(Donat) Router Wireless TP-LINK 300Mbps

Pentru cei care vor sa primeasca si sa daruiasca fara a primi ceva in schimb
Avatar utilizator
djsop
Contribuitor
Mesaje: 190
Membru din: Mar Iul 05, 2022 10:14 pm

(Donat) Router Wireless TP-LINK 300Mbps

Mesaj de djsop »

Salut!
Donez Router Wireless TP-LINK 300Mbps pentru cine are nevoie, doritorul plateste transportul prin curier, aleg pe cine e de incredere ca va ridica coletul, multumesc!
Imagine
Ultima oară modificat Mie Feb 08, 2023 12:40 pm de către djsop, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
Ionut1510
Mesaje: 767
Membru din: Sâm Oct 15, 2022 2:54 pm
Localitate: Bacău
Contact:

Re: Donez Router Wireless TP-LINK 300Mbps

Mesaj de Ionut1510 »

Ah,am mai văzut aceste routere TP link prin Kaufland,voiam să îmi iau și eu unul doar că prețul lui era scump și în al doilea rând este că nu am cablu de internet tras :)
Ionut1510
Avatar utilizator
djsop
Contribuitor
Mesaje: 190
Membru din: Mar Iul 05, 2022 10:14 pm

Re: Donez Router Wireless TP-LINK 300Mbps

Mesaj de djsop »

Ionut1510 scrie: Mie Feb 01, 2023 2:18 pm Ah,am mai văzut aceste routere TP link prin Kaufland,voiam să îmi iau și eu unul doar că prețul lui era scump și în al doilea rând este că nu am cablu de internet tras :)
pai sa iti tragi cablu 😝
Avatar utilizator
Morphinus
Moderator
Mesaje: 452
Membru din: Joi Ian 05, 2023 1:04 pm

Re: Donez Router Wireless TP-LINK 300Mbps

Mesaj de Morphinus »

Doua ce am avut si eu pana acum o saptamana si le-am trimis unui baiat din Cluj.
Asa mai multe chestii de retelistica, niste modemuri 4G, 3G, un set TP Link powerline, chestii gasite prin vechituri.
Chiar de sunt vechiute TP Link-urile vechi mi se par uneori mai bune decat modelele mai noi ce sunt un pic mai bune pe multe alte tehnologii dar slabe pe partea de acoperire.
Sunt diferente desigur si intre 2.4 GHz si 5 GHz cum este si normal dar totusi am impresia ca inca sunt bune generatiile vechi.
Exemplu ce il pot da si este la indemana cu Archer C2 ce inca mi se pare un router super si de care m-am folosit cu drag, simplu si la obiect.
Imagine
Avatar utilizator
djsop
Contribuitor
Mesaje: 190
Membru din: Mar Iul 05, 2022 10:14 pm

Re: Donez Router Wireless TP-LINK 300Mbps

Mesaj de djsop »

Morphinus scrie: Joi Feb 02, 2023 7:43 pm Doua ce am avut si eu pana acum o saptamana si le-am trimis unui baiat din Cluj.
Asa mai multe chestii de retelistica, niste modemuri 4G, 3G, un set TP Link powerline, chestii gasite prin vechituri.
Chiar de sunt vechiute TP Link-urile vechi mi se par uneori mai bune decat modelele mai noi ce sunt un pic mai bune pe multe alte tehnologii dar slabe pe partea de acoperire.
Sunt diferente desigur si intre 2.4 GHz si 5 GHz cum este si normal dar totusi am impresia ca inca sunt bune generatiile vechi.
Exemplu ce il pot da si este la indemana cu Archer C2 ce inca mi se pare un router super si de care m-am folosit cu drag, simplu si la obiect.
Adevarat, la acoperire sunt cam praf cele noi, cu un router de genul asta aveam semnal si in fata blocului (de la etajul 4). 2.4ghz rupe :)
Avatar utilizator
Morphinus
Moderator
Mesaje: 452
Membru din: Joi Ian 05, 2023 1:04 pm

Re: Donez Router Wireless TP-LINK 300Mbps

Mesaj de Morphinus »

2.4 este pentru acoperire dar este limitat la viteza, 5 este super ok pentru viteze la tot ce tine de dispozitive mobile dar lasa de dorit la acoperire.
Imagine
Avatar utilizator
djsop
Contribuitor
Mesaje: 190
Membru din: Mar Iul 05, 2022 10:14 pm

Re: Donez Router Wireless TP-LINK 300Mbps

Mesaj de djsop »

Morphinus scrie: Joi Feb 02, 2023 7:48 pm 2.4 este pentru acoperire dar este limitat la viteza, 5 este super ok pentru viteze la tot ce tine de dispozitive mobile dar lasa de dorit la acoperire.
exact
Avatar utilizator
Morphinus
Moderator
Mesaje: 452
Membru din: Joi Ian 05, 2023 1:04 pm

Re: Donez Router Wireless TP-LINK 300Mbps

Mesaj de Morphinus »

A si mai mor pe o chestie, LED-urile de stare.
Unele zici ca is pista de aeroport, altele is de bun simt si nu licare toata ziua buna ziua.
Am in prezent Xiaomi Mi AIoT AC2350, LED-urile de pe fata sunt dezactivate dar cele de trafic din spate is mai mult decat enervante.
TP Link de bun simt la capitolul asta.
Imagine
Avatar utilizator
djsop
Contribuitor
Mesaje: 190
Membru din: Mar Iul 05, 2022 10:14 pm

Re: Donez Router Wireless TP-LINK 300Mbps

Mesaj de djsop »

Morphinus scrie: Joi Feb 02, 2023 7:53 pm A si mai mor pe o chestie, LED-urile de stare.
Unele zici ca is pista de aeroport, altele is de bun simt si nu licare toata ziua buna ziua.
Am in prezent Xiaomi Mi AIoT AC2350, LED-urile de pe fata sunt dezactivate dar cele de trafic din spate is mai mult decat enervante.
TP Link de bun simt la capitolul asta.
Bun de agatat pe brad de craciun:)))
alexuzutu2004
Mesaje: 26
Membru din: Mar Sep 20, 2022 11:40 pm

Re: Donez Router Wireless TP-LINK 300Mbps

Mesaj de alexuzutu2004 »

il iau eu
Scrie răspuns

Parteneri

WwW.IceGame.Ro WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM NGZ.RO HITONE T84MNmQ.png QWOZd2 V cs-banner Comunitate VirtualStrike