Reducerea timpului ca câștigătorul să răspundă pentru revendicarea premiului

Ai o sugestie pentru comunitate ?
Avatar utilizator
Ionut1510
Mesaje: 766
Membru din: Sâm Oct 15, 2022 2:54 pm
Localitate: Bacău
Contact:

Reducerea timpului ca câștigătorul să răspundă pentru revendicarea premiului

Mesaj de Ionut1510 »

Salut! Că tot am mai văzut pe la alți organizatorii de concursuri, câștigătorul ii se oferă șansa la dispoziție de a răspunde timp de 24 de ore pentru revendicarea premiului.Aici câștigătorul are șansa de 10 zile la dispoziție și vreau că timpul să fie redus de la 10 zile la 7 zile adică o săptămână.De ce spun asta?? Deoarece dacă câștigătorul nu a răspuns nici în prima zi ,a doua zi,etc e clară treaba că el nu a răspuns și nici nu va mai răspunde
Ionut1510
Avatar utilizator
Morphinus
Moderator
Mesaje: 450
Membru din: Joi Ian 05, 2023 1:04 pm

Re: Reducea timpului ca câștigătorul să răspundă pentru revendicarea premiului

Mesaj de Morphinus »

Din punctul meu de vedere nu trebuie comentat aici devreme ce si-a exprimat cineva interesul clar ramane sa ofere feedback.
24/48 de ore mi se pare mai mult decat ok, si totusi sunt atatea modalitati de contact, doar interes sa fie.
Imagine
Avatar utilizator
TheKalu
Mesaje: 120
Membru din: Mar Aug 23, 2022 12:36 pm

Re: Reducea timpului ca câștigătorul să răspundă pentru revendicarea premiului

Mesaj de TheKalu »

Nu stiu, daca chiar esti interesat 3 zile mi se par suficiente plus ca daca esti si activ pe forum poate nu intri chiar des dar totusi stii ca ai participat la un concurs si tot mai intri.
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1114
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

Re: Reducea timpului ca câștigătorul să răspundă pentru revendicarea premiului

Mesaj de AlinGheaja »

Da,este un subiect delicat cu timpul de raspuns. Si intradevar ar fi probabil mai OK un timp mai scurt intre 3 si 5 zile. Dar sa zicem ca poate castigatorul are un deces sau este internat in spital in stare grava si poate sta 7-15 zile. Si cand iese intradevar intra pe pagina noastra dar atunci e prea tarziu pentru el. Probabil ca m-as simti si eu aiurea daca as fi in pielea lui. De la 15 zile am scurtat la 10 zile. Si cred ca la urmatorul concurs ar fi mai ok un timp mai scurt. Este de gandit subiectul cu timpul..
Avatar utilizator
TheKalu
Mesaje: 120
Membru din: Mar Aug 23, 2022 12:36 pm

Re: Reducea timpului ca câștigătorul să răspundă pentru revendicarea premiului

Mesaj de TheKalu »

RetroTech scrie: Joi Ian 26, 2023 7:45 pm Da,este un subiect delicat cu timpul de raspuns. Si intradevar ar fi probabil mai OK un timp mai scurt intre 3 si 5 zile. Dar sa zicem ca poate castigatorul are un deces sau este internat in spital in stare grava si poate sta 7-15 zile. Si cand iese intradevar intra pe pagina noastra dar atunci e prea tarziu pentru el. Probabil ca m-as simti si eu aiurea daca as fi in pielea lui. De la 15 zile am scurtat la 10 zile. Si cred ca la urmatorul concurs ar fi mai ok un timp mai scurt. Este de gandit subiectul cu timpul..
Sa lase si o adresa de mail pentru contact sau un numar ca sa il putem anunta si acolo, eventual sa se alature si grupului de discord si sa aibe mention acolo plus ar mai fi ok inca o conditie.Sa anunte unde poate despre retrotech! Insta, tik tok etc
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1114
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

Re: Reducea timpului ca câștigătorul să răspundă pentru revendicarea premiului

Mesaj de AlinGheaja »

TheKalu scrie: Joi Ian 26, 2023 9:17 pm
RetroTech scrie: Joi Ian 26, 2023 7:45 pm Da,este un subiect delicat cu timpul de raspuns. Si intradevar ar fi probabil mai OK un timp mai scurt intre 3 si 5 zile. Dar sa zicem ca poate castigatorul are un deces sau este internat in spital in stare grava si poate sta 7-15 zile. Si cand iese intradevar intra pe pagina noastra dar atunci e prea tarziu pentru el. Probabil ca m-as simti si eu aiurea daca as fi in pielea lui. De la 15 zile am scurtat la 10 zile. Si cred ca la urmatorul concurs ar fi mai ok un timp mai scurt. Este de gandit subiectul cu timpul..
Sa lase si o adresa de mail pentru contact sau un numar ca sa il putem anunta si acolo, eventual sa se alature si grupului de discord si sa aibe mention acolo plus ar mai fi ok inca o conditie.Sa anunte unde poate despre retrotech! Insta, tik tok etc
Mail are confirmat cum sa inregistrat. Problema este ca multi nu deschid mailul decat de craciun si de pasti!
Cu numar de telefon ar fi o varianta un camp sa il vada doar administratorul. Trebuie sa vad cum pot face asta.
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1114
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

Re: Reducea timpului ca câștigătorul să răspundă pentru revendicarea premiului

Mesaj de AlinGheaja »

Incepand de azi utilizatorii isi pot adauga numar de telefon pe profil. Acesta NU va fi public si nici NU va fi expus in alte locatii. Numarul de telefon poate fi vazut doar de administratori. Orice utilizator la inregistrare are posibilitatea de a introduce numarul de telefon dar nu este obligatoriu. Dupa inregistrare,si aprobarea primului mesaj pe forum acesta poate sa isi modifice numarul de telefon din profil.
Voi efectua cateva zile de proba si chiar va rog sa introduceti un numar de telefon sa pot verifica daca este sau nu public.(nu trebuie sa fie real)
Eu am testat cu un cont nou facut si totul este inregula. Astept parerile voastre. :D


Numarul de telefon poate fi adaugat din dreapta sus la Panoul utilizatorului apoi Profil
Scrie răspuns

Parteneri

WwW.IceGame.Ro WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM NGZ.RO HITONE T84MNmQ.png QWOZd2 V cs-banner Comunitate VirtualStrike