Prezentarea lui nenea

Spune-ne cine esti, cu ce te ocupi, de unde vii, ce cauti aici ? O scurta prezentare, ca o mica biografie despre tine!
Avatar utilizator
nenea33
Mesaje: 43
Membru din: Vin Oct 14, 2022 5:03 pm

Prezentarea lui nenea

Mesaj de nenea33 »

Salut sunt nenea,s-ar putea nici sa nu ma exprim bine in aceasta postare ca mna nu ma pricep.
Prima mea atingere cu pc-urile vechi a fost cand eram mic,sa zicem undeva la 5 ani,tatal meu a avut si inca are pc-uri care eu le pot chema 'retro'
si iti dai seama ca acum in ziua de azi nu au mai tinut si acum caut piese de refacere,in fine hai sa trecem
Pe langa hobby-ul de retro computing mai am hobby de lifturi si transportul in comun
La momentul de fata am un laptop Asus vivobook X512D(sau ceva de genul pentru ca se identifica si ca X512DA)cu amd ryzen 3 si 8MB de ram cu placa intregrata daca sunt sigur,la momentul de fata este decent si sa sper ca va mai tine mult timp.
o parte jocurile mele preferate din platforma DOS sunt:doom,wolfstein,quake,captain claw.
Pe de alta parte, in ziua de azi ma joc jocuri ca:roblox(poate lumea crede ca e pentru copii mici dar ii ignor)CSGO,Minecraft,MSC(My summer car)si multe altele.
Am descoperit aceasta comunitate de o reclama cu un concurs cu laptop de pe tiktok(cel cu XP)si sper ca aici sa imi fie comunitatea mea retro
(am fost odata dat afara fara nici un motiv dintr-un alt forum,ce oameni bai frate)
Chiar apreciez comunitatea voastra,tineti-o tot asa!
Avatar utilizator
TheKalu
Mesaje: 120
Membru din: Mar Aug 23, 2022 12:36 pm

Re: Prezentarea lui nenea

Mesaj de TheKalu »

Salut, bine ai venit pe retrotech.
Enzo89
Mesaje: 1
Membru din: Joi Ian 18, 2024 1:38 pm

Re: Prezentarea lui nenea

Mesaj de Enzo89 »

Hi, I am also new in this forum should i also create new thread orit is okay here?
Hire dedicated Web Developer
Ultima oară modificat Mar Ian 30, 2024 2:15 pm de către Enzo89, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1114
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

Re: Prezentarea lui nenea

Mesaj de AlinGheaja »

Enzo89 scrie: Joi Ian 18, 2024 1:47 pm Hi, I am also new in this forum should i also create new thread orit is okay here?
Create your own!
Scrie răspuns

Parteneri

WwW.IceGame.Ro WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM NGZ.RO HITONE T84MNmQ.png QWOZd2 V cs-banner Comunitate VirtualStrike