexuzutu2004
Mesaje: 26
Membru din: Mar Sep 20, 2022 11:40 pm

Re: Concurs Acer Aspire E5-551

Mesaj de alexuzutu2004 »

Îl voi folosi ca main laptop pentru retro sa stocheze in el că eu acum am o drăcie care face figuri și aș face cu el tutoriale despre programe retro sau jocuri pe tiktok,am aflat de voi după tik tok și Facebook dar persoana la care am auzit e Marius HKN și pentru următorul concurs as alege un laptop retro,că ele sunt mai greu de găsit
Avatar utilizator
Ionut1510
Mesaje: 766
Membru din: Sâm Oct 15, 2022 2:54 pm
Localitate: Bacău
Contact:

Re: Concurs Acer Aspire E5-551

Mesaj de Ionut1510 »

Salut! Cu acest laptop i l-aș oferi fratelui meu deoarece laptop-ul acer extensa 5230E are cam câteva probleme mai ales la GPU și lui îi place să se uite pe YouTube la videoclipurile cu GTA
Eu aș alege pentru următorul concurs un laptop retro care să fie cu Windows XP.
Despre Retrotech am aflat prin intermediul TikTok-ului
Ionut1510
Avatar utilizator
Aditzu
Mesaje: 83
Membru din: Sâm Aug 19, 2023 12:18 pm

Re: Concurs Acer Aspire E5-551

Mesaj de Aditzu »

You Laptop de asta am dar e defect si e pe culoare maronie , in orice caz eu nu particp succes celorlalți :)
Avatar utilizator
WinXP2001
Mesaje: 2
Membru din: Mar Aug 23, 2022 12:49 pm
Localitate: Dambovita

Re: Concurs Acer Aspire E5-551

Mesaj de WinXP2001 »

1. Ce doresti sa faci cu acest laptop ?

O sa-l folosesc pentru Retro Gaming, Teste in Benchmark-uri, Teste Temperaturi (CPU, GPU, Hard Disk) si sa fac ce imi place mie, sa instalez Windows XP si Windows 7 (Dual Boot) sa ii fac setarile sa consume cat mai putin posibil doar asa poti sa ii cresti performanta, doar din Windows(Regedit,Animatii Dezactivate,Services,Control Panel… etc)

2. Pentru viitoarele concursuri ce ai alege dintre un laptop retro si unul modern ?

Laptop Retro deoarece se gasesc destul de greu Laptop-urile sub 2005

3. Cum ai aflat de noi ?

De la MariusHKN 😂 si ma bucur ca am dat de voi! doarece imi treziti multe Amintiri legate de Retro, Windows 98, Windows XP, Procesoare Vechi, Placi Video Vechi… etc❤️
Avatar utilizator
lifev5
Mesaje: 83
Membru din: Dum Sep 17, 2023 11:32 am

Re: Concurs Acer Aspire E5-551

Mesaj de lifev5 »

Salut! Fiindca este un nou concurs , am decis sa ma alatur si eu. Poate am noroc de data asta :D.

1. Ce doresti sa faci cu acest laptop ?

Acest laptop va fi folosit in scopuri normale. Il voi utiliza sa urmaresc filme , sa joc niste jocuri mai usoare dar , de asemenea , il voi utiliza pentru diverse proiecte personale. :D. O sa ii schimb stocarea , o sa ii adaug mai multi rami si ii voi schimba sistemul de operare , preferabil Windows 7 , Vista sau chiar si XP (daca are driverele compatibile).

2. Pentru viitoarele concursuri ce ai alege dintre un laptop retro si unul modern ?

Am vazut ca mai nou , oamenii doresc laptop-uri retro , ceea ce mi se pare o idee buna. Personal , as alege un laptop retro deoarece sunt mult mai modificabile si au o calitate mai buna fata de cele noi. Inainte ele erau facute calitativ , cu piese care tineau mult , chiar daca erau putin mai groase fata de cele noi , ceea ce semnifica faptul ca atunci , producatorii chiar puneau suflet in realizarea lor. Deci , personal as alege un laptop retro.

3. Cum ai aflat de noi ?

Am aflat de acest forum acum 1-2 luni prin intermediul aplicatiei de tip social-media "TikTok" de la MariusHKN.


