(Inchis) Concurs Apple PowerPC G5 (pentru colectionari)

Diferite concursuri cu diferite premii organizate de RetroTech.RO sau membrii ai comunitatii
Avatar utilizator
Ionut1510
Mesaje: 766
Membru din: Sâm Oct 15, 2022 2:54 pm
Localitate: Bacău
Contact:

Re: (Inchis) Concurs Apple PowerPC G5 (pentru colectionari)

Mesaj de Ionut1510 »

Nu știu ce să zic despre politica de livrare dar că aici îți dau dreptate.Eu dacă eram în locul lui Domnul Alin eu nici numai făceam acest concurs sau dacă nu îl puneam pe câștigător să plătească taxele pentru transport.
Spre exemplu: In curând trebuie să primesc un laptop Compaq și cântărește Aprox 4KG și dacă plătesc transportul.Eu v-ă trebuii să îi dau către curier 15-20 Lei
Văd că în orașul meu Fan Courier a cam luat-o razna :)) :)) nu mai primesc SMS când îmi va veni coletul și trebuie să stau non-stop să supraveghez telefonul când curierul mă sună :))
Ionut1510
Avatar utilizator
Aditzu
Mesaje: 83
Membru din: Sâm Aug 19, 2023 12:18 pm

Re: (Inchis) Concurs Apple PowerPC G5 (pentru colectionari)

Mesaj de Aditzu »

Tu scapi ieftin ca e cam scump pt kilometri in plus
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1114
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

Re: (Inchis) Concurs Apple PowerPC G5 (pentru colectionari)

Mesaj de AlinGheaja »

Morphinus scrie: Mie Sep 13, 2023 8:46 pm Cred ca este ok sa aducem in discutie si politica de livrare.
Stim ca este o pasiune pentru toti, dat fiind si faptul ca se organizeaza aceste giveaway-uri, castigatorul sa suporte costul de livrare, asta ca si conditie in competitiile viitoare.
Asta cu km suplimentari este iar o magarie si o politica a companiei de livrare, ca nu ofera un tarif exact cum trebuie pentru un astfel de serviciu si se schimba asa dupa cum bate vantul in km suplimentari.
Exemplu fan courier, unde am dat comanda de niste bocanci, de a trebuit sa ma deplasez eu catre hub-ul de destinatie, ca refuzau sa il livreze catre locatia mea fix din pricina unei asemenea gaselnite.
Da asa este.. Transportul pana la destinatar cu 70km suplimentari a fost EXAGERAT de mult!
De acum inainte calculatoarele (desktop) nu vor mai fi cu transport gratuit. Cine il va castiga si il va dori , isi va plati transportul.
Avatar utilizator
Ionut1510
Mesaje: 766
Membru din: Sâm Oct 15, 2022 2:54 pm
Localitate: Bacău
Contact:

Re: (Inchis) Concurs Apple PowerPC G5 (pentru colectionari)

Mesaj de Ionut1510 »

Pentru laptop-uri e ok să fie cu transportul gratuit
Ionut1510
Avatar utilizator
Morphinus
Moderator
Mesaje: 450
Membru din: Joi Ian 05, 2023 1:04 pm

Re: (Inchis) Concurs Apple PowerPC G5 (pentru colectionari)

Mesaj de Morphinus »

Poate sunt eu mai tigan la bani si zgarc din cele zise dar nu mi se pare normal sa se suporte totul pe carca organizatorului.
Apai dupa ce ca e mocangeala sa fim atat de profitori pana la capat este destul de exagerat, cel putin asta e parerea mea.
Din punctul meu de vedere asta sa fie o conditie mandatorie de acum incolo si asta sa fie si efortul castigatorului, ca vorba aceea, am pierdut noi mai mult de atat in viata, nu este o avere sa renunti din putinul tau pentru un astfel de capriciu de il putem numi asa.
Imagine
Avatar utilizator
Aditzu
Mesaje: 83
Membru din: Sâm Aug 19, 2023 12:18 pm

Re: (Inchis) Concurs Apple PowerPC G5 (pentru colectionari)

Mesaj de Aditzu »

A venit! Ce bine arata , abia astept sa bag linux pe el sau mac , mersi Alin ;) !
Imagine

Imagine

Imagine
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1114
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

Re: (Inchis) Concurs Apple PowerPC G5 (pentru colectionari)

Mesaj de AlinGheaja »

Cu mare drag!
Încuiat

Parteneri

WwW.IceGame.Ro WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM NGZ.RO HITONE T84MNmQ.png QWOZd2 V cs-banner Comunitate VirtualStrike