(Inchis) Concurs Dell Inspiron 9100 RETRO

Diferite concursuri cu diferite premii organizate de RetroTech.RO sau membrii ai comunitatii
Avatar utilizator
octavianstechtips
Mesaje: 32
Membru din: Mie Apr 12, 2023 8:58 pm
Localitate: Mioveni, Jud. AG

Re: Concurs Dell Inspiron 9100 RETRO

Mesaj de octavianstechtips »

Particip! Doresc laptopul pentru nostalgie(am folosit win xp majoritatea copilariei mele) si gaming retro (jocuri 2000-2007). Voi fi cat de activ pot ca de o saptamana a inceput scoala si trebuie sa invat mai ales ca sunt si profil mate info. Si legat de jocul meu preferat o sa merg pe nfs most wanted 2005. Urez succes si celorlalti membrii care participa.
Imagine
Silviuq
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Sep 23, 2023 9:14 am

Re: Concurs Dell Inspiron 9100 RETRO

Mesaj de Silviuq »

Particip!
Îmi doresc sa ma joc tot gelu de jocuri vechi cum ar fi doom jocuri care nu mai rulează mai nou pe Windows 10.Da promit ca voi fi cât mai activ.jocul meu favorit retro este gta Vice city, rulează pe Windows 10 dar îmi este dor de vibeul ăla de la Windows Xp, pe pc-ul meu actual nu merge instalat Windows xp
Avatar utilizator
albert1102
Mesaje: 15
Membru din: Sâm Sep 23, 2023 12:30 pm

Re: Concurs Dell Inspiron 9100 RETRO

Mesaj de albert1102 »

Particip. Îmi doresc foarte mult să fiu în posesia unui laptop retro sau PC retro.
Așa am aflat și de acest site, fiind în căutarea unui device retro :)
Cu acest laptop doresc să îmi amintesc de vremurile mult apuse, vremurile alea bune în care așteptam cu nerăbdare să vin de la școală să bag un GTA sau un NFS. Doar îmi doresc să retrăiesc acele vremuri și nu o pot face mai bine decât de pe acest laptop retro. De asemenea o să îi fac upgrade la memoria RAM și hard disk.
Despre activitate, o să fac tot posibilul să fiu activ în fiecare zi
Jocul meu favorit este GTA San Andreas, fiindcă este un joc foarte popular chiar și în prezent și este jucat de foarte mulți YouTuberi, în plus are o poveste foarte bună și gameplay-ul era unul foarte reușit la acea vreme.
Totodată sunt pasionat de PC-uri, îmi place tot ce ține de acest domeniu.
Avatar utilizator
Ionut1510
Mesaje: 766
Membru din: Sâm Oct 15, 2022 2:54 pm
Localitate: Bacău
Contact:

Re: Concurs Dell Inspiron 9100 RETRO

Mesaj de Ionut1510 »

Să vedem cât de activi sunteți
Ionut1510
ReluND
Mesaje: 6
Membru din: Sâm Sep 23, 2023 6:13 pm

Re: Concurs Dell Inspiron 9100 RETRO

Mesaj de ReluND »

Particip!
Îmi doresc acest laptop pentru ca m-am saturat de jocurile noi de pe windows 11 și de dragul vremurilor bune m-am decis sa trec definitiv pe windows xp și 98 dar bugetul nu îmi permite sa îmi fac un retro pc de gaming asa ca am nevoie de acest laptop pentru început.
Jocul meu preferat a fost și va ramane Heroes of might and magic 3.Nu vreau sa ii aduc modificări acestui laptop deoarece vreau sa rămână cât de original se poate.Eu am întrat în lumea calculatoare de la 4 ani si de la 7 ani am început sa le repar singur și chiar mie foarte dor sa mai fac cate-o mentenanță la un laptop de genul.O sa fiu activ pe forum pentru ca am ceva cunoștințe în calculatoare
Ultima oară modificat Sâm Sep 23, 2023 8:28 pm de către ReluND, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
Ionut1510
Mesaje: 766
Membru din: Sâm Oct 15, 2022 2:54 pm
Localitate: Bacău
Contact:

Re: Concurs Dell Inspiron 9100 RETRO

Mesaj de Ionut1510 »

