Prezentare - Cojocel

Spune-ne cine esti, cu ce te ocupi, de unde vii, ce cauti aici ? O scurta prezentare, ca o mica biografie despre tine!
Avatar utilizator
Cojocel
Mesaje: 40
Membru din: Mar Feb 14, 2023 8:51 am
Localitate: VN

Prezentare - Cojocel

Mesaj de Cojocel »

Bine v-am gasit! Am 38 de ani si sunt din Vrancea. Am intrat in lumea PC-urilor prin '96, cand am primit primul meu calculator de la parinti: Pentium 1 @133 MHz, 16 MB RAM, HDD WD 1,19 GB, placa video S3 Trio 64V+ 1 MB, placa audio ESS1868, Cd-rom Funai 8x... Inainte de asta am cochetat putin cu CIP-03, pe care il mai am si acum, dar nefunctional. In ultimii ~15 ani m-am ocupat numai de mentenanta IT si alte activitati conexe. Stau foarte prost cu timpul, nu stiu cat de activ voi fi, dar daca va pot ajuta cu ceva, o voi face fara ezitari. Imi puteti scrie mesaj privat si va raspund in cel mai scurt timp. Daca aveti nevoie de reparat ceva si sunteti din Vrancea/Galati, va ajut cu mare drag, in limita timpului disponibil. Cand o sa-mi fac ordine prin magazii, sper sa postez si eu cateva donatii.
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1154
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

Re: Prezentare - Cojocel

Mesaj de AlinGheaja »

Salutare si bine ai venit pe RetroTech.RO , ne bucuram sa te avem in comunitate.
Frumoasa configuratie "Pentium 1 @133 MHz, 16 MB RAM, HDD WD 1,19 GB, placa video S3 Trio 64V+ 1 MB, placa audio ESS1868, Cd-rom Funai 8x".
Acelasi domeniu lucrez si eu. Am zile si zile..
:D
Un gest frumos si binevenit oricand "Cand o sa-mi fac ordine prin magazii, sper sa postez si eu cateva donatii."
Counter strike 1.6 server: cs.retrotech.ro
Jocuri retro in browser: https://toons.ro/
Avatar utilizator
TheKalu
Mesaje: 120
Membru din: Mar Aug 23, 2022 12:36 pm

Re: Prezentare - Cojocel

Mesaj de TheKalu »

Salut, bine ai venit pe Retrotech si sa te bucuri de sedere!
Avatar utilizator
Ionut1510
Mesaje: 771
Membru din: Sâm Oct 15, 2022 2:54 pm
Localitate: Bacău
Contact:

Re: Prezentare - Cojocel

Mesaj de Ionut1510 »

Salutare și bine ai venit pe RetroTech.ro :)
Ionut1510
Avatar utilizator
Cojocel
Mesaje: 40
Membru din: Mar Feb 14, 2023 8:51 am
Localitate: VN

Re: Prezentare - Cojocel

Mesaj de Cojocel »

Vă mulțumesc, bine v-am găsit! :)
Avatar utilizator
djsop
Contribuitor
Mesaje: 190
Membru din: Mar Iul 05, 2022 10:14 pm

Re: Prezentare - Cojocel

Mesaj de djsop »

Cojocel scrie: Mie Feb 15, 2023 9:53 am Vă mulțumesc, bine v-am găsit! :)
Salut! bine ai venit! Astept donatie CIP 03 , mai am unu si ar fi bun pt piese schimb daca spui ca nu mai functioneaza 😁🫶🏻
Avatar utilizator
Cojocel
Mesaje: 40
Membru din: Mar Feb 14, 2023 8:51 am
Localitate: VN

Re: Prezentare - Cojocel

Mesaj de Cojocel »

Salut, @djsop, si mersi de primire! Din pacate (pentru tine :P ), nu vreau sa scap de CIP, ci o sa incerc sa il repar (cand l-oi gasi si cand oi avea timp, ca nu reprezinta o prioritate acum). Stiu ca ii rupsesem panglica, vrand sa-l desfac... acum vreo 20 de ani.
Nici calculatorul din prezentare nu il mai am, cine stie pe unde o fi ajuns. Imi pare tare rau ca nu mai am asa o antichitate, ar fi fost bun acum pentru niste jocuri retro. Tin minte, insa, ca hard-ul a mai zacut ani buni intr-un sertar de birou, apoi l-am luat si l-am pus...undeva! Unde....? :D
Avatar utilizator
djsop
Contribuitor
Mesaje: 190
Membru din: Mar Iul 05, 2022 10:14 pm

Re: Prezentare - Cojocel

Mesaj de djsop »

Cojocel scrie: Lun Feb 27, 2023 8:22 am Salut, @djsop, si mersi de primire! Din pacate (pentru tine :P ), nu vreau sa scap de CIP, ci o sa incerc sa il repar (cand l-oi gasi si cand oi avea timp, ca nu reprezinta o prioritate acum). Stiu ca ii rupsesem panglica, vrand sa-l desfac... acum vreo 20 de ani.
Nici calculatorul din prezentare nu il mai am, cine stie pe unde o fi ajuns. Imi pare tare rau ca nu mai am asa o antichitate, ar fi fost bun acum pentru niste jocuri retro. Tin minte, insa, ca hard-ul a mai zacut ani buni intr-un sertar de birou, apoi l-am luat si l-am pus...undeva! Unde....? :D
eeee, defapt in magazie ai tot ce nu dai, promisiuni promisiuni 🤣🤣
Avatar utilizator
Cojocel
Mesaje: 40
Membru din: Mar Feb 14, 2023 8:51 am
Localitate: VN

Re: Prezentare - Cojocel

Mesaj de Cojocel »

🤣🤣 🤣🤣 🤣🤣
Scrie răspuns

Parteneri

WwW.IceGame.Ro WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM NGZ.RO HITONE T84MNmQ.png QWOZd2 V cs-banner Comunitate VirtualStrike