De ce unii oameni urasc sursele AQIRYS Pulsar?

Discutii legate de laptop-uri,calculatoare,componente si periferice
Avatar utilizator
lifev5
Mesaje: 89
Membru din: Dum Sep 17, 2023 11:32 am

De ce unii oameni urasc sursele AQIRYS Pulsar?

Mesaj de lifev5 »

Salut! Azi vreau sa abordez un nou subiect. Stiu ca este un forum pentru chestii retro dar , mereu ma intrebam ce au unii oameni cu sursele de la AQIRYS? Si nu numai sursele , ci si carcasele , ventilatoarele si multe altele. In Romania observ comentarii destul de bune pentru sursele de la AQIRYS dar cei din celelalte tari tind sa le urasca fara a le cunoaste cu adevarat.Unii oameni tind sa le aseamane cu sursele de la nJoy , chiar daca nu sunt asemanatoare. Oare o fi faptul ca sunt fabricate in China? Chiar nu reusesc sa imi dau seama. Pana si eu detin o sursa AQIRYS PULSAR 650W 80+ Bronze care este montata in calculatorul meu si nu am observat nici-o problema cu ea. Ventilatorul ei nu vajaie , nu se aud sunete si nici nu se supraincalzeste. Voi, cei ce cititi acest subiect, ce parere aveti de aceste lucruri? Lasati un comentariu mai jos.
𝕷𝖎𝖋𝖊 𝖎𝖘 𝖘𝖍𝖔𝖗𝖙. 𝕸𝖆𝖐𝖊 𝖘𝖚𝖗𝖊 𝖞𝖔𝖚 𝖒𝖆𝖐𝖊 𝖎𝖙 𝖕𝖊𝖗𝖋𝖊𝖈𝖙.
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1154
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

Re: De ce unii oameni urasc sursele AQIRYS Pulsar?

Mesaj de AlinGheaja »

Salut
Legat de surse... ca si njoy! Cum ai norocul cu ele.
Poate prinzi una de calitate buna si merge fara probleme.
Poate ai noroc sa prinzi una si ventilatorul face galagie sau incepe sa huruie fiind nou.
Poate ai noroc sa prinzi una ce nu ofera amperajul necesar sau prea mare voltajul si in timp iti omoara componentele cpu,gpu,ram,etc.

Iar de carcase, sunt cam de slaba calitate. Si eu am dar a fost ultima care o cumpar de la marca asta.
Controlerul de ventilatoare e modern dar cu functionalitate de acum 10 ani si nu prea se pupa cu placa de baza.
Tabla este foarte subtire si se indoaie foarte usor. O neatentie si la revedere.

Sunt ok componentele pt buget MIC.
Se baga in aceiasi galeata cu hama,njoy,etc
Counter strike 1.6 server: cs.retrotech.ro
Jocuri retro in browser: https://toons.ro/
Avatar utilizator
lifev5
Mesaje: 89
Membru din: Dum Sep 17, 2023 11:32 am

Re: De ce unii oameni urasc sursele AQIRYS Pulsar?

Mesaj de lifev5 »

AlinGheaja scrie: Dum Oct 15, 2023 9:51 pm Salut
Legat de surse... ca si njoy! Cum ai norocul cu ele.
Poate prinzi una de calitate buna si merge fara probleme.
Poate ai noroc sa prinzi una si ventilatorul face galagie sau incepe sa huruie fiind nou.
Poate ai noroc sa prinzi una ce nu ofera amperajul necesar sau prea mare voltajul si in timp iti omoara componentele cpu,gpu,ram,etc.

Iar de carcase, sunt cam de slaba calitate. Si eu am dar a fost ultima care o cumpar de la marca asta.
Controlerul de ventilatoare e modern dar cu functionalitate de acum 10 ani si nu prea se pupa cu placa de baza.
Tabla este foarte subtire si se indoaie foarte usor. O neatentie si la revedere.

Sunt ok componentele pt buget MIC.
Se baga in aceiasi galeata cu hama,njoy,etc
Multumesc pentru raspuns! A mea e destul de silentioasa si pana acum sunt multumit de ea. Macar nu e pocnitoare ca nJoy :)) . Legat de carcasa , e buna momentan. La 280 lei ma asteptam la cv mai prost
𝕷𝖎𝖋𝖊 𝖎𝖘 𝖘𝖍𝖔𝖗𝖙. 𝕸𝖆𝖐𝖊 𝖘𝖚𝖗𝖊 𝖞𝖔𝖚 𝖒𝖆𝖐𝖊 𝖎𝖙 𝖕𝖊𝖗𝖋𝖊𝖈𝖙.
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1154
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

Re: De ce unii oameni urasc sursele AQIRYS Pulsar?

