(Inchis) Laptop Asus Eee PC 1000H

Diferite concursuri cu diferite premii organizate de RetroTech.RO sau membrii ai comunitatii
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1114
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

(Inchis) Laptop Asus Eee PC 1000H

Mesaj de AlinGheaja »

Salutare tuturor

Continuam cu un nou concurs pentru un laptop Asus Eee PC 1000H :D
Un model renumit pentru anii 2008-2010, portabil si perfect pentru jocuri clasice.

Specificatii:
Memorie Ram: 1 GB
Procesor: Intel Atom 1.60 GHz
Video: Intel (integrat in cpu)
Stocare: Hard disk 160 GB
Webcam: Da
Bateria: In teste (revin dupa testarea ei)

Stare:
Foarte buna

Defecte:
Fara defecte

Recomandari:
Schimbarea hard-disk-ului cu un SSD sau unul cu o capacitate mai mare.


Reguli participare (VA ROG CITITI CU ATENTIE FIECARE RAND !!!):
1. Motivul pentru care il doresti si cum ai aflat de RetroTech.ro ? (fiți creativi)

2. NU se accepta raspunsuri simple gen: particip,google!

3. Concursul se va incheia in data de 30 august 2023 iar castigatorul va fi ales prin wheelofnames.com

Va doresc succes :D

Poze:
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Wilut
Mesaje: 2
Membru din: Joi Iun 22, 2023 3:00 pm

Re: Laptop Asus Eee PC 1000H

Mesaj de Wilut »

Am început recent să joc jocuri retro emulate pe telefon în timpul turei de noapte.
Mă gândeam să îmi cumpar un laptop micuț pentru asta și acest ee PC ar fii perfect.
Am aflat de acest site pe Facebook market place acum ceva timp
Avatar utilizator
Ionut1510
Mesaje: 766
Membru din: Sâm Oct 15, 2022 2:54 pm
Localitate: Bacău
Contact:

Re: Laptop Asus Eee PC 1000H

Mesaj de Ionut1510 »

Particip! Laptop-ul acesta a fost foarte popular și prezentat de către Youtuberi populari ce se ocupă cu chestii retro, iar acest laptop este destul de mic și compact.Puteai instala și Windows XP pe el ba chiar și să te joci cu jocuri retro Apropo la banchet când eram în clasa 8 am văzut un laptop Asus Eee PC ce mic era 🥰 Nu am văzut în viața mea un laptop așa de micuț.Ce aș face cu acest laptop ei bine l-aș păstra pentru colecția mea personală deoarece este micuț și rar mai găsești spre vânzări și să instalez câteva jocuri retro pe el pentru că are Windows XP și chiar îmi doresc atât de mult să ating un laptop cu Windows XP
Despre RetroTech am aflat de pe tiktok ,mi-a apărut un videoclip pe for you în care se oferă la concurs un laptop cu Windows XP și laptop-ul HP Pavilion g7 Succes Tuturor
Ultima oară modificat Mie Aug 02, 2023 7:53 pm de către Ionut1510, modificat de 2 ori în total.
Ionut1510
Mataka14
Mesaje: 3
Membru din: Sâm Iun 10, 2023 1:40 pm

Re: Laptop Asus Eee PC 1000H

Mesaj de Mataka14 »

Particip! Imi doresc foarte mult acest laptop deoarece nu am unul, plus imi plac Laptopurile mici si un laptop usor de carat dupa mine. Despre retrotech am aflat de pe tik tok.
BigChungus
Mesaje: 2
Membru din: Lun Iul 31, 2023 6:08 pm

Re: Laptop Asus Eee PC 1000H

Mesaj de BigChungus »

Particip! Motivul pentru care doresc acest eee pc este de a imi marii colectia mea de calculatoare retro.Imca nu am nici un laptop si cred ca acest laptop ar fii o aditie excelenta a colectiei mele.
Despre concurs am aflatpe o aplicatia magica numita ✨TikTok✨ :)
Imagine
MSN
Mesaje: 4
Membru din: Lun Iul 31, 2023 7:06 pm

Re: Laptop Asus Eee PC 1000H

Mesaj de MSN »

Vreau sa instalez Windows 98 licentiat pe el :)
OliverDenis
Mesaje: 9
Membru din: Mar Aug 09, 2022 11:59 pm

Re: Laptop Asus Eee PC 1000H

Mesaj de OliverDenis »

Particip! Mi-aș dori acest laptop pentru a-mi crea un asa zis “setup” cu jocuri retro iar acest laptop îmi reda acel feeling de Y2k, așadar este ideal pentru ce am in minte cu acesta. Cât despre retrotech, am aflat acum ceva timp de pe grupurile de tech retro (bineînțeles) și de atunci intru des pe acest forum
ssdnuhdd23
Mesaje: 3
Membru din: Dum Iul 09, 2023 6:29 am

Re: Laptop Asus Eee PC 1000H

Mesaj de ssdnuhdd23 »

Salut! Mi-as dori laptop-ul pentru a-mi aduce aminte de nostaligia cand incercam sa joc GTA: III pe pc-ul meu vechi cu Pentium II (pe care-l am si acum) dar din pacate nu mergea iar o data de Craciun am primit un laptop de genul acela si tin minte ca ma jucam GTA non-stop :))
Vladimir1477
Mesaje: 3
Membru din: Lun Aug 07, 2023 10:15 am

Re: Laptop Asus Eee PC 1000H

Mesaj de Vladimir1477 »

Salut! Tare mult ne-am bucura si eu, si controller-
ul 8bitdo nes30 pro dar si joystick-ul logitech
f710 sa ne jucam pe el împreună jazz jackrabbit,
rayman, the lost vikings, dyna blaster, crusader
no regret si no remorse, sa reusim vreodata sa
salvam lumea călătorind în trecut si viitor cu pro
pinball timeshock, joc ce ma fascineazå si acum
dupa atâtia ani.De ceva timp caut un laptop
pentru retro gaming si am găsit anuntul pe
facebook marketplace si am aflat de
retrotech.ro. I think this is the beginning of a
beautiful friendship!
Avatar utilizator
Aditzu
Mesaje: 83
Membru din: Sâm Aug 19, 2023 12:18 pm

Re: Laptop Asus Eee PC 1000H

Mesaj de Aditzu »

Particip!
🙂Salut, cand eram mai mic pe la 10 ani am avut un laptop asemanător ca acesta pe care obișnuiam sa joc nfsu 1 si vice city.
Eu aș vrea laptopul deoarece aș putea sa ma joc iarăși jocurile copilăriei pe un pc retro🤭

Am aflat de acest site cu mult timp in urma de la MariusShKn de pe tik tok , pur si simplu ma atras site ul din cauza ca are [emoticoane vechi] si giveaway uri

Sa aveți o zi bună❤️
Încuiat

Parteneri

WwW.IceGame.Ro WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM NGZ.RO HITONE T84MNmQ.png QWOZd2 V cs-banner Comunitate VirtualStrike