(Inchis) Concurs Dell Inspiron 9100 RETRO

Diferite concursuri cu diferite premii organizate de RetroTech.RO sau membrii ai comunitatii
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1127
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

(Inchis) Concurs Dell Inspiron 9100 RETRO

Mesaj de AlinGheaja »

Salutare tuturor

Astazi deschid un concurs cu un laptop destul de rar intalnit.
Dell Inspiron 9100, un model cu procesor de desktop pentium 4 si placa video dedicata pt jocuri !
Va rog sa cititi cu atentie fiecare rand !!

Specificatii:
Memorie Ram: 256 MB
Procesor: Intel Pentium 4 3 GHZ
Video: ATI Mobility Radeon 9700 128 MB
Stocare: Hard disk 60 GB
Webcam: NU
Bateria: Defecta

Stare:
Foarte buna cu exceptia unor zgarieturi pe capac ecran

Defecte:
Fara defecte

Recomandari:
Rami si Hard disk mai mare


Reguli participare (VA ROG CITITI CU ATENTIE FIECARE RAND !!!):
1. Ce doresti sa faci cu acest laptop ?

2. Esti sau vei fi activ pe RetroTech.RO ?

3. Care este jocul tau favorit ?

4. Fiti creativi la raspunsuri ! Raspunsurile scurte sau nesemnificative vor fi ignorate !

Concursul se va incheia in data de 30 septembrie 2023 ! Daca numarul de participanti va fi mic va fi prelungit concursul cu inca 15 zile.
Oricine poate participa.
Castigatorul selectat are termen 7 zile sa raspunda la mesaj, altfel va fi selectat urmatorul castigator.

Va doresc succes :YMPEACE:

Poze:
Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Video:
Avatar utilizator
Ionut1510
Mesaje: 767
Membru din: Sâm Oct 15, 2022 2:54 pm
Localitate: Bacău
Contact:

Re: Concurs Dell Inspiron 9100 RETRO

Mesaj de Ionut1510 »

Particip.Imi doresc de foarte mult timp să folosesc un Windows XP. Prima dată când am participat la concurs a fost cu laptop-ul Thinkpad ce rula un Windows XP care din păcate tot nu am câștigat.Ce aș dori să fac cu acest laptop este să îi fac upgrade la RAM cât și HDD să se miște mai bine. Am deja piesele potrivite pentru acest laptop :) dar și să instalez jocuri retro , să pun programele retro dar și muzică retro din anii 2000-2010..Acesta este dorința mea. Despre activitate eu sunt mereu activ în fiecare zi.Despre jocuile favorite sunt GTA 3. Acest joc era foarte popular cu o grafică atât de bună (așa era pe vremea anilor 2000) Completai misiunii, cumpărai arme , muniții și mașini etc. NFS 2005 (Most Wanted) , Feeding Frenzy, Chainz și multe altele
Despre RetroTech am aflat prin intermediul TikTok-ului.
PS: Văd că laptop-ul are și trackball :)
Ultima oară modificat Joi Sep 21, 2023 7:21 am de către Ionut1510, modificat de 3 ori în total.
Ionut1510
Avatar utilizator
Aditzu
Mesaje: 83
Membru din: Sâm Aug 19, 2023 12:18 pm

Re: Concurs Dell Inspiron 9100 RETRO

Mesaj de Aditzu »

Super! Eu nu am sa particip pentru a avea alții noroc🤭 Succes tuturor :D
Avatar utilizator
Ionut1510
Mesaje: 767
Membru din: Sâm Oct 15, 2022 2:54 pm
Localitate: Bacău
Contact:

Re: Concurs Dell Inspiron 9100 RETRO

Mesaj de Ionut1510 »

Aditzu scrie: Vin Sep 15, 2023 11:48 pm Super! Eu nu am sa particip pentru a avea alții noroc🤭 Succes tuturor :D
Mulțumim
Ionut1510
stefandsc22
Mesaje: 1
Membru din: Dum Sep 17, 2023 10:00 am

