Display Driver Uninstaller (DDU)

Programe utile pentru diferite sisteme de operare
Avatar utilizator
albert1102
Mesaje: 15
Membru din: Sâm Sep 23, 2023 12:30 pm

Display Driver Uninstaller (DDU)

Mesaj de albert1102 »

Este o utilitate specializată pentru dezinstalarea completă a driverelor de placă grafică.
Elimină complet driverele video AMD/NVIDIA/INTEL.
Încearcă să șteargă toate urmele, inclusiv cheile de registru, folderele și fișierele asociate.
Driverele pot fi dezinstalate în mod obișnuit din Control Panel, dar acest program este conceput în caz că dezinstalarea standard eșuează.
DDU este o soluție utilă pentru curățarea în profunzime a sistemului de drivere video.
Acest program este o soluție pentru problemele legate de afișarea video(ex: artefactele de pe ecran etc.)
Personal am folosit acest program când am achiziționat o placă video nouă și îmi apăreau artefacte pe ecran în timpul jocurilor din cauza driverului plăcii video vechi.
Link download: https://www.wagnardsoft.com/display-dri ... aller-ddu-
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1131
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

Re: Display Driver Uninstaller (DDU)

Mesaj de AlinGheaja »

Un tool foarte bun cand "Nvidia" nu isi face treaba !
Avatar utilizator
albert1102
Mesaje: 15
Membru din: Sâm Sep 23, 2023 12:30 pm

Re: Display Driver Uninstaller (DDU)

Mesaj de albert1102 »

AlinGheaja scrie: Joi Feb 08, 2024 4:20 pm Un tool foarte bun cand "Nvidia" nu isi face treaba !
Mi-a fost de mare ajutor! Când mi-am cumpărat noua placă video de pe OLX credeam că mi-am luat tzeaca din cauza că îmi apăreau artefacte pe ecran in timpul jocurilor😅😅 după câteva research-uri mi-am dat seama că e de la driverele plăcii vechi
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1131
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

Re: Display Driver Uninstaller (DDU)

Mesaj de AlinGheaja »

Da un driver pus aiurea sau corupt poate face foarte multe probleme !
Scrie răspuns

Parteneri

WwW.IceGame.Ro WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM NGZ.RO HITONE T84MNmQ.png QWOZd2 V cs-banner Comunitate VirtualStrike