(Inchis) Concurs licenta Windows 98 (editia a 4-a)

Diferite concursuri cu diferite premii organizate de RetroTech.RO sau membrii ai comunitatii
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1114
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

(Inchis) Concurs licenta Windows 98 (editia a 4-a)

Mesaj de AlinGheaja »

Se ofera la concurs licenta Windows 98 sigilata

Inscrierile sunt valabile pana pe data de 30 august 2023 !
Castigatorul va fi ales prin prin random si va fi trimis prin Fan Courier cu transportul gratuit.


Reguli participare (VA ROG CITITI CU ATENTIE FIECARE RAND !!!):
1. Motivul pentru care doresti licenta sa care a fost prima ta experienta cu Windows 98 si cum ai aflat de RetroTech.ro ? (fiți creativi)

2. NU se accepta raspunsuri simple gen: particip,google!

3. Concursul se va incheia in data de 30 august 2023 iar castigatorul va fi ales prin wheelofnames.com

Va doresc succes :D



Imagine Imagine
Avatar utilizator
Ionut1510
Mesaje: 766
Membru din: Sâm Oct 15, 2022 2:54 pm
Localitate: Bacău
Contact:

Re: Concurs licenta Windows 98 (editia a 4-a)

Mesaj de Ionut1510 »

Voi participa știu că deja mai am o licență de Windows 98 (tot sigilată) doar că îmi simt și eu o nostalgie ,chiar dacă nu m-am născut în anul in care s-a lansat Windows-ul 98.Prima experiență cu Windows 98 a fost pe un simulator de telefon,efectiv aceea aplicație era destul de faină și acel start-up sound nostalgic ❤️ Efectiv Wow.M-a impresionat pentru că ecranul desktop arată impecabil față de Windows-urile mai noi.Avea și wallpapere,puteai să bagi și screensavere ba chiar și să te joci cu câteva joculețe ce erau preinstalate.Mergea și internetul,din păcate dezvoltatorul a abandonat proiectul :( Doar că acum sunt mașini virtuale cu care să testezi,doar că pe laptop-urile mai vechi nu prea merg așa bine și mai ai nevoie și să setezi ceva în bios așa că nu risc.
Că tot mai am una tot așa sigilată ce am să fac cu această licență am să o țin pentru colecția mea personală de rezervă că na poate într-o zi /săptămână/am o voi pierde sau nu am să o mai găsesc pe ceea veche de aceea ai nevoie și una de rezervă :)) Why not
Despre RetroTech am aflat prin intermediul TikTok-ului am zis și la celălalt concurs cu laptop-ul Asus Eee PC că mi-a apărat două videoclipuri in care se prezenta la concurs un laptop Thinkpad cu sistemul Windows XP și laptop-ul HP pavilion g7 Succes tuturor
Ultima oară modificat Mie Aug 02, 2023 7:41 pm de către Ionut1510, modificat de 3 ori în total.
Ionut1510
MSN
Mesaje: 4
Membru din: Lun Iul 31, 2023 7:06 pm

Re: Concurs licenta Windows 98 (editia a 4-a)

Mesaj de MSN »

Motivul este ca vreau sa folosesc o perioada primul sistem de operare pe care l-am folosit vreodata. Multumesc!
Avatar utilizator
Ionut1510
Mesaje: 766
Membru din: Sâm Oct 15, 2022 2:54 pm
Localitate: Bacău
Contact:

Re: Concurs licenta Windows 98 (editia a 4-a)

Mesaj de Ionut1510 »

MSN scrie: Lun Iul 31, 2023 7:09 pm Motivul este ca vreau sa folosesc o perioada primul sistem de operare pe care l-am folosit vreodata. Multumesc!
Vă rog nu vă mai grăbiți să scrieți așa de repede și scurt.Să fie ceva mai lunguț și creativ însă la tine nu ai specificat de unde ai aflat de RetroTech
Ionut1510
Avatar utilizator
octavianstechtips
Mesaje: 32
Membru din: Mie Apr 12, 2023 8:58 pm
Localitate: Mioveni, Jud. AG

Re: Concurs licenta Windows 98 (editia a 4-a)