Mesaj de AlinGheaja »

Sa te tina. Daca incepe sa iti faca probleme ca iti ingheata mouse sau se tot blocheaza atunci e bai.
Atata timp cat merge si coolerul isi face treaba e ok.
Counter strike 1.6 server: cs.retrotech.ro
Jocuri retro in browser: https://toons.ro/
Avatar utilizator
lifev5
Mesaje: 89
Membru din: Dum Sep 17, 2023 11:32 am

Re: De ce unii oameni urasc sursele AQIRYS Pulsar?

Mesaj de lifev5 »

AlinGheaja scrie: Dum Oct 15, 2023 10:00 pm Sa te tina. Daca incepe sa iti faca probleme ca iti ingheata mouse sau se tot blocheaza atunci e bai.
Atata timp cat merge si coolerul isi face treaba e ok.
Faza tare e ca zice ca are 6 ani garantie
𝕷𝖎𝖋𝖊 𝖎𝖘 𝖘𝖍𝖔𝖗𝖙. 𝕸𝖆𝖐𝖊 𝖘𝖚𝖗𝖊 𝖞𝖔𝖚 𝖒𝖆𝖐𝖊 𝖎𝖙 𝖕𝖊𝖗𝖋𝖊𝖈𝖙.
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1154
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

Re: De ce unii oameni urasc sursele AQIRYS Pulsar?

Mesaj de AlinGheaja »

:)) ca si ramii cu garantie pe viata !
Dupa 2/3 ani dupa ce i scot din productie suni ca nu iti mai merge si o sa iti zica "oo ne pare rau dar modelul respectiv nu se mai afla in productie de 1 an si din pacate nu putem sa va schimbam produsul cu altul dar va putem oferi un voucher sa puteti achitiona un nou produs"
Counter strike 1.6 server: cs.retrotech.ro
Jocuri retro in browser: https://toons.ro/
Avatar utilizator
lifev5
Mesaje: 89
Membru din: Dum Sep 17, 2023 11:32 am

Re: De ce unii oameni urasc sursele AQIRYS Pulsar?

Mesaj de lifev5 »

AlinGheaja scrie: Dum Oct 15, 2023 10:27 pm :)) ca si ramii cu garantie pe viata !
Dupa 2/3 ani dupa ce i scot din productie suni ca nu iti mai merge si o sa iti zica "oo ne pare rau dar modelul respectiv nu se mai afla in productie de 1 an si din pacate nu putem sa va schimbam produsul cu altul dar va putem oferi un voucher sa puteti achitiona un nou produs"
😂😂
𝕷𝖎𝖋𝖊 𝖎𝖘 𝖘𝖍𝖔𝖗𝖙. 𝕸𝖆𝖐𝖊 𝖘𝖚𝖗𝖊 𝖞𝖔𝖚 𝖒𝖆𝖐𝖊 𝖎𝖙 𝖕𝖊𝖗𝖋𝖊𝖈𝖙.
Avatar utilizator
Aditzu
Mesaje: 83
Membru din: Sâm Aug 19, 2023 12:18 pm

Re: De ce unii oameni urasc sursele AQIRYS Pulsar?

Mesaj de Aditzu »

AlinGheaja scrie: Dum Oct 15, 2023 9:51 pm Salut
Legat de surse... ca si njoy! Cum ai norocul cu ele.
Poate prinzi una de calitate buna si merge fara probleme.
Poate ai noroc sa prinzi una si ventilatorul face galagie sau incepe sa huruie fiind nou.
Poate ai noroc sa prinzi una ce nu ofera amperajul necesar sau prea mare voltajul si in timp iti omoara componentele cpu,gpu,ram,etc.

Iar de carcase, sunt cam de slaba calitate. Si eu am dar a fost ultima care o cumpar de la marca asta.
Controlerul de ventilatoare e modern dar cu functionalitate de acum 10 ani si nu prea se pupa cu placa de baza.
Tabla este foarte subtire si se indoaie foarte usor. O neatentie si la revedere.

Sunt ok componentele pt buget MIC.
Se baga in aceiasi galeata cu hama,njoy,etc
Hama e Ok pe periferice și cam atât :) restu componentelor sunt pușcarie
Scrie răspuns

Parteneri

WwW.IceGame.Ro WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM NGZ.RO HITONE T84MNmQ.png QWOZd2 V cs-banner Comunitate VirtualStrike