Ce muzică asculţi?

Discutii care nu se incadreaza in nici o categorie
Avatar utilizator
djsop
Contribuitor
Mesaje: 190
Membru din: Mar Iul 05, 2022 10:14 pm

Re: Ce muzică asculţi?

Mesaj de djsop »

AlbertC scrie: Mie Dec 07, 2022 5:07 pm Phonk, EDM, Trap Nation, Chill Nation :D
nice, celelalte doua fiind canale de youtube din ce stiu eu :)
AlbertC
Mesaje: 11
Membru din: Joi Oct 13, 2022 9:24 pm

Re: Ce muzică asculţi?

Mesaj de AlbertC »

djsop scrie: Mie Dec 07, 2022 5:36 pm
AlbertC scrie: Mie Dec 07, 2022 5:07 pm Phonk, EDM, Trap Nation, Chill Nation :D
nice, celelalte doua fiind canale de youtube din ce stiu eu :)
Da :)
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1127
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

Re: Ce muzică asculţi?

Mesaj de AlinGheaja »

Eu sunt cu muzica mai veche... detest rahaturile noi !

Ascult muzica veche straina de pe vremea cand eram copil: Modern Talking,Iron Maiden,Metalica,ACDC,2 Unlimited,Scorpions etc
(muzica care o mai gasesti in GTA VICE CITY pe FLASH FM)






Ascult muzica mai de club sau ceva similar (cum zic unii Dark): DJ Andi,Tiesto,Sander Van Doorn,Röyksopp,AME (Rej) etc






Romaneasca prefer doar veche: Animalx,3 sud est,Voltaj (prefer muzica din anii 90-2000) etc
(e mai noua dar e super)


Am gusturi mai diferite la muzica si greu gasesc o melodie sa imi placa din ce iese pe piata acum :(

NU ascult populara sau manele!
Avatar utilizator
djsop
Contribuitor
Mesaje: 190
Membru din: Mar Iul 05, 2022 10:14 pm

Re: Ce muzică asculţi?

Mesaj de djsop »

RetroTech scrie: Mie Dec 07, 2022 9:11 pm Eu sunt cu muzica mai veche... detest rahaturile noi !

Ascult muzica veche straina de pe vremea cand eram copil: Modern Talking,Iron Maiden,Metalica,ACDC,2 Unlimited,Scorpions etc

Am gusturi mai diferite la muzica si greu gasesc o melodie sa imi placa din ce iese pe piata acum :(

NU ascult populara sau manele!
Nice,
atunci iti recomand Synthwave :P



ceva misto piesa + clip realizat cu retro vibe de gaming mode soundtrackish like

soundul de la piesa asta ma baga in nostalgie si ma duce cu gandul la cele mai retro games&technology posibile

si dau share si ceva de la mine:



Ma gandesc daca sa incep sa lucrez la un album retro synthwave 80s style pentru anul nou ce urmeaza :) desi eu sunt mai mult cu hip hop/rap type songs.
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1127
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

Re: Ce muzică asculţi?

Mesaj de AlinGheaja »

Am si de genul vechi care imi plac "hip hop/rap"
Eminem,50 cent si multi altii,daca ar fi sa fac lista stau pana maine si sigur imi scapa.. :D
(ms pt lista de mai sus am sa ascult)
Avatar utilizator
djsop
Contribuitor
Mesaje: 190
Membru din: Mar Iul 05, 2022 10:14 pm

Re: Ce muzică asculţi?

Mesaj de djsop »

RetroTech scrie: Mie Dec 07, 2022 9:34 pm Am si de genul vechi care imi plac "hip hop/rap"
Eminem,50 cent si multi altii,daca ar fi sa fac lista stau pana maine si sigur imi scapa.. :D
(ms pt lista de mai sus am sa ascult)
🙏🏻🎛🎙😁thanks for sharing your thoughts 😁
Avatar utilizator
Ionut1510
Mesaje: 767
Membru din: Sâm Oct 15, 2022 2:54 pm
Localitate: Bacău
Contact:

Re: Ce muzică asculţi?

Mesaj de Ionut1510 »

Ionut1510 scrie: Mar Dec 06, 2022 8:13 am Mi-e îmi place să ascult melodii de genuri DnB (Drum and Bass) și EDM (Electronic Dance Music)
Eu de aici ascult
https://dnbradio.com
Ionut1510
Avatar utilizator
Morphinus
Moderator
Mesaje: 452
Membru din: Joi Ian 05, 2023 1:04 pm

Re: Ce muzică asculţi?

Mesaj de Morphinus »

Si eu sunt cu chestii mai vechi, retrowave dar in ultima vreme mai mult consumator de radio.
Ori ca mosii mai un Radio Romania Actualitati ori Jazz Radio Blues de aici: https://www.jazzradio.fr/ .
Imagine
Avatar utilizator
djsop
Contribuitor
Mesaje: 190
Membru din: Mar Iul 05, 2022 10:14 pm

Re: Ce muzică asculţi?

Mesaj de djsop »

Morphinus scrie: Joi Ian 12, 2023 4:04 pm Si eu sunt cu chestii mai vechi, retrowave dar in ultima vreme mai mult consumator de radio.
Ori ca mosii mai un Radio Romania Actualitati ori Jazz Radio Blues de aici: https://www.jazzradio.fr/ .
Good stuff, pai uneori mai merge si radio, desi in ultima vreme eu personal cand circul cu masina tot pe butonul de Next sunt cu degetul :))) ca au niste piese care le repeta la infinit 😬sau baga o tona de reclama. Daca merg la un picnic iau radioul pe baterii ca sa uit de telefon😅
Avatar utilizator
Morphinus
Moderator
Mesaje: 452
Membru din: Joi Ian 05, 2023 1:04 pm

Re: Ce muzică asculţi?

Mesaj de Morphinus »

Combinatia este sa ai in telefon Vanced, Spotify, Soundcloud si Vradio,RadioDroid sau Replaio si ai muzici fara numar...
Nu vrei sa stii ce e in telefonul meu, dar si obiceiurile sunt schimbate fata de cum eram pe vremea conexiunii DSL, nu prea mai descarc nimic, degeaba ai fibra optica daca nu mai descarci ca odinioara, tunuri pline cu CD/DVD sau cand umblai cu mapa plina de discuri la purtator.
Imagine
Scrie răspuns

Parteneri

WwW.IceGame.Ro WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM NGZ.RO HITONE T84MNmQ.png QWOZd2 V cs-banner Comunitate VirtualStrike