Ce player audio folosiți?

Discutii sau postari legate de Audio etc
Avatar utilizator
Comandorul
Contribuitor
Mesaje: 97
Membru din: Joi Ian 05, 2023 11:14 am

Ce player audio folosiți?

Mesaj de Comandorul »

Personal ascult mult muzică de pe PC, playerul meu preferat de vreo 10 ani este AIMP, de când l-am descoperit am renunțat la clasicul winamp. Părerea mea e că AIMP Player este peste winamp, plus că este și gratuit. Am rămas plăcut impresionat și de Foobar2000, redă excelent formatele audio, un sunet curat și puternic dar din păcate foarte greu de configurat, are o interfață foarte complexă, sunt câteva lucruri care mă enervează la el... Poate că după ce mă voi obișnui cu setările și cu el va fi mai OK. Acesta e un player mai mult pentru cei avansați.
Voi ce playere folosiți pentru ascultat muzică?
Avatar utilizator
Morphinus
Moderator
Mesaje: 450
Membru din: Joi Ian 05, 2023 1:04 pm

Re: Ce player audio folosiți?

Mesaj de Morphinus »

Subscriu pentru AIMP.
De cand Winamp a intrat acum ceva vreme in lista proiectelor moarte am descoperit AIMP si a ramas de atunci in lista mea de favorite.
E gandit super ok, nu este transformat intr-o strutocamila cum era Winamp si player video si audio si etc...
Imagine
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1114
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

Re: Ce player audio folosiți?

Mesaj de AlinGheaja »

Pe Windows o perioada lunga am folosit Winamp pentru ca il avea toata lumea si mergea. Prin 2007-2008 am dat de Aimp si de atunci il folosesc. Chiar si in masina. Si sunt super incantat de el.

Pe linux folosesc Audacious si Amarok.
Pe MacOS quicktime si itunes. (din pacate)
Avatar utilizator
Morphinus
Moderator
Mesaje: 450
Membru din: Joi Ian 05, 2023 1:04 pm

Re: Ce player audio folosiți?

Mesaj de Morphinus »

Ca tema va recomand Siveria, ca aduce a Winamp, la mine cel putin asa sta, nu il tin pe default, e oribila tema aia implicita.
Imagine
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1114
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

Re: Ce player audio folosiți?

Mesaj de AlinGheaja »

Morphinus scrie: Mie Ian 11, 2023 5:22 pm Ca tema va recomand Siveria, ca aduce a Winamp, la mine cel putin asa sta, nu il tin pe default, e oribila tema aia implicita.
Da este frumoasa si mai ales pe rosu!
Avatar utilizator
Ionut1510
Mesaje: 766
Membru din: Sâm Oct 15, 2022 2:54 pm
Localitate: Bacău
Contact:

Re: Ce player audio folosiți?

Mesaj de Ionut1510 »

Eu folosesc Winamp,doar pentru a asculta muzica radio online.Cel mai mult ascult dnbradio deoarece îmi place genul de muzica DnB/EDM :D
Ionut1510
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1114
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

Re: Ce player audio folosiți?

Mesaj de AlinGheaja »

Ionut1510 scrie: Mie Ian 11, 2023 7:04 pm Eu folosesc Winamp,doar pentru a asculta muzica radio online.Cel mai mult ascult dnbradio deoarece îmi place genul de muzica DnB/EDM :D
EuropaFM :D cand e de radio,cand nu.. mp3!
Avatar utilizator
Morphinus
Moderator
Mesaje: 450
Membru din: Joi Ian 05, 2023 1:04 pm

Re: Ce player audio folosiți?

Mesaj de Morphinus »

RetroTech scrie: Mie Ian 11, 2023 6:34 pm
Morphinus scrie: Mie Ian 11, 2023 5:22 pm Ca tema va recomand Siveria, ca aduce a Winamp, la mine cel putin asa sta, nu il tin pe default, e oribila tema aia implicita.
Da este frumoasa si mai ales pe rosu!
Exact asa o configurez mereu. :))
Imagine
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1114
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

Re: Ce player audio folosiți?

Mesaj de AlinGheaja »

Morphinus scrie: Joi Ian 12, 2023 3:00 pm
RetroTech scrie: Mie Ian 11, 2023 6:34 pm
Morphinus scrie: Mie Ian 11, 2023 5:22 pm Ca tema va recomand Siveria, ca aduce a Winamp, la mine cel putin asa sta, nu il tin pe default, e oribila tema aia implicita.
Da este frumoasa si mai ales pe rosu!
Exact asa o configurez mereu. :))
Si notificarea de sus cu ce piesa canta o faceam negru transparent cu scris alb.
Avatar utilizator
TheKalu
Mesaje: 120
Membru din: Mar Aug 23, 2022 12:36 pm

Re: Ce player audio folosiți?

Mesaj de TheKalu »

AIMp este creat de catre rusi, l-am descoperit accidental cand cautam "winamp alternative" si cand am vazut ca are teme si limba romana am zis ca nu mai folosesc winamp.
Scrie răspuns

Parteneri

WwW.IceGame.Ro WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM NGZ.RO HITONE T84MNmQ.png QWOZd2 V cs-banner Comunitate VirtualStrike