(Inchis) Cadou surpriza RetroTech.RO

Diferite concursuri cu diferite premii organizate de RetroTech.RO sau membrii ai comunitatii
Avatar utilizator
Albulici
Mesaje: 8
Membru din: Joi Oct 13, 2022 4:44 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cadou surpriza RetroTech.RO

Mesaj de Albulici »

Salut, ma inscriu si eu in acest concurs doar sa primesc poza cadou cu autograf de la Domnu' AlinGheaja . plus pe langa ce e in acel cadou,Configuratia mea este un AMD Ryzen 5800X cu 16GB Ram DDR4 la 3200mhz de la G-skill, 1TB HDD, 250GB SSD M2. + 250 SSD SATA cu placa video Sapphire Radeon RX580 4gb.Singurul Upgrade Pe care l-as face ar fii Placa video,dar sunt indecis in as alege Nvidia RTX sau sa raman Pe AMD si sa iau variantele de top. Am intrat si pe toons ,am jucat cateva jocuri,Need For Speed,Ignition,Duke nukem. Abia astept sa vedem cum se desfasoara concursul . Mult Succes la toata lumea! <3
𝒜𝓁𝒷𝓊𝓁𝒾𝒸𝒾
Avatar utilizator
octavianstechtips
Mesaje: 32
Membru din: Mie Apr 12, 2023 8:58 pm
Localitate: Mioveni, Jud. AG

Re: Cadou surpriza RetroTech.RO

Mesaj de octavianstechtips »

Salut, dupa atata vreme am decis si eu sa vad ce se mai intampla aici pe forum. Casi configuratie am un laptop Asus Vivobook X512DA cu un procesor amd Ryzen 5 3500u 20 gb de ram (upgradat de mine de la 8) utilizabili 18 ca placa integrata amd radeon vega 8 mananca vreo 2gb si un ssd kingston m2 nvme de 512gb. Sincer daca as putea as face un upgrade total deoarece desi laptopul isi face treaba in taskuri basic in lucrurile mai avansate precum editarea video (Editez in Premiere Pro FHD 30) ei bine imi cam da skip la frameuri si dupa rendering. plus bateria nu mai tine asa de bine (chiar acum mi s-a activat battery saver-u in timp ce scriam). Am intrat pe toons si sigur jocul meu preferat ramane originalul DOOM :). Succes celorlalti participanti!
Imagine
Avatar utilizator
mariushkn
Moderator
Mesaje: 46
Membru din: Dum Mai 29, 2022 9:40 pm

Re: Cadou surpriza RetroTech.RO

Mesaj de mariushkn »

Mno, la concursul asta n-am cum sa nu partikip, imi place misterul :))
PC-uri am mai multe, dar o sa-l pun pe cel main :))


CPU: AMD Ryzen5 1600 [6C/12T]
Cooler : Schythe Ninja 5
Placa de baza : MSI X577 A-PRO
RAM : Corsair Vengeance 16GB DDR4 2400MHZ
Stocare : 2x SSD 500GB Kingston si Micron
Sursa : Corsair RM1000e 1000W
Placa video : AORUS Eagle [AMD Radeon RX6700XT 12GB GDDR5
Carcasa : Antec Eleven-Hundred XL-ATX
Ventilatoare : Arctic la 27 lei 1200RPM :))
Da, are si DVD Burner


De toons.ro, l-am vizitat de cand a fost gata, e misto ca si in Romania avem un site pentru nostalgici (incluzand si forumul).
Ar fi frumos mai multe jocuri,dar e mai bine sa evitam avocati si chestii de genul :)) .

