(Inchis) Concurs Apple PowerPC G5 (pentru colectionari)

Diferite concursuri cu diferite premii organizate de RetroTech.RO sau membrii ai comunitatii
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1154
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

Re: Concurs Apple PowerPC G5 (pentru colectionari)

Mesaj de AlinGheaja »

Repet pentru cine nu stie si nu intelege. Este un calculator pentru colectionari fabricat in 2003/2004.
NU de top ! NU de gaming ! NU pentru Windows !
Se poate folosi pentru "retro gaming" sau alte aplicatii compatibile cu sistemele pentru el (ex:Leopard).
Si in special pentru COLECTIONARI :D

Sau mai sunt care folosesc carcasa sa isi faca un PC din el.
Counter strike 1.6 server: cs.retrotech.ro
Jocuri retro in browser: https://toons.ro/
Leo
Mesaje: 3
Membru din: Joi Iul 06, 2023 11:58 pm

Re: Concurs Apple PowerPC G5 (pentru colectionari)

Mesaj de Leo »

Salut,vreau sa particip!Am aflat de voi pe TikTok.Daca câștig concursul și îl voi primi o să îl întrețin și o să încerc să am foarte mare grija de el și o să văd cum e un apple.Chiar sunt curios:).Respect!
Ultima oară modificat Vin Iul 07, 2023 12:21 am de către Leo, modificat 1 dată în total.
tuddyftw
Mesaje: 1
Membru din: Vin Iul 07, 2023 3:43 pm

Re: Concurs Apple PowerPC G5 (pentru colectionari)

Mesaj de tuddyftw »

salut! am aflat de voi de pe tiktok. si ma bucura faptul ca vad si eu o comunitate de genul in romania care chiar are potential.

sunt pasionat de retro, dar in special de powerpc. am avut un power mac g4 mdd care l-am indragit mult, si cu toate ca nu prea ai ce mai face azi cu ceva de genu este cu siguranta un must have pentru un colectionar de technologie retro. G5-ul a fost primul calculator consumer cu procesor 64 de biti.
IsacB
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Iun 03, 2023 5:27 pm

Re: Concurs Apple PowerPC G5 (pentru colectionari)

Mesaj de IsacB »

Am aflat de concurs de pe facebook si ma gandeam sa particip, nu am avut experienta de ma juca cu o unitate apple si cu siguranta mi-ar placea.
ssdnuhdd23
Mesaje: 3
Membru din: Dum Iul 09, 2023 6:29 am

Re: Concurs Apple PowerPC G5 (pentru colectionari)

Mesaj de ssdnuhdd23 »

Salut! Am aflat de voi de pe TikTok cand era un concurs cu un laptop Toshiba retro. Mi-as dori foarte mult sa il castig deoarece am o colectie de lucruri ce tin de calculatoare.
r1k1
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Feb 25, 2023 3:11 pm

Re: Concurs Apple PowerPC G5 (pentru colectionari)

Mesaj de r1k1 »

Particip! De voi am aflat de pe tiktok parca si mi-a placut ca aici e pasiune, nu gluma. Cu calculatorul as dori sa il folosesc ca al doilea computer si poate ii gasesc o intrebuintare depinde de specificati, nu am mai avut un computer/laptop care ruleaza MacOS, este un vis sa castig, cine stie, am noroc :)
Stefan
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Iul 29, 2023 4:30 am

Re: Concurs Apple PowerPC G5 (pentru colectionari)

Mesaj de Stefan »

Salut,am aflat de voi pe Facebook madketplace si imi doresc acest pc pentru ca iubesc pc-urile si imi place sa ma joc foarte mult doar ca am un calculator foarte slab.
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1154
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

Re: Concurs Apple PowerPC G5 (pentru colectionari)

Mesaj de AlinGheaja »

Stefan scrie: Sâm Iul 29, 2023 4:33 am Salut,am aflat de voi pe Facebook madketplace si imi doresc acest pc pentru ca iubesc pc-urile si imi place sa ma joc foarte mult doar ca am un calculator foarte slab.
Sa citesti cu atenție postarea!
Counter strike 1.6 server: cs.retrotech.ro
Jocuri retro in browser: https://toons.ro/
Avatar utilizator
Ionut1510
Mesaje: 771
Membru din: Sâm Oct 15, 2022 2:54 pm
Localitate: Bacău
Contact:

Re: Concurs Apple PowerPC G5 (pentru colectionari)

Mesaj de Ionut1510 »

Stefan scrie: Sâm Iul 29, 2023 4:33 am Salut,am aflat de voi pe Facebook madketplace si imi doresc acest pc pentru ca iubesc pc-urile si imi place sa ma joc foarte mult doar ca am un calculator foarte slab.
Unitatea asta nu este pentru jocuri moderne.Este doar pentru colecție și poate fi folosit doar pentru câteva jocuri retro
Ionut1510
Avatar utilizator
TheGamingos
Mesaje: 1
Membru din: Vin Iul 28, 2023 12:31 am
Localitate: Timisoara

Re: Concurs Apple PowerPC G5 (pentru colectionari)

Mesaj de TheGamingos »

Salut!
Particip!Am aflat de voi pe Facebook&TikTok.
Vreau sa experimezntez si eu MacOS Tiger si sa imi folosesc iPod-ul cu acea versiune veche de iTunes:D
Mare fan oldappleproducts
Încuiat

Parteneri

WwW.IceGame.Ro WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM NGZ.RO HITONE T84MNmQ.png QWOZd2 V cs-banner Comunitate VirtualStrike