Joc Forumist - Fazan

Glume,bancuri,poze/video amuzante,etc
alpitu21
Mesaje: 88
Membru din: Sâm Oct 15, 2022 10:52 pm

Joc Forumist - Fazan

Mesaj de alpitu21 »

Stiu ca ne-am cam facut satuli de mancarea din ultimul joc forumist asa ca...
Salut! In acest thread vreau sa incepem a juca un joc pe care toata lumea cred ca il stie!

- F A Z A N -

Daca nu il stiti, este un joc de grup in care se alege o litera si spunem un cuvant care incepe cu litera aleasa si se continua un alt cuvant cu ultimele doua litere al cuvantului ales.
Daca cuvantul spus se termina intr-un grup de 2 litere cu care nu poti spune un cuvant, urmatoarea persoana este inchisa! Dar, noi vom face o susta, cand spunem un cuvant care inchide urmatoarea persoana, defapt o vom inchide pe persoana de mai sus! Nu stim cine vine urmatorul!
Cand inchizi pe cineva, trebuie sa incepi tu cu un alt cuvant ( de preferat intrebi pe altcineva o litera ), dar nu unul care sa se termine intr-un grup de 2 litere care nu pot sa fie facute intr-un alt cuvant. Altfel te inchizi singur!
Si asa mai departe se continua jocul!
In acest thread voi impune si niste reguli care cer sa fie respectate pentru a ne distra toti de joc!

- R E G U L I -

- Fiecare utilizator sa continue jocul cu maxim un cuvant!
- Trebuie continuat cuvantul principal inceput de mine sau de alte persoane inchise de minim 3 ori inainte sa puteti inchide persoana mai de sus.
- Va rog, fiti corecti, nu trisati cautand cuvinte necunoscute sau cuvinte special pentru a inchide persoana de sus!
- Nu folositi cuvinte care nu sunt des intalnite ( ex. ntur ) - altfel vom ridica scandale cum ar fi ca cuvantul nu exista!
- Puteti incepe un cuvant care se termina cu o litera diacritica cu litera normala ( cum ar fi din să, puteti spune un cuvant cu sa )
- Folositi cuvinte numai in limba romana!
- Distrati-va!

Cam mult am scris, stiu, dar sper ca am explicat jocul cat de cat corect.
Eu voi incepe, alegand o litera random de pe un site care ma lasa sa trag random o litera!
Litera aleasa este: Z

Zebra!

Urmatoarea persoana va raspunde cu un cuvant incepand cu literele RA!
Scrie răspuns

Parteneri

WwW.IceGame.Ro WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM NGZ.RO HITONE T84MNmQ.png QWOZd2 V cs-banner Comunitate VirtualStrike