(Anulat) Concurs Dell Latitude E6410

Diferite concursuri cu diferite premii organizate de RetroTech.RO sau membrii ai comunitatii
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1114
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

(Anulat) Concurs Dell Latitude E6410

Mesaj de AlinGheaja »

Salutare

Fiind ca am intrat in 2024 cu bine avem un Dell Latitude E6410 care doreste sa isi gaseasca un stapan ! :D

Perioada concurs: 06.01.2024 - 31.01.2024!

Specificatii tehnice

Memorie Ram: 3 GB
Procesor: Intel core i5 M560
Video: Intel, integrata in procesor
Stocare: Hard Disk 160 GB
Webcam: Nu
Bateria: In stare buna 1/2 ore depinde de utilizare
Licenta sistem operare: Da, Windows 7 (Momentan Windows 10 instalat)


Stare:
Foarte buna. Functionare 10 din 10 si estetic 8.5 din 10

Defecte:
Fara defecte

Recomandari:
SSD, hard disk-ul este foarte lent pentru Windows 10.
O curatare interioara foarte buna !


Reguli participare (VA ROG CITITI CU ATENTIE FIECARE RAND !!!):

1. Ce doresti sa faci cu acest laptop ?

2. Cum ai sarbatorit intrarea in 2024 ?

3. Care este parerea ta despre retrotech.ro ?


Fiti creativi la raspunsuri ! Raspunsurile scurte sau nesemnificative vor fi sterse si ignorate !

Poze:
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Dorin
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Ian 06, 2024 8:22 pm

Re: Concurs Dell Latitude E6410

Mesaj de Dorin »

Salutare tuturor! La multi ani pentru 2024!
Mă bucur că încă mai găsesc activ forumuri de genul acesta îmi aduce aminte de anii lăsați în urma când îmi petreceam ore întregi în fața pc-ului rupând cs 😁
1. Îmi doresc acest laptop pentru că al meu nu îmi mai funcționează tastatura la el, este la fel de învechit și nu îmi vine să renunț la el.
2. Am sărbătorit intrarea în anul 2024 cum mi-as dorii sa vad in randul tuturor alaturi de familii.
3. Îmi place să revăd că cineva împarte pasiunile pentru "old but good", mă bucur și sunt împătimit al jocurilor vechi, in special cs, configurațiile vechi ce îmi aduc aminte de copilărie. Este un forum foarte interesant și felicit deținătorul lui pentru orele devotate creerii de conținuturi. Felicitări!
Avatar utilizator
Ionut1510
Mesaje: 766
Membru din: Sâm Oct 15, 2022 2:54 pm
Localitate: Bacău
Contact:

Re: Concurs Dell Latitude E6410

Mesaj de Ionut1510 »

1. Ce aș putea face cu acest laptop. L-as putea folosi ca un laptop pentru backup. Să stochez date in el ,etc
2. Sincer nu prea am avut chef să sărbătoresc revelionul. Ce-am făcut am stat numai ziua in casă ba chiar ar trebui să stau si de pază deoarece câinele meu face foarte urât când aude zgomotele făcute de petarde :(
3. Părerea mea despre RetroTech cât si despre comunitate este super atât timp cât nu există țepe. Îmi place că aici se mai dau și la concurs laptop-uri cât si PC-uri retro ,ceea ce in ziua de azi nu prea mai găsim decât numai la gunoi :/
Ionut1510
SuperDragonfist
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Ian 06, 2024 10:12 pm

Re: Concurs Dell Latitude E6410

Mesaj de SuperDragonfist »

Aș folosii acest laptop pentru a viziona filme și oentru a face subtitrări la filmele care nu au subtitrări,intrarea în 2024 am petrecut o cu familia dar și vizionând filme la televizor,părerea mea despre retrotech.ro este că îl consider foarte bun ,mai ales că oferă și concursuri.
dariuzz10
Mesaje: 3
Membru din: Sâm Dec 16, 2023 9:14 pm

