(Inchis) Licenta Windows 11 Pro

Diferite concursuri cu diferite premii organizate de RetroTech.RO sau membrii ai comunitatii
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1114
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

(Inchis) Licenta Windows 11 Pro

Mesaj de AlinGheaja »

Imagine

Salutare tuturor

Stiu ca multi dintre voi nu aveti licente de Windows 10/11 ca poate nu aveti posibilitati asa ca am decis sa avem la concurs 3 licente
electronice de Windows 10 Pro sau Windows 11 Pro. (Licenta poate fi folosita ori pe Windows 10 ori pe Windows 11)
Licentele electronice sunt pe viata iar concursul va fi activ pana in noiembrie 10 2023. La finalul concursului castigatorul va primi codul de activare prin mesaj privat.


Reguli participare (VA ROG CITITI CU ATENTIE FIECARE RAND !!!):

1. Pe ce calculator/laptop vei folosi licenta ?

2. Care este sistemul tau de operare favorit ?

3. Esti sau vei fi activ pe RetroTech.RO ?

4. Cum ai aflat de noi si ce parere ai despre comunitatea RetroTech.RO ?

*Fiti creativi la raspunsuri ! Raspunsurile scurte sau nesemnificative vor fi ignorate si sterse !
Va rugam fara raspunsuri care nu apartin de concurs !!! (oare vor mai fi laptop-uri ? cat mai este ? etc.)



**Concursul se va incheia in data de 10 Noiembrie 2023 !
Daca numarul de participanti va fi prea mic atunci va fi prelungit concursul cu inca 10-15 zile.
Oricine poate participa.

Licenta va fi trimisa prin mesaj privat dupa ce utilizatorul raspunde la confirmare.
Castigatorul selectat are termen 7 zile sa raspunda la mesaj, altfel va fi selectat urmatorul castigator.
Avatar utilizator
Aditzu
Mesaje: 83
Membru din: Sâm Aug 19, 2023 12:18 pm

Re: Licenta Windows 11 Pro

Mesaj de Aditzu »

Salut! Aș vrea sa folosesc aceasta licența pe un desktop mai vechi cu core 2 duo cu windows 10 plin de jocuri retro si altele (si sa scap într-un final de activate windows )
Daca ar fi sa aleg dintre windows 10/11 as alege windows 10 dar daca ar fi sa aleg din toate versiunile windows xp
Da! Sunt activ zilnic pe acest site mișto :)
Am aflat de voi de pe un cont de tiktok mai exact MariusSKN si comunitatea asta este grozavă chiar gasesti oameni care au legătură cu subiectul forumului,țineți o tot așa :X
Avatar utilizator
lifev5
Mesaje: 83
Membru din: Dum Sep 17, 2023 11:32 am

Re: Licenta Windows 11 Pro

Mesaj de lifev5 »

Salut! Particip in acest concurs deoarece imi doresc sa castig aceasta licenta si sa o utilizez pe laptop-ul meu actual. Windows-ul de pe laptop-ul meu nu este activat , astfel nu am acces la toate functiile acestuia. Sistemul meu de operare favorit depinde si pentru ce il utilizez. Spre exemplu , daca as avea de ales un sistem de operare inca suportat , as alege ori Windows 10 sau 11 , ori MacOS , dar daca as avea de ales un sistem de operare favorit din toate timpurile , as alege Windows XP deoarece a avut una dintre cele mai lungi durate de viata pe care le poate avea un sistem de operare , dar a fost si iubit de milioane de utilizatori de pe tot globul. De asemenea , sunt activ pe acest forum dar voi incerca sa fiu si mai activ desi scoala imi taie din timp. Am aflat de RetroTech de la MariusHKN de pe Tiktok si nu regret ca m-am alaturat acestei frumoase comunitati. Tin sa mentionez ca doresc succes tuturor celor care participa in acest giveaway!
𝕷𝖎𝖋𝖊 𝖎𝖘 𝖘𝖍𝖔𝖗𝖙. 𝕸𝖆𝖐𝖊 𝖘𝖚𝖗𝖊 𝖞𝖔𝖚 𝖒𝖆𝖐𝖊 𝖎𝖙 𝖕𝖊𝖗𝖋𝖊𝖈𝖙.
Avatar utilizator
Ionut1510
Mesaje: 766
Membru din: Sâm Oct 15, 2022 2:54 pm
Localitate: Bacău
Contact:

Re: Licenta Windows 11 Pro

Mesaj de Ionut1510 »

Particip si eu in cele din urmă.Doresc să schimb licența de Windows de pe laptop-ul meu Toshiba L750 licența este de pe Windows 7 luat de la un laptop ce nu ii mai funcționează .Daca câștig licenta cea veche o voi oferi cuiva ce are instalat Windows 7 si nu are licență.
Eu am mai multe sisteme de operare care sunt favorite ci anume Windows 95,98,XP și 7.
Eu sunt mereu activ în fiecare zi. Despre RetroTech am aflat de pe TikTok iar părerea despre comunitate este foarte grozavă.Ce este nasol este că nu prea avem așa mulți membrii activi
Ionut1510
Avatar utilizator
RaduFlo
Mesaje: 4
Membru din: Sâm Mai 27, 2023 9:29 pm

Re: Licenta Windows 11 Pro

Mesaj de RaduFlo »