Doresc succes si celorlalti participanti ai acestui concurs ! :)
𝕷𝖎𝖋𝖊 𝖎𝖘 𝖘𝖍𝖔𝖗𝖙. 𝕸𝖆𝖐𝖊 𝖘𝖚𝖗𝖊 𝖞𝖔𝖚 𝖒𝖆𝖐𝖊 𝖎𝖙 𝖕𝖊𝖗𝖋𝖊𝖈𝖙.
Avatar utilizator
AlexGaming15
Mesaje: 28
Membru din: Dum Sep 17, 2023 10:20 am
Localitate: Giurgiu

Re: Concurs Acer Aspire E5-551

Mesaj de AlexGaming15 »

Salut,voi participa si la acest concurs si sper sa am noroc ca data trecuta.

1. Ce doresti sa faci cu acest laptop ?

Cu acest laptop doresc sa il folosesc pentru scoala,la proiecte si jocuri.

2. Pentru viitoarele concursuri ce ai alege dintre un laptop retro si unul modern ?

Eu as alege laptopul retro,pentru ca se gasesc foarte greu si iti da o stare de nostalgie.

3. Cum ai aflat de noi ?

V-am aflat de pe TikTok de la MariusHKN,si am fost incantat ca am gasit un site cu niste baieti de treaba si cu concursuri multe.

Va urez tuturor mult noroc la toate concursurile.
My passion is retro
ReluND
Mesaje: 6
Membru din: Sâm Sep 23, 2023 6:13 pm

Re: Concurs Acer Aspire E5-551

Mesaj de ReluND »

Salut,voi participa si sper sa am noroc.Eu voi folosi acest laptop pentru interfata ca sa pot face softuri la masini.
Eu as alege un laptop retro deoarece sunt pasionat,si ai o senzatie mult mai nostalgica sa te joci jocurile copilariei pe un laptop/PC vechi decat pe unul nou.Eu v-am aflat de pe TikTok de la MariusHKN si am fost foarte incantat sa gasesc un forum cu pasionati de retro ca si mine.Le urez noroc tuturor participantilor!
cristiann1
Mesaje: 2
Membru din: Lun Noi 06, 2023 11:46 pm

Re: Concurs Acer Aspire E5-551

Mesaj de cristiann1 »

Salut,este prima data cand incerc sa castig un premiu,n am castigat nimic niciodata si poate de aceasta dată am noroc.
1.Ce doresti sa faci cu acest laptop?

Cu acest laptop as vrea sa il folosesc special pentru windows 7 cu aero,deoarece,nu am un pc foarte bun si as vrea un laptop retro de genul sa instalez acel os.Sau eventual dualboot cu windows xp si 7

2.Pentru viitoarele concursuri ce ai alege dintre un laptop retro si unul modern ?

Unul retro deoarece mă pasioneaza foarte mult lucrurile retro,si se gasesc foarte greu laptopuri si etc functionale.

3. De unde ai dat de noi?

Am văzut un video pe tiktok de la MariusHKN,am vazut mai multe video-uri cu concursuri si m am gandit sa ma inscriu si eu ca nu se stie niciodata cum pică norocul.

Succes!
Avatar utilizator
DenisGabriel334
Mesaje: 1
Membru din: Mie Noi 08, 2023 2:00 pm

Re: Concurs Acer Aspire E5-551

Mesaj de DenisGabriel334 »

Salut ! Aș dori să particip la acest concurs
1.Doresc să îl dau fratelui meu mai mic pentru a se uita la clipuri pe youtube sau să asculte muzică pe acesta,ori să facă ce doreste el pe acesta :))
2.Pentru viitoarele concursuri,preferabil, aș alege un laptop mai modern deoarece cele retro au procesoare cam slăbuțe pentru necesitățile actuale,cum ar fi cateva file de cautare deschise simultan in chrome deoarece nu au un nr suficient de nuclee.Dar vorba aceea ,,nemulțumitului i se ia darul” sau cum se mai zice ,, și la pomană ești prost :))” .Important este că organizati un concurs unde fiecare utilizator a acestei pagini are o sansă de a obtine ceva.
3.Am aflat de această pagină prin intermediul aplicației Tiktok mai exact prin intermediul unui clip video încărcat de MariusHKN
Încuiat

Parteneri

WwW.IceGame.Ro WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM NGZ.RO HITONE T84MNmQ.png QWOZd2 V cs-banner Comunitate VirtualStrike