Microsoft nu va mai vinde licențe pentru Windows 10

Stiri despre calculatoare,programe,totul ce tine de IT
Avatar utilizator
Ionut1510
Mesaje: 771
Membru din: Sâm Oct 15, 2022 2:54 pm
Localitate: Bacău
Contact:

Re: Microsoft nu va mai vinde licențe pentru Windows 10

Mesaj de Ionut1510 »

AlinGheaja scrie: Vin Feb 10, 2023 12:01 pm Ceva pentium 1. Marca “Oki”!
Azi trebuie să fie extragerea la laptop-ul Acer
Ionut1510
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1154
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

Re: Microsoft nu va mai vinde licențe pentru Windows 10

Mesaj de AlinGheaja »

Este
Counter strike 1.6 server: cs.retrotech.ro
Jocuri retro in browser: https://toons.ro/
Avatar utilizator
Comandorul
Contribuitor
Mesaje: 97
Membru din: Joi Ian 05, 2023 11:14 am

Re: Microsoft nu va mai vinde licențe pentru Windows 10

Mesaj de Comandorul »

djsop scrie: Vin Feb 10, 2023 2:12 am Nu se grabeste nimeni sa migreze la Windows 11 ..mai ales avand in vedere faptul ca: Nu se grabesc nici cei care inca folosesc Windows 7 sa treaca pe Win 8.1.. s.a.m.d! Un articol care baga panica in utilizatori iar cei fricosi sar repede la cheltuiala de hardware nou care suporta win 11, Asta e un fel Dragoste cu forta dar pe bani care ma scarbeste 🤣🤣
Are dreptate djsop, e doar un articol pentru panică... chiar azi am descărcat de pe siteul oficial microsoft un Windows 10 Home pentru al instala cuiva. Totul a decurs fără probleme, omul și-a cumpărat și licența legal... deci confirm că sunt zvonuri cum că nu mai poate fi cumpărat sau descărcat legal.
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1154
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

Re: Microsoft nu va mai vinde licențe pentru Windows 10

Mesaj de AlinGheaja »

Comandorul scrie: Dum Feb 26, 2023 5:06 pm
djsop scrie: Vin Feb 10, 2023 2:12 am Nu se grabeste nimeni sa migreze la Windows 11 ..mai ales avand in vedere faptul ca: Nu se grabesc nici cei care inca folosesc Windows 7 sa treaca pe Win 8.1.. s.a.m.d! Un articol care baga panica in utilizatori iar cei fricosi sar repede la cheltuiala de hardware nou care suporta win 11, Asta e un fel Dragoste cu forta dar pe bani care ma scarbeste 🤣🤣
Are dreptate djsop, e doar un articol pentru panică... chiar azi am descărcat de pe siteul oficial microsoft un Windows 10 Home pentru al instala cuiva. Totul a decurs fără probleme, omul și-a cumpărat și licența legal... deci confirm că sunt zvonuri cum că nu mai poate fi cumpărat sau descărcat legal.
Poti cumpara dar nu de pe microsoft,de la alti vanzatori (emag,cel.ro,etc). Microsoft a incetat sa mai vanda licenta de windows 10 ca sa te faca sa urci la 11 (care este un mare gunoi).
Merge in continuare sa descarci de pe pagina oficiala si sa activezi licenta de 10. Chiar si sistemele mai vechi 7/8 etc.
Counter strike 1.6 server: cs.retrotech.ro
Jocuri retro in browser: https://toons.ro/
Avatar utilizator
Ionut1510
Mesaje: 771
Membru din: Sâm Oct 15, 2022 2:54 pm
Localitate: Bacău
Contact:

Re: Microsoft nu va mai vinde licențe pentru Windows 10

Mesaj de Ionut1510 »

Exact.Mi-e nici nu-mi place Windows 11 au cam copiat prea mult de la MacOS dar stai să vezi cum o să arate Windows 12.Bara de status va fi mutat in sus exact ca la MacOS l
Ionut1510
Avatar utilizator
djsop
Contribuitor
Mesaje: 190
Membru din: Mar Iul 05, 2022 10:14 pm

Re: Microsoft nu va mai vinde licențe pentru Windows 10

Mesaj de djsop »

Ionut1510 scrie: Dum Feb 26, 2023 6:24 pm Exact.Mi-e nici nu-mi place Windows 11 au cam copiat prea mult de la MacOS dar stai să vezi cum o să arate Windows 12.Bara de status va fi mutat in sus exact ca la MacOS l
eu am auzit ca o sa fie o bara separata care o sa fie mobila pe un display mic si lung care separat il legi prin usb si il bati in cui pe perete .. ahahahahah ...joke
Avatar utilizator
djsop
Contribuitor
Mesaje: 190
Membru din: Mar Iul 05, 2022 10:14 pm

Re: Microsoft nu va mai vinde licențe pentru Windows 10

Mesaj de djsop »

SPOILER ALERT
Am gasit poza cu bara de la Windows 12
Imagine

😅✌🏻
Avatar utilizator
Ionut1510
Mesaje: 771
Membru din: Sâm Oct 15, 2022 2:54 pm
Localitate: Bacău
Contact:

Re: Microsoft nu va mai vinde licențe pentru Windows 10

Mesaj de Ionut1510 »

😂😂😂
Ionut1510
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1154
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

Re: Microsoft nu va mai vinde licențe pentru Windows 10

Mesaj de AlinGheaja »

:)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))
Counter strike 1.6 server: cs.retrotech.ro
Jocuri retro in browser: https://toons.ro/
Scrie răspuns

Parteneri

WwW.IceGame.Ro WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM NGZ.RO HITONE T84MNmQ.png QWOZd2 V cs-banner Comunitate VirtualStrike