Mouse wireless

Discutii legate de laptop-uri,calculatoare,componente si periferice
Avatar utilizator
Comandorul
Contribuitor
Mesaje: 97
Membru din: Joi Ian 05, 2023 11:14 am

Mouse wireless

Mesaj de Comandorul »

S-a discutat nu demult despre mouseuri wireless, mi-am cumpărat recent acest mouse, îl folosesc de o săptămână și chiar sunt mulțumit, atenție însă, nu sunt gamer, deci nu știu cum se mișcă în jocuri, dar pentru ce-l folosesc eu e super. Raportul preț/calitate foarte bun zic eu! Am văzut exact modelul acesta și în Kauflandul de lângă mine la prețul de 38 lei dar pe emag este la 22 lei (ultima bucată)
Îmi place că are și buton de schimbat DPI-ul, și am observat, dacă nu-l folosești mai mult de 10 minute intră în protecție să nu consume bateria, e o chestie bine gândită... în fine, eu zic că la banii ăștia e o afacere bună!
https://www.emag.ro/mouse-wireless-omeg ... XgQAvD_BwE
Avatar utilizator
Morphinus
Moderator
Mesaje: 467
Membru din: Joi Ian 05, 2023 1:04 pm

Re: Mouse wireless

Mesaj de Morphinus »

Depinde acum pentru ce.
Si eu sunt fanul chestiilor simple dar uneori este bine sa treci si in gama superioara a unui produs sau macar ceva mediu.
La 22 nu ai ce sa comentezi, dar daca esti un impatimit al jocurilor merita sa treci pe ceva gen [urlhttps://altex.ro/mouse-gaming-wireless-razer-basilisk-x-hyperspeed-16000-dpi-bluetooth-negru/cpd/MOURZ0131501R3G/]Basilisk[/url] sau [urlhttps://altex.ro/mouse-gaming-steelseries-rival-3-8500-dpi-negru/cpd/MOUSSSRIVAL3/]STEELSERIES[/url] si asta nu o zic cu rautate, dar crede-ma ca fac diferenta.
Eu detin acel Basilisk, luat cu 120 RON de la Altex, ca tot mai intra in campanie de reducere, deci sa nu te sperii de pret ca il prinzi si la pret mai ok, dar tot are o buba, din cand in cand se blocheaza, fie ceva problema de firmware fie ceva ce nu ii place lui la configuratia mea, nu i-am dat de cap si nici cei de la Razer cu suportul lor nu prea mi-au dat optiuni, dar pe langa inconvenientul asta vin si plusurile pe partea de customizare si diferenta ce o face in anumite jocuri.
Nici eu nu sunt gamer ca nu am pe ce, unitatea mea fiind destul de limitata dar mai joc ocazional Counter Strike 1.6 caci Go nici nu am cum si nici nu imi place, diferenta fiind sesizabila dupa ce te obisnuiesti cu el.
Eram si cu World of Tanks dar nu ma mai ajuta grafica la procesor caci numai pe aia merg si Hearthstone de la Blizzard, la fel ca altceva nu prea m-am chinuit sa incerc.
Ultima oară modificat Joi Ian 19, 2023 9:05 am de către Morphinus, modificat de 5 ori în total.
Imagine
Avatar utilizator
Comandorul
Contribuitor
Mesaje: 97
Membru din: Joi Ian 05, 2023 11:14 am

Re: Mouse wireless

Mesaj de Comandorul »

Da, eu nefiind cu jocurile (joc doar șah online și un browser game, ceva de strategie, intru pe el de 3-4 ori pe zi câte 10 minute) e super... chiar nu știu cum s-ar comporta în jocuri serioase, shootere ce jucam pe vremuri, Counter, Quake etc. Până acum nu mi s-a blocat și nu a făcut nici o figură, de aia zic că la cât am dat pe el, chiar îl recomand.
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1154
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

Re: Mouse wireless

Mesaj de AlinGheaja »

La sotia trebuie sa i iau un mouse si mi-a zis "Ceva ieftin"! :D
Multumesc
Counter strike 1.6 server: cs.retrotech.ro
Jocuri retro in browser: https://toons.ro/
Avatar utilizator
Comandorul
Contribuitor
Mesaje: 97
Membru din: Joi Ian 05, 2023 11:14 am

Re: Mouse wireless

Mesaj de Comandorul »

RetroTech scrie: Joi Ian 19, 2023 4:25 pm La sotia trebuie sa i iau un mouse si mi-a zis "Ceva ieftin"! :D
Multumesc
Am fost la cumpărături azi prin Kaufland și am mai luat un mouse wireless, tot Omega, are aceleași specificații ca și celălalt, doar forma diferă puțin... sunt foarte mulțumit de raportul preț/calitate (32 lei) și am zis să fie acolo de rezervă... Tu ai cumpărat la soție?
Imagine

Imagine
Avatar utilizator
Ionut1510
Mesaje: 771
Membru din: Sâm Oct 15, 2022 2:54 pm
Localitate: Bacău
Contact:

Re: Mouse wireless

Mesaj de Ionut1510 »

Comandorul scrie: Sâm Ian 28, 2023 9:02 pm
RetroTech scrie: Joi Ian 19, 2023 4:25 pm La sotia trebuie sa i iau un mouse si mi-a zis "Ceva ieftin"! :D
Multumesc
Am fost la cumpărături azi prin Kaufland și am mai luat un mouse wireless, tot Omega, are aceleași specificații ca și celălalt, doar forma diferă puțin... sunt foarte mulțumit de raportul preț/calitate (32 lei) și am zis să fie acolo de rezervă... Tu ai cumpărat la soție?
Imagine

Imagine
Se aseamănă perfect cu al meu doar decât că al meu e optical (cu fir) și da cumpărat tot de la Kaufland marca ce se numește Omega :D
Ionut1510
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1154
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

Re: Mouse wireless

Mesaj de AlinGheaja »

Comandorul scrie: Sâm Ian 28, 2023 9:02 pm
RetroTech scrie: Joi Ian 19, 2023 4:25 pm La sotia trebuie sa i iau un mouse si mi-a zis "Ceva ieftin"! :D
Multumesc
Am fost la cumpărături azi prin Kaufland și am mai luat un mouse wireless, tot Omega, are aceleași specificații ca și celălalt, doar forma diferă puțin... sunt foarte mulțumit de raportul preț/calitate (32 lei) și am zis să fie acolo de rezervă... Tu ai cumpărat la soție?
Imagine

Imagine
Încă nu dar mai încerc la kaufland poate este ce ai luat tu :D
Counter strike 1.6 server: cs.retrotech.ro
Jocuri retro in browser: https://toons.ro/
Scrie răspuns

Parteneri

WwW.IceGame.Ro WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM NGZ.RO HITONE T84MNmQ.png QWOZd2 V cs-banner Comunitate VirtualStrike