Re: Concurs Dell Latitude E6410

Mesaj de dariuzz10 »

1. Ce doresti sa faci cu acest laptop ?
Aș dori ca mai intai sa-i fac o mentenanță si sa-i pun un ssd, iar apoi, ori sa-i instalez un windows 7 si niste jocuri mai retro, ori l-as folosi ca laptop personal,adica pentru browsing si sa pun custom rom-uri pe telefoane/tablete, pentru bypass iCloud sau Google Authentication si cate un joc mai retro, pe Windows 10, ca oricum am nevoie de un laptop, pentru ca nu mai am.


2. Cum ai sarbatorit intrarea in 2024 ?
Intrarea in 2024 am sarbatorit-o cu familia, am dat artificii, am stat cu ei impreuna la masa, am bârfit, ne-am spus scopurile pentru 2024 si ne-am rugat ca anul asta sa fie unul bun, fara probleme prea mari. Dupa toate astea m-am pus la somn, deși, am adormit super greu ...


3. Care este parerea ta despre retrotech.ro ?
Parerea mea despre retrotech.ro este una ok spre foarte bine, nu pot spune foarte bine din moment ce nu sunt foarte activ pe aici, dar, e super ok ca face giveway-uri frumoase des, site-ul e întreținut bine, lumea e super ok pe aici, deci dupa cum am spus, am o parere aproape extrem de buna.

Succes tuturor la acest giveway, poate castig eu, daca nu, câștigătorul sa se bucure din plin de acest cadou. La revedereeeee!!!
blnluca0810
Mesaje: 2
Membru din: Dum Ian 07, 2024 12:18 am

Re: Concurs Dell Latitude E6410

Mesaj de blnluca0810 »

1.Aș dori ca acest laptop să-l folosesc la stocarea pozelor/videoclipurilor vechi pentru că laptop-urile mai vechi rezistă un pic mai bine în timp și nu am unde să pun acele poze/videoclipuri.
2.Revelionul l-am petrecut alături de familia mea și rudele mele.Ne-am simțit foarte bine.La ora 00:00 am ieșit afară pentru a admira jocul de lumini aflat pe cer și pentru a da niște petarde și artificii.
3.Părerea mea despre RetroTech este una foarte bună,îmi place mult tehnologia veche și tocmai acest motiv îmi place să vă urmăresc,îmi place că această pasiune pentru tehnologie este răspândită la mai multe persoane.Atunci când mă plictisesc de toate prostiile de pe tiktok intru la voi și mă uit prin videoclipurile voastre.
psr9000
Mesaje: 1
Membru din: Dum Ian 07, 2024 4:19 am

Re: Concurs Dell Latitude E6410

Mesaj de psr9000 »

Din pacate nu am reusit niciodata sa am un laptop.Lucrez zilnic cu ele,intr-un domeniu total diferit,dar nu-mi permit din salariu,unul,avind in ingrijire si sotia bolnava..Am un desktop de vreo 12 ani.2. Revelionul? La serviciu fara pretentii ! 3.Retrotech? Etimologia cuvantului spune totul,iar pentru un om de 55 de ani,cred ca tot ce e retro e atractiv si nostalgic ! Spor tuturor la concurs si felicitari administratiei !
Avatar utilizator
AlexGaming15
Mesaje: 28
Membru din: Dum Sep 17, 2023 10:20 am
Localitate: Giurgiu

Re: Concurs Dell Latitude E6410

Mesaj de AlexGaming15 »

Salut si La Multi Ani 2024!A venit noul an cu un concurs cu laptop.
1. Ce doresti sa faci cu acest laptop ?
-Cu acest laptop il as da fratelui meu pentru ca si ar dorii un laptop decent ca asta ca ca stocheze jocuri pe el.
2. Cum ai sarbatorit intrarea in 2024 ?
-Intrarea in 2024 am sarbatorit-o cu familia.
3. Care este parerea ta despre retrotech.ro ?
-Parerea mea despre Retrotech este un site foarte bun cu care gasim pasionati retro-ului si moderne.