ReluND scrie: Sâm Sep 23, 2023 6:24 pm Particip!
Îmi doresc acest laptop pentru ca m-am saturat de jocurile noi de pe windows 10 și de dragul vremurilor bune m-am decis sa trec definitiv pe windows xp și 98 dar bugetul nu îmi permite sa îmi fac un retro pc de gaming asa ca am nevoie de acest laptop pentru început.
Jocul meu preferat a fost și va ramane Heroes of might and magic 3.Nu vreau sa ii aduc modificări acestui laptop deoarece vreau sa rămână cât de original se poate.Eu am întrat în lumea calculatoare de la 4 ani si de la 7 ani am început sa le repar singur și chiar mie foarte dor sa mai fac cate-o mentenanță la un laptop de genul
Ai uitat ceva.. Să răspunzi la întrebarea a doua dacă vei fi activ pe forum sau nu și in al doilea rând se poate juca jocuri retro și pe Windows 10.Daca ai Windows 11 nu o să îți meargă
Ionut1510
ReluND
Mesaje: 6
Membru din: Sâm Sep 23, 2023 6:13 pm

Re: Concurs Dell Inspiron 9100 RETRO

Mesaj de ReluND »

Ionut1510 scrie: Sâm Sep 23, 2023 7:05 pm
ReluND scrie: Sâm Sep 23, 2023 6:24 pm Particip!
Îmi doresc acest laptop pentru ca m-am saturat de jocurile noi de pe windows 10 și de dragul vremurilor bune m-am decis sa trec definitiv pe windows xp și 98 dar bugetul nu îmi permite sa îmi fac un retro pc de gaming asa ca am nevoie de acest laptop pentru început.
Jocul meu preferat a fost și va ramane Heroes of might and magic 3.Nu vreau sa ii aduc modificări acestui laptop deoarece vreau sa rămână cât de original se poate.Eu am întrat în lumea calculatoare de la 4 ani si de la 7 ani am început sa le repar singur și chiar mie foarte dor sa mai fac cate-o mentenanță la un laptop de genul
Ai uitat ceva.. Să răspunzi la întrebarea a doua dacă vei fi activ pe forum sau nu și in al doilea rând se poate juca jocuri retro și pe Windows 10.Daca ai Windows 11 nu o să îți meargă
Ai mare dreptate cu windows 10 am 11 dar nu e același lucru pe window xp sau win 10
Avatar utilizator
Aditzu
Mesaje: 83
Membru din: Sâm Aug 19, 2023 12:18 pm

Re: Concurs Dell Inspiron 9100 RETRO

Mesaj de Aditzu »

Ionut1510 scrie: Sâm Sep 23, 2023 4:46 pm Să vedem cât de activi sunteți
Toți promit sa vedem cine se ține de promisiune hă haha :))
Avatar utilizator
lifev5
Mesaje: 83
Membru din: Dum Sep 17, 2023 11:32 am

Re: Concurs Dell Inspiron 9100 RETRO

Mesaj de lifev5 »

Aditzu scrie: Sâm Sep 23, 2023 9:10 pm
Ionut1510 scrie: Sâm Sep 23, 2023 4:46 pm Să vedem cât de activi sunteți
Toți promit sa vedem cine se ține de promisiune hă haha :))
Sa vedem :))
𝕷𝖎𝖋𝖊 𝖎𝖘 𝖘𝖍𝖔𝖗𝖙. 𝕸𝖆𝖐𝖊 𝖘𝖚𝖗𝖊 𝖞𝖔𝖚 𝖒𝖆𝖐𝖊 𝖎𝖙 𝖕𝖊𝖗𝖋𝖊𝖈𝖙.
Avatar utilizator
octavianstechtips
Mesaje: 32
Membru din: Mie Apr 12, 2023 8:58 pm
Localitate: Mioveni, Jud. AG

Re: Concurs Dell Inspiron 9100 RETRO

Mesaj de octavianstechtips »

Ionut1510 scrie: Sâm Sep 23, 2023 4:46 pm Să vedem cât de activi sunteți
De aia am si zis ca voi fi activ cat de mult pot ca pnm scoala plus uneori ma ocup cu altceva.
Imagine
Încuiat

Parteneri

WwW.IceGame.Ro WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM NGZ.RO HITONE T84MNmQ.png QWOZd2 V cs-banner Comunitate VirtualStrike