Prezentare - Alpitu21

Spune-ne cine esti, cu ce te ocupi, de unde vii, ce cauti aici ? O scurta prezentare, ca o mica biografie despre tine!
alpitu21
Mesaje: 88
Membru din: Sâm Oct 15, 2022 10:52 pm

Prezentare - Alpitu21

Mesaj de alpitu21 »

Salut! Eu sunt cristi, dar mai mult prefer sa-mi fie folosit aliasul alpitu, pe care il folosesc pe internet. Am ajuns pe acest forum drăguț si primitor de pe platforma tiktok, unde am primit reclame despre giveaway-uri.
Pentru ca este bazat pe tehnologie, îmi voi prezenta si eu istoricul cu tehnologia.
Am fost norocos sa am calculator de mic, care defapt era a lui fratimiu, chiar a fost o buna cale de a irosi timpul ca copil, dar pasiunea mea pentru tehnologie a inceput peste mai mult timp, la vârsta de 7-8 ani, cand am inceput sa descopăr mai multe chestii despre calculatoare, începusem sa reinstalez windows si sa umblu prin componente, ba chiar am și făcut overclock acelui sarac calculator. Am avut doua calculatoare si doua laptopuri in viata mea. Primul este acela al lui fratimiu, iar al doilea l-am primit cadou de la un prieten de familie care și-a cumparat un alt calculator si nouă ni s-a stricat cel vechi in urma cu doi ani. (Placa de baza, mi se pare) nu cred ca intereseaza pe nimeni specificatiile deci nu am sa le listez, dar cele doua laptopuri au fost: Unul de la scoala fratelui meu msi megabook s270, care mi l-a dat mie cand a primit el altul nou, iar al doilea este cel curent pe care il folosesc, lenovo ideapad 320.
Sunt pasionat si de telefoane, sunt fan brandului Xiaomi (asa cum ar trebui sa fie toata lumea sincer) si sunt pasionat si de customizarea lor. Curent folosesc un Xiaomi 12X, nimic prea wow dar un telefon foarte bun, si era si cam scumpicel.
Ma bucur că mi-am facut prezența pe acest mic forum!
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1114
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

Re: Prezentare - Alpitu21

Mesaj de AlinGheaja »

Salut Cristi :)
Bine ai venit pe RetroTech.RO

Da au fost multe giveaway care din pacate au avut ne-castigatori (castigatorii nu au raspuns la mesaje in privat,si am tot prelungit concursul cum e acum cu HP Pavilion G7).
Incerc destul de des sa tin cat pot comunitatea activa incat cine castiga sa poata raspunde la mesaj. Si de cele mai multe ori lumea nu citeste regulile de pe forum si regulile la concurs. Intind mana si asteapta sa cada din cer.
Eu din pacate,destul de tarziu am avut primul calculator pentru ca nu au fost posibilitati,abia la 14 ani am primit primul PC,un pentium 2,asta era in 2003.
Interesant telefon Xiaomi 12X,arata bine!
Ne bucuram ca te-ai alaturat comunitati noastre. :X
alpitu21
Mesaje: 88
Membru din: Sâm Oct 15, 2022 10:52 pm

Re: Prezentare - Alpitu21

Mesaj de alpitu21 »

RetroTech scrie: Dum Dec 18, 2022 12:12 am Salut Cristi :)
Bine ai venit pe RetroTech.RO

Da au fost multe giveaway care din pacate au avut ne-castigatori (castigatorii nu au raspuns la mesaje in privat,si am tot prelungit concursul cum e acum cu HP Pavilion G7).
Incerc destul de des sa tin cat pot comunitatea activa incat cine castiga sa poata raspunde la mesaj. Si de cele mai multe ori lumea nu citeste regulile de pe forum si regulile la concurs. Intind mana si asteapta sa cada din cer.
Eu din pacate,destul de tarziu am avut primul calculator pentru ca nu au fost posibilitati,abia la 14 ani am primit primul PC,un pentium 2,asta era in 2003.
Interesant telefon Xiaomi 12X,arata bine!
Ne bucuram ca te-ai alaturat comunitati noastre. :X
Mersi frumos! 😊
Scrie răspuns

Parteneri

WwW.IceGame.Ro WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM NGZ.RO HITONE T84MNmQ.png QWOZd2 V cs-banner Comunitate VirtualStrike