Va urez un An nou fericit impreuna cu familia si multa sanatate! La Multi Ani,Retrotech!
My passion is retro
Avatar utilizator
mkwra
Mesaje: 1
Membru din: Dum Ian 07, 2024 2:59 pm

Re: Concurs Dell Latitude E6410

Mesaj de mkwra »

Salut, asta este primul meu comentariu, abia ce v-am descoperit pe TikTok :)

1) Imi doresc acest laptop pentru a descarca filme, si posibil si unele jocuri mai vechi care nu sunt compatibile pe PC-ul meu cu Windows 10. Si l-as incarca cu multe chestii vechi, l-as face un fel de capsula a timpului. Oricand il deschizi, esti inapoi in anii 2000. Inca nu m-am decis daca o sa pun windows 7 sau vista. Ar merge si un linux de distro pentru chestii mai serioase :)

2)Am sarbatorit intrarea in 2024 alaturi de iubita mea. M-am imbatat. Mai mult nu zic :))

3)Parerea mea este clar una buna, mi se pare foarte interesant conceptul site-ului, si de abia astept sa interactionez alti romani care au acelasi hobby ca si mine.

That's it! Sper sa ajunga in mainile cui trebuie acest laptop, si sa nu il vad pe OLX la o zi dupa.
Hobby-uri/interese : PC-uri si Laptop-uri vechi (Windows Vista/7 Era), PS2, PS3, Nintendo Wii.
Joc favorit : Mario Kart Wii.
Avatar utilizator
lifev5
Mesaje: 83
Membru din: Dum Sep 17, 2023 11:32 am

Re: Concurs Dell Latitude E6410

Mesaj de lifev5 »

Salutari!

In primul rand , vreau sa urez La Multi Ani 2024 si un an nou fericit tuturor ! De asemenea , urez La Multi Ani si celor ce poarta numele Sfantului de azi , Sfantul Ioan Botezatorul ! Vreau sa multumesc domnului Alin , detinatorul acestui forum de posibilitatea pe care ne-o ofera cu aceste concursuri. =) Nu multi dintre noi ne permitem sau sa gasim calculatoare sau laptop-uri de genul. In orice caz , sa trec la subiect :) . 1.Daca as castiga acest laptop , in primul rand i-as face o mentenanta bine meritata schimbandu-i pasta termica , schimbandu-i placuta de ram cu una mai buna si cu mai multi GB si schimbandu-i unitatea de stocare cu un SSD , deoarece sunt mai rapide. 2.Legat de 2024 , am sarbatorit intrarea in acest nou an alaturi de familia mea. Sper ca atat eu , cat si ceilalti sa aiba un an mai bun ca cel anterior. 3.Parerea mea despre acest forum este una excelenta. Este prima si ultima comunitate in care consider ca ma integrez cu adevarat. Aici am intalnit persoane foarte intelegatoare , atat din staff cat si din membrii. Cu alte cuvinte , acest forum are respectul meu. In orice caz , multumesc celor care au acordat 2 minute sa-mi citeasca postarea si inca odata , un an nou fericit tuturor! La Multi Ani 2024 si de sarbatoarea Sfantului Ioan Botezatorul.
𝕷𝖎𝖋𝖊 𝖎𝖘 𝖘𝖍𝖔𝖗𝖙. 𝕸𝖆𝖐𝖊 𝖘𝖚𝖗𝖊 𝖞𝖔𝖚 𝖒𝖆𝖐𝖊 𝖎𝖙 𝖕𝖊𝖗𝖋𝖊𝖈𝖙.
Încuiat

Parteneri

WwW.IceGame.Ro WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM NGZ.RO HITONE T84MNmQ.png QWOZd2 V cs-banner Comunitate VirtualStrike