Ce player video folosiți?

Programe utile pentru diferite sisteme de operare
Avatar utilizator
Comandorul
Contribuitor
Mesaje: 97
Membru din: Joi Ian 05, 2023 11:14 am

Ce player video folosiți?

Mesaj de Comandorul »

Pentru vizionat filme de pe PC eu folosesc KMPlayer și VLC, acestea mi se par cele mai ok, după ce de-a lungul timpului am încercat mai multe. VLC-ul l-am instalat și pe smart tv. Voi ce player preferat aveți?
Avatar utilizator
Morphinus
Moderator
Mesaje: 471
Membru din: Joi Ian 05, 2023 1:04 pm

Re: Ce player video folosiți?

Mesaj de Morphinus »

KM demult e un player dus pe copca, la ala eram si eu mare fan pana sa descopar altele mai ok.
K Lite Codeck Pack pentru codecuri si PotPlayer sunt suficiente.
Mai ai si SM Player, VLC ca solutii de backup oricum nu prea apuci sa le mai folosesti cu atatea platforme de streaming online.
Imagine
Avatar utilizator
Comandorul
Contribuitor
Mesaje: 97
Membru din: Joi Ian 05, 2023 11:14 am

Re: Ce player video folosiți?

Mesaj de Comandorul »

Mie KM îmi merge perfect... plus că are codecuri în el, îmi fac update la zi când cere și e perfect, de ce să mai instalez pachete de codecuri când atât el cât și VLC-ul le au incluse?
Avatar utilizator
Morphinus
Moderator
Mesaje: 471
Membru din: Joi Ian 05, 2023 1:04 pm

Re: Ce player video folosiți?

Mesaj de Morphinus »

E ok atunci cand este sa ai nevoie cand este sa faci anumite conversii la fisiere video, sau cand este sa ai un tip de fisier intr-un format mai special.
Imagine
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1158
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

Re: Ce player video folosiți?

Mesaj de AlinGheaja »

Vechea problema cu playere ca unu nu deschide un fisier si celelalt lafel altu. Si pentru asta avem nevoie de mai multe..
  • Bsplayer free - pentru filme care nu au subtitrare,este foarte ok functia de descarcare automata dupa limba selectata. desi uneori e foarte instabil cand redai mai multe episoade pe rand (drag and drop) incepe sa se blocheze de nu mai poti face nimic cateva secunde pana nu da eroare si se inchide singur.
  • VLC - un player super super care reda aproape orice tip de fisier
  • Media player classic - bun si un consumator foarte mic de resurse
Counter strike 1.6 server: cs.retrotech.ro
Jocuri retro in browser: https://toons.ro/
Avatar utilizator
Ionut1510
Mesaje: 771
Membru din: Sâm Oct 15, 2022 2:54 pm
Localitate: Bacău
Contact:

Re: Ce player video folosiți?

Mesaj de Ionut1510 »

Eu folosesc VLC pentru redare Video cât și pentru a asculta muzica pe care o am descărcată în laptop
Ionut1510
Avatar utilizator
lifev5
Mesaje: 91
Membru din: Dum Sep 17, 2023 11:32 am

Re: Ce player video folosiți?

Mesaj de lifev5 »

VLC-ul e cel mai bun player video/audio in opinia mea. Are interfata user-friendly si nici nu mananca atat de multe resurse ca celelalte :D
𝕷𝖎𝖋𝖊 𝖎𝖘 𝖘𝖍𝖔𝖗𝖙. 𝕸𝖆𝖐𝖊 𝖘𝖚𝖗𝖊 𝖞𝖔𝖚 𝖒𝖆𝖐𝖊 𝖎𝖙 𝖕𝖊𝖗𝖋𝖊𝖈𝖙.
Scrie răspuns

Parteneri

WwW.IceGame.Ro WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM NGZ.RO HITONE T84MNmQ.png QWOZd2 V cs-banner Comunitate VirtualStrike