Despre viitoarele concursuri...

Fii la curent cu totul despre comunitatea noastra

Consideri ca este OK ca oricine sa poata participa la concursuri ?

Chestionarul s-a închis pe data de Lun Mai 15, 2023 9:07 pm

Da
3
75%
Nu
1
25%
 
Voturi totale: 4

Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1114
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

Despre viitoarele concursuri...

Mesaj de AlinGheaja »

Salutare tuturor

Sugestia mea este:
Incepand din 15 mai viitoarele concursuri vor fi putin mai separate.
Persoanele care vor fi mai active pe forum vor putea participa la concursurile cu obiecte mai de valoare/calitate/specificatii etc.
Persoanele care se vor inregistra si vin cu un motiv OK de ce au nevoie vor putea participa selectiv de mine la ce concursuri.
Persoanele care se vor inregistreaza doar sa scrie "Particip" in continuare vor fi ignorate !
Nu vor mai fi restrictii "Postari creative" ! Dar fiecare utilizator care este activ si posteaza continut creativ va avea altfel de beneficii.
Pot sa spun ca vor urma calculatoare, laptop-uri, console, monitoare si multe altele.
Fiecare va fi liber sa participe atata timp cat stie sa scrie si explica de ce are nevoie, dar bineinteles selectiv la ce concurs !
Ce parere aveti ?

Tot incepand cu data de 15 mai va fi un mic concurs pe baza de activitate/continut etc pentru moderator. Care sa poata sa ma ajute si pe mine la continutul de pe RetroTech.ro la utilizatorii inregistrati care posteaza "Particip". In prezent avem doar 2 moderatori: TheKalu si mariushkn.

Si un mic eveniment pentru viitor cand o sa avem 1000 de utilizatori pe forum atunci se va deschide un concurs mult mai special !!!
Nu am sa va stric surpriza dar cine va castiga va fi super incantat !

Ma gandesc sa re-aduc un server de C 1.6 classic si un SAMP pentru cine doreste. Dar mai diferit de ce a fost si nu a intrat nimieni. :D
Dar pe SAMP vom avea nevoie de moderatori si persoane care doresc sa se implice in promovarea serverului. Si cred ca lafel si pe CS 1.6.

De saptamana viitoare voi face o promovare la pagina care ne va ajuta putin la trafic. Iar tot de saptamana viitoare o sa incerc sa iau legatura cu cativa sponsori(sper) care doresc sa se implice. Dar asta ramane de vazut.

Ahh si era sa uit. Fiecare castigator va primi in colet stickere "RetroTech.ro"

Daca aveti sugestii va rog !
Sunt deschis. :D
Avatar utilizator
Ionut1510
Mesaje: 766
Membru din: Sâm Oct 15, 2022 2:54 pm
Localitate: Bacău
Contact:

Re: Despre viitoarele concursuri...

Mesaj de Ionut1510 »

Da ar fi ok ca toată lumea să participe la viitoarele concursuri, fără postări creative,ca să avem toți o șansă să câștige și ei ceva.
Doar că singura condiție să scrie particip și motivul pentru care și-l dorește
Si o sugestie ar fi daca putem face concursuri separate, pentru cei care sunt mai active și îndeplinesc un grad ar putea intra în șansa de a câștiga ceva mai valoros.
Iar cei noi ar putea câștiga obiecte care sunt pe aproape valoroase.Pana îndeplinesc acel grad vor fi eligibil pentru obiectele mai valoroase
Ionut1510
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1114
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

Re: Despre viitoarele concursuri...

Mesaj de AlinGheaja »

Ionut1510 scrie: Dum Apr 30, 2023 9:15 pm Da ar fi ok ca toată lumea să participe la viitoarele concursuri, fără postări creative,ca să avem toți o șansă să câștige și ei ceva.
Doar că singura condiție să scrie particip și motivul pentru care și-l dorește
Si o sugestie ar fi daca putem face concursuri separate, pentru cei care sunt mai active și îndeplinesc un grad ar putea intra în șansa de a câștiga ceva mai valoros.
Iar cei noi ar putea câștiga obiecte care sunt pe aproape valoroase.Pana îndeplinesc acel grad vor fi eligibil pentru obiectele mai valoroase
"Persoanele care vor fi mai active pe forum vor putea participa la concursurile cu obiecte mai de valoare/calitate/specificatii etc."
Da,cum am zis vor fi separate. Care nu au activitate NU vor putea participa si nici scrie/raspunde la topic.
Avatar utilizator
Morphinus
Moderator
Mesaje: 450
Membru din: Joi Ian 05, 2023 1:04 pm

Re: Despre viitoarele concursuri...

