Video: Reclamă calculator Coral (2002)

Totul despre filme,seriale tv sau online,documentare,etc
Avatar utilizator
Ionut1510
Mesaje: 767
Membru din: Sâm Oct 15, 2022 2:54 pm
Localitate: Bacău
Contact:

Video: Reclamă calculator Coral (2002)

Mesaj de Ionut1510 »

Ionut1510
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1127
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

Re: Video: Reclamă calculator Coral (2002)

Mesaj de AlinGheaja »

Vai,imi aduc aminte asta. Am avut cativa prieteni care si-au luat de la Flamingo si au luat niste tepe... :D
Imi aduc aminte un amic sa dus la Domo sa isi ia un calculator si cei de acolo iau recomandat un Sempron + (1GHZ) si angajatii de acolo insistau ca este la 2GHZ etc si la cumparat. Nfs Most Wanted mergea in reluare! Sa dus inapoi cu el si atata lau invartit pana cand a ramas cu el. Video de pe placa de baza,sempron la 1GHZ si 256 mb ram. Tin minte ca platise peste "20 de milioane" si in rate!
Avatar utilizator
Ionut1510
Mesaje: 767
Membru din: Sâm Oct 15, 2022 2:54 pm
Localitate: Bacău
Contact:

Re: Video: Reclamă calculator Coral (2002)

Mesaj de Ionut1510 »

RetroTech scrie: Mar Ian 17, 2023 6:59 pm Vai,imi aduc aminte asta. Am avut cativa prieteni care si-au luat de la Flamingo si au luat niste tepe... :D
Imi aduc aminte un amic sa dus la Domo sa isi ia un calculator si cei de acolo iau recomandat un Sempron + (1GHZ) si angajatii de acolo insistau ca este la 2GHZ etc si la cumparat. Nfs Most Wanted mergea in reluare! Sa dus inapoi cu el si atata lau invartit pana cand a ramas cu el. Video de pe placa de baza,sempron la 1GHZ si 256 mb ram. Tin minte ca platise peste "20 de milioane" si in rate!
Vai mamă,da atunci pe vremea aia plăteai c-am mult,ba chiar de curiozitate m-am uitat și pe la forumurile mai vechi,că mulți oameni și-au luat țepe,nu le mergeau corespunzător etc.

Apropo parcă ziceai pe 16/17 că va urma un nou concurs :D
Ultima oară modificat Mar Ian 17, 2023 7:04 pm de către Ionut1510, modificat 1 dată în total.
Ionut1510
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1127
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

Re: Video: Reclamă calculator Coral (2002)

Mesaj de AlinGheaja »

Da,inca lucrez la el sa il pregatesc. Windows,programe,etc.
Avatar utilizator
Ionut1510
Mesaje: 767
Membru din: Sâm Oct 15, 2022 2:54 pm
Localitate: Bacău
Contact:

Re: Video: Reclamă calculator Coral (2002)

Mesaj de Ionut1510 »

RetroTech scrie: Mar Ian 17, 2023 7:06 pm Da,inca lucrez la el sa il pregatesc. Windows,programe,etc.
Frumos,de abia aștept să văd cum v-a arata modelul 🔥🔥
Ionut1510
Avatar utilizator
Morphinus
Moderator
Mesaje: 452
Membru din: Joi Ian 05, 2023 1:04 pm

Re: Video: Reclamă calculator Coral (2002)

Mesaj de Morphinus »

Eu imi aduc aminte de altcineva, UltraPro Computers, in genul asteia si scenariul este cam la fel, un porcoi de bani la vremea aia, cred ca adus la echivalentul la 3000 LEI raportat la vremurile de astazi, bani atunci ce contau si "aveau putere" nu ca acum, iti bagai gaze naturela lejer cu banii aia la o casa, dar deh aia era moda atunci si ni se scurgeau ochii tuturor dupa computere sa fiu sincer.
Acum le cumperi de unde vrei la pret de nimic, atunci erau ele in floare la inceputuri si era mega afacere.
Nu ca si acum nu se face bisnita cu ele dar parca ai de unde alege, avantajul fiind uzura fizica si morala ce te lasa sa jonglezi la pret.
Imagine
Scrie răspuns

Parteneri

WwW.IceGame.Ro WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM NGZ.RO HITONE T84MNmQ.png QWOZd2 V cs-banner Comunitate VirtualStrike