(Inchis) Concurs Thinkpad R51

Diferite concursuri cu diferite premii organizate de RetroTech.RO sau membrii ai comunitatii
UniversalGaming

Re: Concurs Thinkpad R51

Mesaj de UniversalGaming »

prima mea experieta a fost in 2013 aveam 9 ani si bunicul meu mia facut cadou mie si fratelui meu un claculator cu windows xp nu aveam internet atunci dar ne jucam pe jocurile care erau pe el cum ar fi spider soliter si pindball space cadet dar eu butonam si testaam fiecare program in parte am testat paint , notpad si tot ce era pe el ba chiar am invatat cum sa instalez si windows si sa transfer poze pe el
marianoldpc

Re: Concurs Thinkpad R51

Mesaj de marianoldpc »

Well... Eu chiar de mic am interacționat cu calculatoarele. Eu având câțiva ani, aproximativ 3-4 ani, și având un tată care le repara eu cand vedeam ca le repara incepeam sa plang pentru ca voiam sa umblu si eu, iar el pentru a ma face sa tac lua o tastatura, punea cablul in spatele unității pentru a ma face pe mine sa cred ca a conectat-o si eu apasam acolo fericit câteva ore. Și cand am folosit eu un calculator pentru prima oara aveam 6 ani. Avea 512 mb ram si windows xp. Eram foarte atras de jocul gta vice city
SuntAndrei123

Re: Concurs Thinkpad R51

Mesaj de SuntAndrei123 »

Prima mea interactiune cu un PC nu stiu sigur cand a fost, deoarece eu am 16 ani si cand m-am nascut eu familia mea avea deja un PC.
Dar va pot spune prima mea amintire cu un PC. Aveam cv cu un Athlon 64 si un geforce fx 5200, si stiu ca avea 3 jocuri pe care le jucam in continuu. NFS MW 2005, GTA SAN ANDREAS si Total Overdose, le am jucat incontinuu pana cand s-a stricat calculatorul, si au reinstalat Windows-ul (WINDOWS XP), si pierdusem toate jocurile :(
AlbertC
Mesaje: 11
Membru din: Joi Oct 13, 2022 9:24 pm

Re: Concurs Thinkpad R51

Mesaj de AlbertC »

Prima oara cand am folosit calculatorul a fost acum ~10-13 ani, cand eram un copil mic :) Primul program pe care l-am folosit a fost Firefoxul si m-a ajutat mama sa caut trenulete pe youtube :D dupa ceva timp m-am jucat SAMP pe contul lui fratele meu, dupa ceva timp ce am mai crescut, am inceput sa instalez eu singur jocuri, si primul joc instalat de mine a fost ,,FIFA 08 Demo'' de pe site-ul softpedia, si nu stiu cum dar am reusit sa si-l extrag si sa ma joc, si asa am continuat sa instalez jocuri de pe softpedia, pana am facut calculatorul praf, si nu intelegeam de ce nu mai merge sa bag jocuri.
Alzono1

Re: Concurs Thinkpad R51

Mesaj de Alzono1 »

Prima dată când am pus eu mâna pe un calculator a fost in 2013 când ai mei au băgat internet si au cumpărat un Lenovo G570, îmi amintesc că au stat ai mei in fața laptopului 3-4 ore pana să facă wizardul de la routeru de internet.... După asta in aproape fiecare zi ma jucam jocuri de pe Facebook Games, 8ball pool si ce mai era pe acolo, oricum era ceva nou pentru mine...Foarte frumoase amintiri
Avatar utilizator
Ionut1510
Mesaje: 767
Membru din: Sâm Oct 15, 2022 2:54 pm
Localitate: Bacău
Contact:

Re: Concurs Thinkpad R51

Mesaj de Ionut1510 »

Primă dată când am butonat pe un PC a fost la școala primară în anul 2013 ,este prima dată când am văzut sistemul Windows versiunea 7 și da aveai o grămadă de funcții cât și jocuri :)
Ionut1510
TudorXc

Re: Concurs Thinkpad R51

Mesaj de TudorXc »

Prima data cand am pus mâna pe un calculator a fost când erau promotile nestle cu cdurile cu jocuri și ca sa le jucăm cu frați mai tatăl meu a adus un thinkpad exact ca acesta,de atunci am iceput ta mă interesez de calculatoare și cum funcționează 😀
Dragos

Re: Concurs Thinkpad R51

Mesaj de Dragos »

Prima data? Aaa daca imi amintesc incep sa plang 😂, cred ca a fost prin 2016-17 nu mai stiu bine, ma jucam pe el mereu cand veneam de la scoala, cele mai faine zile, ma jucam jocuri de la nestle, cu nu prea aveam bani de jocuri, si inca am jocurile pe CD, cele mai bune amintiri, sper sa castig, poate nu poate da, nimeni nu stie, inafara de voi 😂👍
andreipavel79
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Oct 15, 2022 4:16 pm

Re: Concurs Thinkpad R51

Mesaj de andreipavel79 »

Când eram mic (5-6 ani, aproape 2010) primisem un laptop vechi și extrem de greu (nu îl puteam ridica singur), parcă să zic că avea un Pentium 3. Mă jucam multe jocuri pe el, pe Windows ME (din care nu înțelegeam nimic, era în germană). Deși era foarte vechi și nici internetul nu îl puteam accesa ușor, am multe amintiri plăcute cu el.
Sebastian146

Re: Concurs Thinkpad R51

Mesaj de Sebastian146 »

M-am născut in anul 2000 deci am crescut cu un computer acasă. Cea mai veche amintire a mea este să mă joc jocuri video cu barbie și jocuri cu Lion King. Dacă nu asta, atunci ma jucam jocurile educaționale de la AOL. Am chiar și câteva poze cu mine când ma jucam 🤣
Încuiat

Parteneri

WwW.IceGame.Ro WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM NGZ.RO HITONE T84MNmQ.png QWOZd2 V cs-banner Comunitate VirtualStrike