Dyna Blaster (Bomberman) 1990

Ce ne place cel mai mult..
Avatar utilizator
djsop
Contribuitor
Mesaje: 190
Membru din: Mar Iul 05, 2022 10:14 pm

Dyna Blaster (Bomberman) 1990

Mesaj de djsop »

Salutare comunitate RetroTech.ro!
Unul dintre jocurile copilariei mele, este Dyna Blaster, aparut in anul 1990 pentru platforma MS-DOS, o franciză apartinatoare de Bomberman dar in acea perioada versiune pentru Europa Imagine
Jocul este gratuit, nu mai este de vanzare, si poate fi descarcat sau jucat chiar si online la urmatoarea adresa: https://www.retrogames.cz/play_455-DOS.php
Tot acolo puteti gasii mai multe detalii despre acest joc distractiv.
Have fun Retro Gamers! 😃
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1127
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

Re: Dyna Blaster (Bomberman) 1990

Mesaj de AlinGheaja »

djsop scrie: Sâm Iul 09, 2022 10:19 pm Salutare comunitate RetroTech.ro!
Unul dintre jocurile copilariei mele, este Dyna Blaster, aparut in anul 1990 pentru platforma MS-DOS, o franciză apartinatoare de Bomberman dar in acea perioada versiune pentru Europa Imagine
Jocul este gratuit, nu mai este de vanzare, si poate fi descarcat sau jucat chiar si online la urmatoarea adresa: https://www.retrogames.cz/play_455-DOS.php
Tot acolo puteti gasii mai multe detalii despre acest joc distractiv.
Have fun Retro Gamers! 😃
Cred ca aveam vre-o 9/10 ani si eram in vacanta de vara la un verisor. Avea un calculator pentium 2 cu windows 98 si jocul asta. Ne jucam pe rand pana cand pierdeam vietile in joc. Toata vacanta de vara ne-am jucat... si mancam paine cu gem de macese (de mi-a iesit pe urechi) pentru ca nu avea cine sa ne faca de mancare ca mama lui era la lucru de dimineata de la 7 pana seara la 5/6. Amintiri frumoase :ymblushing:

(Felicitari pentru postare)
Avatar utilizator
djsop
Contribuitor
Mesaje: 190
Membru din: Mar Iul 05, 2022 10:14 pm

Re: Dyna Blaster (Bomberman) 1990

Mesaj de djsop »

Multumesc! am sa mai revin cu articole, Offtopic mai am ceva amintiri de impartasit! (eu si acum bag paine cu gem de foame cand mai gasesc cate un borcan ratacit si uitat, merge cu retro gaming 😁😁
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1127
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

Re: Dyna Blaster (Bomberman) 1990

Mesaj de AlinGheaja »

Chiar te rog !
Toată stima pentru gem! 😂😂
Scrie răspuns

Parteneri

WwW.IceGame.Ro WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM NGZ.RO HITONE T84MNmQ.png QWOZd2 V cs-banner Comunitate VirtualStrike