Salut, particip. Am un calculator cu I5 6420p, 8 GB Ram DDR4 si GTX 950. Sistemul meu favorit de operare este Windows XP, dar ca usability este Windows 10, fara bloatware-ul preinstalat. Vreau sa folosesc aceasta licenta pentru a-mi activa Windows-ul si daca voi castiga o voi folosi pe calculatorul acesta. In viitor vreau sa dau upgrade la Windows 11, dar astept sa se stabilizeze.
Sunt destul de activ pe RetroTech, uitandu-ma mai mult pe Tiktok, foarte faine clipurile :) Parerea mea despre comunitate este una foarte buna, oamenii fiind activi si intelegatori, donand anumite lucruri si ajutandu-se unul pe altul.
Avatar utilizator
Morphinus
Moderator
Mesaje: 450
Membru din: Joi Ian 05, 2023 1:04 pm

Re: Licenta Windows 11 Pro

Mesaj de Morphinus »

Hai ca intru si eu in joc, pentru numaratoare, sa dea bine la extragere, sa nu fim atat de putini inscrisi.

1) Cel mai probabil daca ma voi numara printre cei norocosi voi utiliza licenta pe un mic laptop HP, ce sta de ceva vreme, inca de la achizitia sa cu un sistem, mai mult sau putin cunoscut pentru unii, anume PopOS.

2) Sistemul de operare favorit din perspectiva mea este Windows 7 asta in anii lui de glorie, facand tranzitia catre Windows 10 si ideea de baza este sa raman pe el cat este posibil, pana cand se va lua decizia de la imparatia Microsoft sa ii taie craca si lui cum a fost in cazul batranului 7, asta sa faca loc pe piata jucariilor nou lansate.
Integrarile din 11 din ce am inteles sunt deja mult mai adanc implementate si in stricta dependenta cu alte componente, ideea de privacy acum fiind deja o utopie.
Vedeti exemplul expus de Britec09 aici.

3) Cred ca ma enumar printre personajele active pe acest forum, incercand sa fiu activ ori de cate ori timpul imi permite acest lucru, cand este necesar ori este ceva important ce mi se pare demn de postat in sectiunile potrivite.
Comunitatatea in sine este mica, cu potential de crestere, fiind totusi o ghilda de exilati, pasionati de chestii vechi ce probabil nu prezinta interes pentru multi dintre noi, doar pentru cei ce sunt mai nostalgici de fel.
Nu spun ca ceea ce este vechi este neaparat mai bun, calitativ, eficient ca si produsele recent aparute, dar de multe ori chestiile vechi aparute cu "n" ani in urma, au fost realizate cu un simt mult mai bun decat generatiile noi, bazate mai mult pe statistici de cumparare, predictii financiare, consumerism.

4) De venit aici am sosit prin intermediul unei postari pe un alt forum frecventat de mine de catre binefacatorul si administratorul nostru de serviciu Alin, fiind sceptic un pic fata de maniera in care posteaza marea majoritate a utilizatorilor cand doresc sa isi promoveze ceva anume avand anumite interese, realizand in cele din urma ca este o comunitate ok, existand oameni cu interese si pareri comune pe aceasta tema, avand ocazia sa legi prietenii noi, sa inveti chestii noi, sa oferi o mana de ajutor atunci cand este posibil acest lucru.
Imagine
StefanAndrei
Mesaje: 3
Membru din: Dum Aug 20, 2023 1:54 pm

Re: Licenta Windows 11 Pro

Mesaj de StefanAndrei »

Salut particip
As vrea sa folosesc licența pe un laptop asus
Windows7 fiind ca mi se pare cel mai bun windows
Voi fi activ pe cat imi permite timpul
Am aflat de voi de pe tt
Avatar utilizator
Ionut1510
Mesaje: 766
Membru din: Sâm Oct 15, 2022 2:54 pm
Localitate: Bacău
Contact:

Re: Licenta Windows 11 Pro

Mesaj de Ionut1510 »

StefanAndrei scrie: Sâm Oct 21, 2023 10:18 pm Salut particip
As vrea sa folosesc licența pe un laptop asus
Windows7 fiind ca mi se pare cel mai bun windows
Voi fi activ pe cat imi permite timpul
Am aflat de voi de pe tt
I-a citește din nou regulamentul concursului
Ionut1510
Avatar utilizator
AlexGaming15
Mesaje: 28
Membru din: Dum Sep 17, 2023 10:20 am
Localitate: Giurgiu

Re: Licenta Windows 11 Pro

Mesaj de AlexGaming15 »

Salut,particip și eu.

1:Licența o voi folosi pe un calculator HP Compaq dc5750 Microtower.

2:Sistemul meu de operare favorit este Windows 7 și Windows XP pentru ca am copilărit cu ele.

3:Voi fi activ pe RetroTech pentru ca îmi place contentul acestui site.

4:Eu v am aflat pe tiktok cu un videoclip de la MariusHKN cu laptopul pe care l am câștigat.Despre comunitate am o părere foarte bună,nu avem țepari, oameni care înjură,etc.
My passion is retro
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1114
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

Re: Licenta Windows 11 Pro

Mesaj de AlinGheaja »

Concursul va fi prelungit cu inca 10 zile.
In paralel saptamana asta urmeaza un laptop. Poate aveti la ce sa folositi licenta. Succes. :D
Încuiat

Parteneri

WwW.IceGame.Ro WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM NGZ.RO HITONE T84MNmQ.png QWOZd2 V cs-banner Comunitate VirtualStrike