(Anulat) Concurs Dell Latitude E6410

Diferite concursuri cu diferite premii organizate de RetroTech.RO sau membrii ai comunitatii
Avatar utilizator
Morphinus
Moderator
Mesaje: 450
Membru din: Joi Ian 05, 2023 1:04 pm

Re: Concurs Dell Latitude E6410

Mesaj de Morphinus »

Salut si la multi ani pentru noul an in care tocmai am intrat.

1)Laptopul ca rol principal il voi aloca pentru operatiunile uzuale, browsing, stocare date, utilizare in diverse scenarii de depanare, fiind avantajul portabilitatii.
2)Ca de obicei, in familie am cautat sa ne petrecem sarbatorile, nimic simandicos sau special la mijloc.
3)Imi mentin parerea ca si pana acum, fiind o specie pe cale de disparitie, cei pasionati de retro si de chestiile facute cu simtul raspunderii la vremea lor, materiale de calitate, componente durabile fata de ceea ce este promovat in zilele noastre, o comunitate super, destul de timida, destul de putini din cei ce iau parte la acest proiect pentru a-l mentine pe metereze si linie de plutire, asta fiind un mare off al meu, potential in continuare exista, intodeauna fiind loc de mai bine.
Imagine
Arco0pp05
Mesaje: 1
Membru din: Mar Ian 09, 2024 3:23 am

Re: Concurs Dell Latitude E6410

Mesaj de Arco0pp05 »

Salut și La Mulți Ani! Aici vor urma răspunsurile mele :
1: Eu personal,voi utiliza cel mai mult acest laptop in scop educativ,deoarece sunt clasa a 12 a.Am un calculator de pe care îmi fac proiectele/temele si ce mai este nevoie pentru scoala,dar un laptop ar fi mult mai bun din orice punct de vedere.Eu fiind pe profil de turism,la finalul clasei a 12 a,pe lângă proba de bacalaureat ,voi prezenta un proiect pentru a putea primi diploma in turism.L as folosi si pentru retro gaming ,dar in principal pentru scoala,deoarece laptopul îl pot lua cu mine oriunde si este mult mai ușor de manevrat,in comparație cu un calculator ,si luând in considerare ca după ce voi termina liceul,voi pleca la facultate ,ma voi putea folosii de acest laptop si la facultate ,fără a-mi supune părinții la alte costuri .
2:Eu am ales ca intrarea in 2024 sa o fac alături de familia mea ,deoarece timpul petrecut in familie ,oricât ar fi de puțin,este cel mai prețios timp.La ora 00:00 am ciocnit un pahar toți din familie pentru noroc si sănătate,iar după am mai stat la povesti.
3:Sincer sa fiu,nu auzisem de acest site pana acum câteva zile,când mi-a apărut pe aplicația Tik Tok,dar când am văzut mi-a stârnit interesul,așa ca am intrat sa văd ce este pe acest forum și pe ce se bazează .Am rămas plăcut surprins,și cu siguranța voi folosii acest forum mai des ,deoarece îmi stârnește o oarecare nostalgie ,amintindu-mi de când eram mai mic și aveam un calculator oarecare ,jucându-ma jocuri vechi.
Cristian
Mesaje: 2
Membru din: Mar Ian 09, 2024 9:07 pm

Re: Concurs Dell Latitude E6410

Mesaj de Cristian »

La mulți ani pe anul 2024 sper ca lati petrecut cu bine împreuna cu prieteni cu familia.
1.Acest laptop l-as folosi pentru scoala când am nevoie dar și pentru cs1.6 si alte jocuri și chestii de stocare poze ,video, etc.
Eu am un asus care funcționează doar ca nu știu pe unde iam umblat ca jocurile îmi mergeau bine dar acum merg intrun lag extrem de mare și nu știu ce sa ii mai fac sunt și supărat ca nu mai post juca cs1.6 sau sa îl folosesc ca înainte (poate osa ma ajutați voi dacă stiti)
2.Revelionul l-am petrecut cu familia cu prieteni la masa, stand în casa jucanduma pe laptop .
3.Nici nu știu ce sa zic aici ca nu va cunosc dar vad ca este un site despre chesti retro care îmi pare destul de interesant și nostalgic și va urez succes în continuare
sava666
Mesaje: 1
Membru din: Mie Ian 10, 2024 8:49 am

Re: Concurs Dell Latitude E6410

Mesaj de sava666 »

1 Salut as avea nevoie de laptop pt scoala si lucru in codeblocks, momentan laptopul meu avand placa de baza defecta

2. Am sarbatorit singur, ai mei fiind plecati din oras, dar cu toate astea chiar a fost misto

3 imi place foarte mult ideea acestui site si incerc sa il promovez prietenilor ori de cate ori am ocazia
Avatar utilizator
Aditzu
Mesaje: 83
Membru din: Sâm Aug 19, 2023 12:18 pm

Re: Concurs Dell Latitude E6410

Mesaj de Aditzu »

Salut, La mmulti ani 2024!
1.
As vrea sa folosesc laptopul pt retro gaming si alte teste pe windows xp , de asemenea am de gand sa i fac niste upgrade-uri cum ar fi sa schimb hardul memoria ram si poate (daca nu are) sa adug un cititor de cduri
2.
Nimic special , eu si cu toata familia , eu am baut un pahar de sampanie la 00:00
3.
Parerea mea despre Retro tech este una buna deoarece se fac update uri moderate si multe giveaway uri cu chestii retro
ar fi un 10/10

Succes Tuturor!
Lexus
Mesaje: 3
Membru din: Dum Dec 17, 2023 10:14 am

Re: Concurs Dell Latitude E6410

Mesaj de Lexus »

Salutare, toată lumea!


