Mi-am uitat incarcatorul de la laptopul main la tara

Discutii care nu se incadreaza in nici o categorie
Avatar utilizator
octavianstechtips
Mesaje: 32
Membru din: Mie Apr 12, 2023 8:58 pm
Localitate: Mioveni, Jud. AG

Mi-am uitat incarcatorul de la laptopul main la tara

Mesaj de octavianstechtips »

Bun joi am plecat cu ai mei la tara ca na sa sarbatorim pastele bun azi ma trezesc ca trebuie sa fac usor lejer imi fac ghiozdanul si imi zic de atunci BA SA NU UITI NMK CA PANA VINERI NADA DE CE AI NEVOIE si asa cum s-a observat in titlu mi-am uiotat incarcatorul de la laptop (daily driverul meu) si guess what plec de acasa cu 100% la 5 cand ma apuc de treaba la pc 25% baterie zic ok iau incarcatorul din ghiozdan dar ia-l de unde nu-i si asa ma trezesc ca nu am daily driver toata sap (trebuia sa imi iau eu laptop). Si ei bine norocul meu ca inca am laptopul meu vechi care ei bine it kinda sucks dar ca un daily temporar e ok.
Specurile:
Cpu: intel core i3 4005u (2c 4t fara tubo boost cu un base clock de 1.7 ghz)
Gpu: integrat intel hd 4400
Ram: 4gb ddr 3 1666 mhz
E mai bun decat mnk ce pot zice dar still ma mir ca mi-am luat TOT MAI PUTIN KKTU ALA DE INCARCATOR.
Concluzie din aceasta poveste: Sa nu aveti daily laptop nu conteaza daca aveti sau nu loc de pc daca sunteti uituci ca mn e bn ca pc-u e imposibil de luat dupa tine peste tot.
Imagine
Avatar utilizator
Ionut1510
Mesaje: 766
Membru din: Sâm Oct 15, 2022 2:54 pm
Localitate: Bacău
Contact:

Re: Mi-am uitat incarcatorul de la laptopul main la tara

Mesaj de Ionut1510 »

Nasol! Eu mă panicam când nu găseam telefonul :)) :)) Caut peste tot prin casă, pe afară nimic.Dupa mă duc iarăși în casă.Am încercat să sun de pe telefonul mamei dar eu prost :)) :)) telefonul era pe silent pentru că eu așa îl țin.Dupa trag perdeaua și telefonul era pe geam :)) :))
Ionut1510
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1114
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

Re: Mi-am uitat incarcatorul de la laptopul main la tara

Mesaj de AlinGheaja »

Asta am patit cand am plecat o data in concediu. Tot pe fuga sa nu uit laptop-ul sa fie ok in geanta etc si incarcatorul l-am uitat si am plecat. Cand am ajuns, seara sa imi bag laptop-ul la incarcat dupa ce l-am folosit o ora, caut ... si nimic! Apoi imi aduc aminte ca l-am pus cu o zi inainte pe birou sa nu uit sa il iau ! Si l-am uitat ! Spre norocul meu ca in blocul in care eram, la parter era un amanet si am gasit incarcator cu 50 de lei original. :D
Scrie răspuns

Parteneri

WwW.IceGame.Ro WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM NGZ.RO HITONE T84MNmQ.png QWOZd2 V cs-banner Comunitate VirtualStrike