Recomandare jocuri Gratis pe Steam pentru PC-uri mai vechi

Ce ne place cel mai mult..
Avatar utilizator
Ionut1510
Mesaje: 766
Membru din: Sâm Oct 15, 2022 2:54 pm
Localitate: Bacău
Contact:

Recomandare jocuri Gratis pe Steam pentru PC-uri mai vechi

Mesaj de Ionut1510 »

Salut! Dacă aveți un laptop /PC-uri mai vechi care nu au specificații performante.Vreau să vă recomand câteva jocuri gratis de pe Steam doar că trebuie să aveți Sistemul Windows 10 instalat ca jocurile să meargă corespunzător
1. Idle Slayer
Idle Slayer este un joc incremental cu mecanisme de joc inactiv și active, imagini pixel art medievale și sunete și muzică retro pe 8 biți.Este Gratis pe toate platformele inclusiv Google Play Store,Steam și App Store (nu știu dacă e gratis sau nu)Are și limba Română.
Link https://store.steampowered.com/app/1353300

2.Planet Breakout 2
Zici că acest joc este din anii 70-80 ,cu asset-uri retro .Cum se joacă? In primul rând tu trebuie sa glisezi acea paletă ca bila să lovească acele mici cărămizi.Iar cea mai bună parte este că poți să îți personalizezi doar că va trebui să te duci la editorul de nivele.Aprorpo este gratis :D
https://store.steampowered.com/app/2192 ... reakout_2/

Se poate instala și pentru calculatoarele
moderne
Ionut1510
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1114
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

Re: Recomandare jocuri Gratis pe Steam pentru PC-uri mai vechi

Mesaj de AlinGheaja »

Super super. Am deschis link-urile si nu m-am uitat ca sunt gratis. Abia dupa ce am citit ce ai scris am vazut. Multumesc :D
Avatar utilizator
Ionut1510
Mesaje: 766
Membru din: Sâm Oct 15, 2022 2:54 pm
Localitate: Bacău
Contact:

Re: Recomandare jocuri Gratis pe Steam pentru PC-uri mai vechi

Mesaj de Ionut1510 »

RetroTech scrie: Lun Ian 02, 2023 1:30 pm Super super. Am deschis link-urile si nu m-am uitat ca sunt gratis. Abia dupa ce am citit ce ai scris am vazut. Multumesc :D
Cu drag :D
Ionut1510
Scrie răspuns

Parteneri

WwW.IceGame.Ro WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM NGZ.RO HITONE T84MNmQ.png QWOZd2 V cs-banner Comunitate VirtualStrike