Mesaj de octavianstechtips »

Particip! Doresc licienta pentru colectie(faptul ca e sigilata o face un item si mai interesant pt colectie) nu detin vreo copie de windows asa ca aceasta va avea un loc sigur in colectia mea daca castig. Prima mea experienta cu win 98 a fost pe vm cand descoperisem cum sa fac masini virtuale pe la 11-12 ani(acm 4-5 ani). Am aflat de Retrotech datorita contului de tiktok al lui Ionut1510.
Imagine
MSN
Mesaje: 4
Membru din: Lun Iul 31, 2023 7:06 pm

Re: Concurs licenta Windows 98 (editia a 4-a)

Mesaj de MSN »

Ionut1510 scrie: Lun Iul 31, 2023 7:14 pm
MSN scrie: Lun Iul 31, 2023 7:09 pm Motivul este ca vreau sa folosesc o perioada primul sistem de operare pe care l-am folosit vreodata. Multumesc!
Vă rog nu vă mai grăbiți să scrieți așa de repede și scurt.Să fie ceva mai lunguț și creativ însă la tine nu ai specificat de unde ai aflat de RetroTech
Chiar daca apare ca am contul nou creat, sunt utilizator de anul trecut. Am aflat despre forum de pe un grup de facebook cu tehnologie retro. Nu aveam cum sa fiu mai creativ de atat, cand doar ce aflasem ca nu mai aveam cont din cauza unei greseli ce nu-mi apartine :)
Avatar utilizator
mariushkn
Moderator
Mesaje: 40
Membru din: Dum Mai 29, 2022 9:40 pm

Re: Concurs licenta Windows 98 (editia a 4-a)

Mesaj de mariushkn »

Partikip.


Mamă, Windows 98 , unul dintre sistemele mele favorite de operare , pe lângă Windows XP , am avut primul meu PC dat de o vecină, câte ore de joacă , mai ales in paint si in jocul Wacky Wheels in split screen , clar că mi-aș dori sa am cd-ul original lângă sistemul meu Athlon 850MHz


De unde am aflat de RetroTech.ro ?

El a aflat de mine :)) , sunt aici de la început .
Avatar utilizator
Ionut1510
Mesaje: 766
Membru din: Sâm Oct 15, 2022 2:54 pm
Localitate: Bacău
Contact:

Re: Concurs licenta Windows 98 (editia a 4-a)

Mesaj de Ionut1510 »

mariushkn scrie: Mar Aug 01, 2023 7:55 pm Partikip.


Mamă, Windows 98 , unul dintre sistemele mele favorite de operare , pe lângă Windows XP , am avut primul meu PC dat de o vecină, câte ore de joacă , mai ales in paint si in jocul Wacky Wheels in split screen , clar că mi-aș dori sa am cd-ul original lângă sistemul meu Athlon 850MHz


De unde am aflat de RetroTech.ro ?

El a aflat de mine :)) , sunt aici de la început .
:)) :))
Ionut1510
ssdnuhdd23
Mesaje: 3
Membru din: Dum Iul 09, 2023 6:29 am

Re: Concurs licenta Windows 98 (editia a 4-a)

Mesaj de ssdnuhdd23 »

Salut! Eu as vrea licenta pentru o a adauga langa pc-ul meu vechi din copilarie cu Pentium II !
De voi am aflat de pe TikTok când era un concurs cu un laptop Toshiba retro!
Avatar utilizator
Aditzu
Mesaje: 83
Membru din: Sâm Aug 19, 2023 12:18 pm

Re: Concurs licenta Windows 98 (editia a 4-a)

Mesaj de Aditzu »

Partikip
Acest sistem de operare ar mege perfect pe un build retro
Mai ales jocurile cum ar fi nfs 2 se 3 se
Aș folosi licenta pe un pc mai vechi mai exact un IBM de 20 gb rom si 128mb ram

Am aflat de voi de la mariushkn
Încuiat

Parteneri

WwW.IceGame.Ro WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM NGZ.RO HITONE T84MNmQ.png QWOZd2 V cs-banner Comunitate VirtualStrike