Re: Concurs Dell Inspiron 9100 RETRO

Mesaj de stefandsc22 »

Salutare! Eu mi-aș dori sa primesc acest laptop deoarece pentru mine un laptop retro și niște jocuri retro sunt o comoară. Eu mi-aș dori unul deoarece nu găsesc unul și mă chinui sa găsesc și am zis sa particip. Eu sunt foarte activ mai ales pe contul de tik tok @retrotach și de când am început să mă uit am inceput sa prind dor de jocurile vechi care mă jucam, de exemplu CS 1.6, far cry 2 și 1 plus GTA urile SA, 3 și VC deoarece acestea sunt jocurile mele preferate de care nu m-aș despărțit vreodată. Și aș vrea să mă joc in continuare. Un laptop cu Windows XP este cel mai bun pentru jocuri le retro. Promit că acest laptop va fi îngrijit, piese de calitate buna plus o baterie noua pentru a mă juca cu el oriunde. Cu ajutorul tau voi putea sa îmi permit și eu un laptop cu Windows XP pentru jocuri retro.
Mulțumesc!
Avatar utilizator
Ionut1510
Mesaje: 767
Membru din: Sâm Oct 15, 2022 2:54 pm
Localitate: Bacău
Contact:

Re: Concurs Dell Inspiron 9100 RETRO

Mesaj de Ionut1510 »

stefandsc22 scrie: Dum Sep 17, 2023 10:15 am Salutare! Eu mi-aș dori sa primesc acest laptop deoarece pentru mine un laptop retro și niște jocuri retro sunt o comoară. Eu mi-aș dori unul deoarece nu găsesc unul și mă chinui sa găsesc și am zis sa particip. Eu sunt foarte activ mai ales pe contul de tik tok @retrotach și de când am început să mă uit am inceput sa prind dor de jocurile vechi care mă jucam, de exemplu CS 1.6, far cry 2 și 1 plus GTA urile SA, 3 și VC deoarece acestea sunt jocurile mele preferate de care nu m-aș despărțit vreodată. Și aș vrea să mă joc in continuare. Un laptop cu Windows XP este cel mai bun pentru jocuri le retro. Promit că acest laptop va fi îngrijit, piese de calitate buna plus o baterie noua pentru a mă juca cu el oriunde. Cu ajutorul tau voi putea sa îmi permit și eu un laptop cu Windows XP pentru jocuri retro.
Mulțumesc!
Nu are nici treabă cu contul de TikTok.Trebuie să fii activ pe forum
Ionut1510
alexuzutu2004
Mesaje: 26
Membru din: Mar Sep 20, 2022 11:40 pm

Re: Concurs Dell Inspiron 9100 RETRO

Mesaj de alexuzutu2004 »

Eu sunt Alex sunt și voi fi activ pe retrotech sunt un membru mai vechi și laptopul daca las câștiga va ajunge pe mâini bune și va fi folosit doar la retro gaming și pus în colecție la păstrare și jocul preferat este age of empire 2
Avatar utilizator
AlexGaming15
Mesaje: 31
Membru din: Dum Sep 17, 2023 10:20 am
Localitate: Giurgiu

Re: Concurs Dell Inspiron 9100 RETRO

Mesaj de AlexGaming15 »

Particip.Salutare,eu mi as dori un laptop retro cu Windows XP asa ca vreau sa particip și sa îmi încerc norocul.Cu laptopul as vrea sa ma joc toate jocurile retro și sa îl recondiționez.Voi fi activ pe retrotech.ro sunt membru nou și m am logat pe acest site recent,as mai vrea concursuri de genul pentru ca îmi place.Jocurile mele favorite sunt:GTA 3,Hercules,GTA 4,City Racing,CS 1.6,etc.Mie mi a plăcut mai mult sa ma joc online,jocurile copilăriei cu flash.As dori din suflet sa câștig acest laptop pentru ca este retro și ca îmi place cum arata.Daca nu câștig eu spor la ceilalți!Respect!Sunteți cei mai tari!!💪
My passion is retro
Avatar utilizator
lifev5
Mesaje: 87
Membru din: Dum Sep 17, 2023 11:32 am