Mesaj de Morphinus »

Da si nu din punctul meu de vedere.
Da sa aibe fiecare o sansa din moment ce contribuie cu ceva la aceasta comunitate, indiferent de aportul adus, fie el mic sau mare si un mare nu pentru vanatorii de giveaway-uri care nu aduc nici un folos, fiind prezenti doar in momentul desfasurarii concursului si atat, pe mai departe tot inactivi ramanand, 0 beneficii pentru mica comunitate.
Nu mi se pare ok eliminarea tuturor criteriilor de selectie fiind necesar sa ramana cine este atras cu adevarat de aceasta comunitate si cu timpul existand posibilitatea unui impact pozitiv din parte fiecaruia, sa anime forumul si activitate aceastuia mai mult decat se intampla in prezent, din numarul de membrii inregistrati prea putini ocupandu-se de activitatea si mentenanta pe forum.
Repet nu reinventam roata cu tutoriale de tip text sau videotutoriale, nisa asta fiind acoperita de multi, nu este nimeni obligat sa faca articole de la zero sau copy-paste dar furnizarea de linkuri catre articole, chestii interesante si relevante o poate face oricine nu neaparat membrii mai geeky sau hardcore.
Tot sustin si acel shoutbox cat de mic plasat undeva poate poate se mai anima site-ul, interactiunea dintre membrii fiind minima.
Avem disponibil si acel Discord dar la fel inca la inceput si prea putin se comenteaza si acolo, fiind necesara o infuzie de useri veniti din partea asta de promovare si nu numai sa se mai dezvolte si continutul, interactiunea dintre fiecare nu doar niste numere in statistici.

Este ok si un mic SV acolo pentru doritori, eu am renuntat la multe jocuri din cauza configuratiei actuale dar de 1.6 inca nu m-am lepadat. :P
Imagine
Avatar utilizator
Ionut1510
Mesaje: 766
Membru din: Sâm Oct 15, 2022 2:54 pm
Localitate: Bacău
Contact:

Re: Despre viitoarele concursuri...

Mesaj de Ionut1510 »

Ai perfectă dreptate mai sunt și alți profitori doar care se înscriu doar de dragul concursului.Cred că mi-am schimbat opinia dacă doresc să participe să respecte regulile concursului și să fie și activi nu numai să faci postări creative in graba și apoi numai ești activ. Nu vreau să dau nume dar sunt câțiva profitori.isi fac postările necesare (din grabă) și după numai sunt activi.
Dacă tot am câștigat și eu ceva asta nu înseamnă că nu am să mai fiu activ.
Ultima oară modificat Lun Mai 01, 2023 3:41 pm de către Ionut1510, modificat 1 dată în total.
Ionut1510
Avatar utilizator
Ionut1510
Mesaje: 766
Membru din: Sâm Oct 15, 2022 2:54 pm
Localitate: Bacău
Contact:

Re: Despre viitoarele concursuri...

Mesaj de Ionut1510 »

Țin minte când mi-a apărat primul anunț de la retrotech că oferă un laptop Thinkpad retro m-am înscris și eu la concurs și după câteva zile am inceput să zic în gândul meu că sper să nu îl câștig că nici nu îl mai vroiam :)) :)).Dar acum simt și lipsa unui laptop retro pe care îl vreau să îl țin în colecția mea.Sper curând să se mai bage la concursuri laptop-uri retro :X
Ionut1510
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1114
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

Re: Despre viitoarele concursuri...