Castiga sau nu, Aline sa-mi dai o punga de Krax
Avatar utilizator
Cojocel
Mesaje: 36
Membru din: Mar Feb 14, 2023 8:51 am
Localitate: VN

Re: Cadou surpriza RetroTech.RO

Mesaj de Cojocel »

Salut! Eu uitasem sa ma inscriu! :D
PC-uri am mai multe, cel folosit zi de zi si cel mai potent dintre toate (excluzand laptopurile) este format dintr-un i7-7700, GA-Z170X-Gaming 3, 8 GB Ram, GeForce 1060 6 GB, ssd + harduri de vreo 4 TB in total + unitate optica. RDR2 merge bine, Cyberpunk agata, de Starfield nu mai zic... Ca upgrade, in primul rand placa video. Macar un 3060, daca nu un 4070. Dupa aia, in mod sigur vine update si la platforma, minim generatia 13 de la Intel, 16 GB Ram, un SSD de 1 TB. Sursa inca duce, e o Seasonic de 750 W, schimbata anul trecut.
Pe Toons.ro mai intru cand imi permite timpul. Am jucat Duke Nukem si Blood pana acum. :) Foarte misto platforma, sper la cat mai multe jocuri! Poate reusiti sa adaugati si NetQRally (Network Q RAC Rally Championship), de prin '96.
Cheers!
Ultima oară modificat Lun Sep 09, 2024 12:03 pm de către Cojocel, modificat 1 dată în total.
ZaOne
Mesaje: 1
Membru din: Joi Ian 05, 2023 6:45 am

Re: Cadou surpriza RetroTech.RO

Mesaj de ZaOne »

Salut!
Aș dori să particip la acest concurs daca se mai poate.
Configurația mea actuala desktop este alcatuită dintr-un Intel i7 7700K, 32 GB RAM, 500GB SSD M.2 si un HDD Seagate Barracuda de 1TB și o placă video GTX1070 de 8 GB. De imbunatatit Aș dori să fac sa trec pe platforma AMD pe un ryzen 7600 , am intrat si pe toons.ro , un site chiar fain.
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1127
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

Re: Cadou surpriza RetroTech.RO

Mesaj de AlinGheaja »

Salutare. Prelungesc cu 2 zile, poate vor mai fi care doresc sa participe. Marti in data de 10.09.2024 voi alege castigatorul. Pana atunci va doresc succes tuturor. :D
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1127
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

Re: Cadou surpriza RetroTech.RO

Mesaj de AlinGheaja »

A ajuns si seara in care se alege castigatorul siiiii:
Imagine

La asta chiar nu ma asteptam :))
Felicitari Marius :D

Ca urmare 100% va fi video pe tiktok cu ce va primi in colet daca tot era curios.

Multumesc tuturor pentru participare.
Si ma gandesc ca sunt dezamagiri dar va promit ca vor veni zilele astea 2 concursuri deodata. :D
Avatar utilizator
AlexGaming15
Mesaje: 31
Membru din: Dum Sep 17, 2023 10:20 am
Localitate: Giurgiu

Re: Cadou surpriza RetroTech.RO

Mesaj de AlexGaming15 »

Asta este,castigatorul sa se bucure ce se afla in cadoul surpriza! :-bd \m/
My passion is retro
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1127
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

Re: Cadou surpriza RetroTech.RO

Mesaj de AlinGheaja »

Regule sunt reguli. Oricine poate participa. Concursul nu este si nu va fi niciodata influentat. Cine iese la roata , castiga.
Avatar utilizator
lifev5
Mesaje: 87
Membru din: Dum Sep 17, 2023 11:32 am

Re: Cadou surpriza RetroTech.RO

Mesaj de lifev5 »

AlinGheaja scrie: Mar Sep 10, 2024 8:13 pm A ajuns si seara in care se alege castigatorul siiiii:
Imagine

La asta chiar nu ma asteptam :))
Felicitari Marius :D

Ca urmare 100% va fi video pe tiktok cu ce va primi in colet daca tot era curios.

Multumesc tuturor pentru participare.
Si ma gandesc ca sunt dezamagiri dar va promit ca vor veni zilele astea 2 concursuri deodata. :D
Bravo Marius :D Sa faci un haul pe tiktok . Suntem curiosi :))
𝕷𝖎𝖋𝖊 𝖎𝖘 𝖘𝖍𝖔𝖗𝖙. 𝕸𝖆𝖐𝖊 𝖘𝖚𝖗𝖊 𝖞𝖔𝖚 𝖒𝖆𝖐𝖊 𝖎𝖙 𝖕𝖊𝖗𝖋𝖊𝖈𝖙.
Scrie răspuns

Parteneri

WwW.IceGame.Ro WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM NGZ.RO HITONE T84MNmQ.png QWOZd2 V cs-banner Comunitate VirtualStrike