Re: Concurs Dell Inspiron 9100 RETRO

Mesaj de lifev5 »

Salut! Particip in acest concurs deoarece imi doresc sa castig acest laptop retro cu Windows XP. De mic copil , retro gaming-ul a fost o pasiune pentru mine. Majoritatea timpului il petreceam pe calculator jucandu-ma diverse jocuri, cum ar fi: GTA San Andreas , Vice City , CS 1.6 si multe altele. Detineam un Dell Optiplex GX240 , ce avea 1 gb ram DDR2 , Pentium 4 si placa video integrata , fiind cumparat de tatal meu. Astfel imi doresc sa castig acest laptop retro pentru a retrai acele momente simple , cand nu existau griji. De asemenea , as dorii sa imbunatatesc acest laptop pentru a rula jocurile mai bine si pentru a ma bucura de el cat de mult se poate (daca il voi castiga).O sa ii fac si o mentenanta , schimbandu-i pasta termo-conductoare si curatandu-l de praf. In orice caz , jocul meu preferat si retro la ora actuala este reprezentat de Grand Theft Auto : Vice City. Asa cum am spus mai devreme, eu obisnuiam sa-mi petrec majoritatea timpului meu la calculator cand eram mic, deci acest joc a fost , in mare parte , copilaria mea. Legat de activitate , sunt un membru nou , dar voi incerca sa fiu cat de activ se poate pe aceasta comunitate. Cam aceasta este cererea mea de participare la acest concurs. Sper sa castig acest laptop retro dar , de asemenea , doresc succes tuturor ! :)
𝕷𝖎𝖋𝖊 𝖎𝖘 𝖘𝖍𝖔𝖗𝖙. 𝕸𝖆𝖐𝖊 𝖘𝖚𝖗𝖊 𝖞𝖔𝖚 𝖒𝖆𝖐𝖊 𝖎𝖙 𝖕𝖊𝖗𝖋𝖊𝖈𝖙.
Avatar utilizator
Aditzu
Mesaje: 83
Membru din: Sâm Aug 19, 2023 12:18 pm

Re: Concurs Dell Inspiron 9100 RETRO

Mesaj de Aditzu »

stefandsc22 scrie: Dum Sep 17, 2023 10:15 am Salutare! Eu mi-aș dori sa primesc acest laptop deoarece pentru mine un laptop retro și niște jocuri retro sunt o comoară. Eu mi-aș dori unul deoarece nu găsesc unul și mă chinui sa găsesc și am zis sa particip. Eu sunt foarte activ mai ales pe contul de tik tok @retrotach și de când am început să mă uit am inceput sa prind dor de jocurile vechi care mă jucam, de exemplu CS 1.6, far cry 2 și 1 plus GTA urile SA, 3 și VC deoarece acestea sunt jocurile mele preferate de care nu m-aș despărțit vreodată. Și aș vrea să mă joc in continuare. Un laptop cu Windows XP este cel mai bun pentru jocuri le retro. Promit că acest laptop va fi îngrijit, piese de calitate buna plus o baterie noua pentru a mă juca cu el oriunde. Cu ajutorul tau voi putea sa îmi permit și eu un laptop cu Windows XP pentru jocuri retro.
Mulțumesc!
Ai repetat foarte multe cuvinte , si nu prea are treaba cu tiktok ul , nu ai inteles regulile de participare ,mai citeste odata !
Încuiat

Parteneri

WwW.IceGame.Ro WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM NGZ.RO HITONE T84MNmQ.png QWOZd2 V cs-banner Comunitate VirtualStrike