(Inchis) Concurs Thinkpad R51

Diferite concursuri cu diferite premii organizate de RetroTech.RO sau membrii ai comunitatii
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1132
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

(Inchis) Concurs Thinkpad R51

Mesaj de AlinGheaja »

Se ofera pentru concurs un Thinkpad R51

Specificatii:
2 GB Ram
Intel core 2 duo 1.8Ghz
80 GB hdd
Placa video Intel (CPU)
Baterie moarta
Se ofera incarcator original


Concursul va fi pana pe data de 30 octombrie
Laptop-ul va fi trimis prin Fan Courier cu costurile suportate de mine.(Adica castigatorul il va primi gratis)
Va doresc succes ^:)^

Pentru participare:
Povesteste-ne prima experienta cu un calculator! (Cand ai butonat pentru prima data un PC/Laptop. La mine a fost in 1997 la un internet cafe,si a fost minunat. Desi nici nu stiam pe ce sa apas.)

La final castigatorul este rugat sa raspunda la postare cu premiul primit.

Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine
Ionut133

Re: Concurs Thinkpad R51

Mesaj de Ionut133 »

Prima data când m-am jucat la calculator a fost la 7 ani,când unchiul meu a cumpărat un calculator și m-a învățat sa intru sa îmi bag desene animate, a fost frumos!
Cristi
Mesaje: 8
Membru din: Vin Aug 19, 2022 7:23 pm

Re: Concurs Thinkpad R51

Mesaj de Cristi »

2009, un prebuild all in one, avea forma de tv cu tub😃, dar eram bucuros, era primul meu calculator,
Țin minte și acum cum pictam in Paint și mă jucam ceva joc cu trenuri.
Nu țin minte ce OS avea dar cred că era Windows XP.
Din nefericire s-a dus în mai puțin de doi ani.
Overall mi-a plăcut, îmi pare rau că nu îl mai am , cel puțin ca amintire.
Marian

Re: Concurs Thinkpad R51

Mesaj de Marian »

La mine a fost în 2012 aveam un pc primit prin proiectele de la școală care-ti oferea un pc , și în momentul de fata il am facandu i un upgrade cu un procesor nou , memore ram și o placa video , prima data când m am jucat pe el aveam Zuma și un joc cu găini spatiale, eram atât fericit încât ai mei nu ma mai puteau dezlipi de lângă el ,dar asta nu m-a lăsat sa mi influențeze copilăria, și chemasem un verisor să mi pună jocuri, a fost o prima experiență de neuitat.
Shinra
Mesaje: 3
Membru din: Lun Aug 08, 2022 5:58 pm

Re: Concurs Thinkpad R51

Mesaj de Shinra »

Primul meu calculator l-am primit cadou pe la sfarsitul lui 2005. Bineinteles ca m-am bucurat nespus de primirea primului meu computer. Norocul meu a fost ca avea preinstalat Windows si alte programe (inclusiv jocuri) astfel incat mi-a venit foarte usor sa-l folosesc
mick1o

Re: Concurs Thinkpad R51

Mesaj de mick1o »

Pentru mine prima data a fost cand aveam vreo 7 ani.(era windows xp)
Nu prea știam sa îl folosesc asa că tata mi-a deschis Paint și îmi amintesc că am desenat un "acvariu"(asa i-am spus😅), era de fapt un background turcoaz și puncticele verzi făcute cu spray tool.
Până la urmă chiar dacă nu prea am facut nimic pe el mi-a plăcut foarte mult
Avatar utilizator
nenea33
Mesaje: 43
Membru din: Vin Oct 14, 2022 5:03 pm

Re: Concurs Thinkpad R51

Mesaj de nenea33 »

Primul meu calculator a fost cumparat undeva in 2012,are o placa Gigabyte GA-G41MT-S2PT,8MB de ram si daca sunt sigur pentium dual core.Avea windows 7 si ma jucam jocurile acelui an(zuma,spank the frank etc.) si mai ales imi mai amintesc cat de mult am avut yahoo messenger pe acest calculator.Inca il mai am dar a facut upgrade la windows 10,iar mai apoi i-am pus un hard disk temporar cu windows xp
Ultima oară modificat Vin Oct 14, 2022 5:24 pm de către nenea33, modificat 1 dată în total.
tifu750

Re: Concurs Thinkpad R51

Mesaj de tifu750 »

Wow, aduce inapoi foarte multe amintiri, primul calculator l-am primit in 2011, eram foarte mic era unul cu ceva windows vechi, nu era xp daca la asta va gandit, nici nu mergea google sau firefox, doar internet explorer, tin minte ca desenam in paint si ma jucam minesweeper, chiar daca nu stiam ce fac, din pacate s-a stricat dupa vreo 3-4 luni, era second-hand.
Siclovan

Re: Concurs Thinkpad R51

Mesaj de Siclovan »

Când aveam vârsta de 8-9 ani unchiul meu care era inginer a primit același model de laptop pe care ma lăsa sa ma joc câteva jocuri și pe lângă erau multipayer . Amintiri frumoase lângă acest model de laptop ( 2008-2009) . Dacă as câștiga concursul as caută jocurile si le as juca din nou pentru nostalgie . Cred ca l as provoca la anumite jocuri de dragul nostalgiei
raul2k196

Re: Concurs Thinkpad R51

Mesaj de raul2k196 »

Prima data când am luat contact cu un calculator a fost în 2011, când l-am primit cadou de la un unchi. Primele luni nu aveam jocuri, însă mă mulțumeam cu YouTube ul și cu jocurile de pe diferite site-uri. După ceva timp, un prieten mi-a instalat gta 3, gta vice city, empire earth și încă 2 jocuri pe care le jucam cu drag.
Încuiat

Parteneri

WwW.IceGame.Ro WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM NGZ.RO HITONE T84MNmQ.png QWOZd2 V cs-banner Comunitate VirtualStrike