Mesaj de AlinGheaja »

Ionut1510 scrie: Lun Mai 01, 2023 3:17 pm Țin minte când mi-a apărat primul anunț de la retrotech că oferă un laptop Thinkpad retro m-am înscris și eu la concurs și după câteva zile am inceput să zic în gândul meu că sper să nu îl câștig că nici nu îl mai vroiam :)) :)).Dar acum simt și lipsa unui laptop retro pe care îl vreau să îl țin în colecția mea.Sper curând să se mai bage la concursuri laptop-uri retro :X
vor mai fi o gramada de laptop-uri si calculatoare retro. sunt destule pt toata lumea :D
Avatar utilizator
Ionut1510
Mesaje: 766
Membru din: Sâm Oct 15, 2022 2:54 pm
Localitate: Bacău
Contact:

Re: Despre viitoarele concursuri...

Mesaj de Ionut1510 »

Frumos de abia aștept ce va urma 😋
Ionut1510
Avatar utilizator
lifev5
Mesaje: 83
Membru din: Dum Sep 17, 2023 11:32 am

Re: Despre viitoarele concursuri...

Mesaj de lifev5 »

Ideea cu server-ul de SA:MP e misto. Abia astept sa apara sa joc pe el :D
𝕷𝖎𝖋𝖊 𝖎𝖘 𝖘𝖍𝖔𝖗𝖙. 𝕸𝖆𝖐𝖊 𝖘𝖚𝖗𝖊 𝖞𝖔𝖚 𝖒𝖆𝖐𝖊 𝖎𝖙 𝖕𝖊𝖗𝖋𝖊𝖈𝖙.
Avatar utilizator
Aditzu
Mesaje: 83
Membru din: Sâm Aug 19, 2023 12:18 pm

Re: Despre viitoarele concursuri...

Mesaj de Aditzu »

AlinGheaja scrie: Dum Apr 30, 2023 9:07 pm Salutare tuturor

Sugestia mea este:
Incepand din 15 mai viitoarele concursuri vor fi putin mai separate.
Persoanele care vor fi mai active pe forum vor putea participa la concursurile cu obiecte mai de valoare/calitate/specificatii etc.
Persoanele care se vor inregistra si vin cu un motiv OK de ce au nevoie vor putea participa selectiv de mine la ce concursuri.
Persoanele care se vor inregistreaza doar sa scrie "Particip" in continuare vor fi ignorate !
Nu vor mai fi restrictii "Postari creative" ! Dar fiecare utilizator care este activ si posteaza continut creativ va avea altfel de beneficii.
Pot sa spun ca vor urma calculatoare, laptop-uri, console, monitoare si multe altele.
Fiecare va fi liber sa participe atata timp cat stie sa scrie si explica de ce are nevoie, dar bineinteles selectiv la ce concurs !
Ce parere aveti ?

Tot incepand cu data de 15 mai va fi un mic concurs pe baza de activitate/continut etc pentru moderator. Care sa poata sa ma ajute si pe mine la continutul de pe RetroTech.ro la utilizatorii inregistrati care posteaza "Particip". In prezent avem doar 2 moderatori: TheKalu si mariushkn.

Si un mic eveniment pentru viitor cand o sa avem 1000 de utilizatori pe forum atunci se va deschide un concurs mult mai special !!!
Nu am sa va stric surpriza dar cine va castiga va fi super incantat !

Ma gandesc sa re-aduc un server de C 1.6 classic si un SAMP pentru cine doreste. Dar mai diferit de ce a fost si nu a intrat nimieni. :D
Dar pe SAMP vom avea nevoie de moderatori si persoane care doresc sa se implice in promovarea serverului. Si cred ca lafel si pe CS 1.6.

De saptamana viitoare voi face o promovare la pagina care ne va ajuta putin la trafic. Iar tot de saptamana viitoare o sa incerc sa iau legatura cu cativa sponsori(sper) care doresc sa se implice. Dar asta ramane de vazut.

Ahh si era sa uit. Fiecare castigator va primi in colet stickere "RetroTech.ro"

Daca aveti sugestii va rog !
Sunt deschis. :D
Da e ok :D
Scrie răspuns

Parteneri

WwW.IceGame.Ro WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM NGZ.RO HITONE T84MNmQ.png QWOZd2 V cs-banner Comunitate VirtualStrike