1. Ce doresti sa faci cu acest laptop ?

2. Cum ai sarbatorit intrarea in 2024 ?

3. Care este parerea ta despre retrotech.ro ?

1. Acest laptop m-ar ajuta foarte mult la facultate deoarece este foarte portabil și acest lucru m-ar avantaja.

2. Întrarea în 2024 am sarbatorit-o alături de prietenii mei cei mai apropiați intr-un apartament din Mamaia. A fost foarte reușit și ne-am distrat toți. Cred ca a fost cel mai reușit revelion de pana acum.

3. Comunitatea este plina de oameni de treaba, pasionați de domeniul IT și de tehnologia retro.

O zi frumoasa tuturor!
JustDZN
Mesaje: 2
Membru din: Vin Dec 15, 2023 11:28 am

Re: Concurs Dell Latitude E6410

Mesaj de JustDZN »

Salutare si mult succes tuturor!

1. Ce doresti sa faci cu acest laptop ?

2. Cum ai sarbatorit intrarea in 2024 ?

3. Care este parerea ta despre retrotech.ro ?

1. Ii voi pune un SSD si cel mai probabil va fi folosit pentru Browsing si retro gaming

2. Cu prietenii si familia, cum e cel mai bine

3. Cea mai tare comunitate, sper sa tina mult si bine!! :D
ViceCSR
Mesaje: 45
Membru din: Dum Ian 28, 2024 3:27 pm
Contact:

Re: Concurs Dell Latitude E6410

Mesaj de ViceCSR »

1. Ce doresti sa faci cu acest laptop ?: Sa il folosesc in viata de zi cu zi.

2. Cum ai sarbatorit intrarea in 2024 ?: Bautura si manele.

3. Care este parerea ta despre retrotech.ro ?: Este prima oara cand iau contact cu forumul asta, imi place ce vad, dar as prefera miniprofilul pe partea stanga. :)
BowScoper
Mesaje: 2
Membru din: Lun Ian 29, 2024 12:44 am
Localitate: Bucuresti

Re: Concurs Dell Latitude E6410

Mesaj de BowScoper »

la mulți ani 2024!
Am început acest an facand un cont pe acest forum găsit pe pagina de tiktok cu scopul de a îmi încerca norocul la un giveaway.
1. Ce doresti sa faci cu acest laptop ?
as folosi acest laptop cu scopul de a stoca foarte multe filme vechi de colecție si de asemenea pentru câteva joculețe care nu mai merg pe pc ul meu cum trebuie (de exemplu cod)
2. Cum ai sarbatorit intrarea in 2024 ?
am sărbătorit cu familia si cu noul patruped adoptat de pe stradă
3. Care este parerea ta despre retrotech.ro ?
mereu m a pasionat tehnologia retro cand aveam 16 ani nu aveam bani de pc dar din fericire primisem un gtx 960 cadou de la o cunoștință și după mi am cumpără un server cu un core 2 duo quad 9550q alături de 8gb ram pe care am dat 400 de lei si un ssd pe care il aveam eu :) singura problema cu pc ul ala era că consuma foarte mult curent si cand spun foarte mult i mean it după a venit majoratul si am trecut la un i3 6100 cu o sursa pusa de mine de 500w si 16gb căruia i am pus același gtx 960 si n am mai avut nici un bottle neck anul trecut am dat pc ul la un preț foarte mic iar acum m am pricopsit cu un laptop mai powerful dar îmi e foarte dor de pc urile alea deoarece mereu o sa aibă un loc in inima mea.
Nobody9733
Mesaje: 2
Membru din: Lun Ian 29, 2024 10:50 am

Re: Concurs Dell Latitude E6410

Mesaj de Nobody9733 »

1.Aș folosi laptopul pentru jocuri, stocare/backup sau navigare pe internet.
2.De revelion cu familia acasă că nu ne-am bătut capul unde să mergem
3.E prima data pe RetroTech, ce-mi place că găsesc aparatură retro mai ales cu concursurile și mai vezi ce era cu câțiva ani în urmă care acum dacă găsesc/găsești în stare bună e ceva nemaipomenit.
Încuiat

Parteneri

WwW.IceGame.Ro WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM NGZ.RO HITONE T84MNmQ.png QWOZd2 V cs-banner Comunitate VirtualStrike