(Inchis) Concurs Apple PowerPC G5 (pentru colectionari)

Diferite concursuri cu diferite premii organizate de RetroTech.RO sau membrii ai comunitatii
MSN
Mesaje: 4
Membru din: Lun Iul 31, 2023 7:06 pm

Re: Concurs Apple PowerPC G5 (pentru colectionari)

Mesaj de MSN »

N-am avut niciodata Apple si vreau sa vad cum e. Cat despre cum am aflat de voi, sunt utilizator vechi.
OliverDenis
Mesaje: 9
Membru din: Mar Aug 09, 2022 11:59 pm

Re: Concurs Apple PowerPC G5 (pentru colectionari)

Mesaj de OliverDenis »

Particip! Încă de pe la 13 ani am fost fascinat de produsele apple și chiar de atunci am început sa le colecționez, așadar si acest build îl voi adaugă la colecție, iar de retrotech am aflat de pe grupurile de facebook de, bineînțeles, retrotech.
alexuzutu2004
Mesaje: 26
Membru din: Mar Sep 20, 2022 11:40 pm

Re: Concurs Apple PowerPC G5 (pentru colectionari)

Mesaj de alexuzutu2004 »

Eu am aflat de voi după Facebook/ tik tok și pentru mine la început de colecționat calculatoare Apple ar însemna ceva că îmi completez un setup cu el și aș încerca să îl folosesc la capacitate maxima și să i fac ceva upgradeuri că am piese diverse pentru Apple pc-uri și aș face un PC retro pentru programe/ jocuri
Alinutz
Mesaje: 1
Membru din: Lun Aug 07, 2023 12:25 pm

Re: Concurs Apple PowerPC G5 (pentru colectionari)

Mesaj de Alinutz »

Salut! Aș avea nevoie de acest calculator pentru simplul fapt că nu dețin unul la momentul actual, și mi-ar trebui în curând pentru că m-am înscris la un profil mate-info, pentru prezentări power point, proiecte si așa mai departe. De asemenea am și o imprimantă care stă nefolosită și nu o am la ce o conecta. Nu-s eu neapărat cu jocurile, dar nu ar strica un CS-GO seara:)). Mult succes în continuare, și sper să gâștig
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1114
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

Re: Concurs Apple PowerPC G5 (pentru colectionari)

Mesaj de AlinGheaja »

Alinutz scrie: Lun Aug 07, 2023 12:29 pm Salut! Aș avea nevoie de acest calculator pentru simplul fapt că nu dețin unul la momentul actual, și mi-ar trebui în curând pentru că m-am înscris la un profil mate-info, pentru prezentări power point, proiecte si așa mai departe. De asemenea am și o imprimantă care stă nefolosită și nu o am la ce o conecta. Nu-s eu neapărat cu jocurile, dar nu ar strica un CS-GO seara:)). Mult succes în continuare, și sper să gâștig
NU ai ctiti cu atentie postarea !!!! Mai citeste o data !
Astazi voi deschide concursul cu un calculator pentru colectionari !!
Un powerpc g5. Este in stare de functionare. Complet cu placa video, rami, hdd.
Voi posta curand si serial number pentru mai multe specificatii.
Are nevoie de o curatare completa si o reinstalare sistem de operare.
Este foarte greu si pana la finalul concursului va trebui sa il impachetez destul de bine sa nu fie surprize la transport.
Voi permite participarea la concurs pana in data de 31 august 2023, astfel vor putea participa mai multe persoane care il vor dori.
Avatar utilizator
Aditzu
Mesaje: 83
Membru din: Sâm Aug 19, 2023 12:18 pm

Re: Concurs Apple PowerPC G5 (pentru colectionari)

Mesaj de Aditzu »

Particip!
Aș dori acest pc de la apple deoarece as vrea un spatiu retro la mine in camera, ca sa ma joc jocuri vechi
Am aflat de voi de pe tiktok de la Marius
AlexandruTomcat
Mesaje: 2
Membru din: Lun Aug 21, 2023 9:22 am

Re: Concurs Apple PowerPC G5 (pentru colectionari)

Mesaj de AlexandruTomcat »

Aș dori să particip la concurs, am aflat de concursul RetroTech de pe Facebook, prin Alin Gheaja, si daca as castiga unitatea as face teste cu diverse OS-uri. Multumesc
alexuzutu2004
Mesaje: 26
Membru din: Mar Sep 20, 2022 11:40 pm

Re: Concurs Apple PowerPC G5 (pentru colectionari)

Mesaj de alexuzutu2004 »

AlexandruTomcat scrie: Lun Aug 21, 2023 9:30 am Aș dori să particip la concurs, am aflat de concursul RetroTech de pe Facebook, prin Alin Gheaja, si daca as castiga unitatea as face teste cu diverse OS-uri. Multumesc
Țeapă nu merge doar mac os e pentru ea daca ar ajunge la tine nu ai ști ce să i faci
Avatar utilizator
Ionut1510
Mesaje: 766
Membru din: Sâm Oct 15, 2022 2:54 pm
Localitate: Bacău
Contact:

Re: Concurs Apple PowerPC G5 (pentru colectionari)

Mesaj de Ionut1510 »

Exact mai degrabă poate să îl strice cu instalarea sistemelor.Crede-mă această unitate poate fi actualizată de la OS X Panther până la MacOS 10.6 Snow Leopard atât duce acest sistem
Ionut1510
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1114
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

Re: Concurs Apple PowerPC G5 (pentru colectionari)

Mesaj de AlinGheaja »

se poate pune si Linux/MorphOS sau alte siteme compatibile cu powerpc
chiar si ultima versiune de debian. sunt foarte multe distributii linux ce inca suporta powerpc. si vei avea softuri la zi.
doar ca e mai lent... :D
Încuiat

Parteneri

WwW.IceGame.Ro WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM NGZ.RO HITONE T84MNmQ.png QWOZd2 V cs-banner Comunitate VirtualStrike