(Inchis) Concurs Licenta Windows 98 sigilata

Diferite concursuri cu diferite premii organizate de RetroTech.RO sau membrii ai comunitatii
Încuiat
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1131
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

(Inchis) Concurs Licenta Windows 98 sigilata

Mesaj de AlinGheaja »

Se ofera la concurs licenta Windows 98 sigilata

Inscrierile sunt valabile pana pe data de 30 octombrie
Castigatorul va fi ales prin prin random.
Pentru participare raspundeti la postare cu prima experienta cu Windows 98 :D



Imagine Imagine
AlbertC
Mesaje: 11
Membru din: Joi Oct 13, 2022 9:24 pm

Re: Concurs Licenta Windows 98 sigilata

Mesaj de AlbertC »

Prima experienta pe Windows 98 (Piratata) chiar recent, acum 3-4 ani, cand mi-am cumparat un calculator retro (Nu mai stiu exact ce componente avea) dar il foloseam sa ma joc jocuri precum Doom, Half Life, Quake etc..
Windowsul mergea fara nici-o problema (Doar jocurile erau instalate cu ajutorul unor floppy disks), dar dupa cateva luni, nu il mai foloseam si acum sta in pod colectand praf (Asa dar vreau sa castig aceasta licenta pentru Windows 98 deoarece as vrea sa ma reapuc de gaming retro pe acel PC si m-as gandii ca aceasta licenta m-ar ajuta.)
andreipavel79
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Oct 15, 2022 4:16 pm

Re: Concurs Licenta Windows 98 sigilata

Mesaj de andreipavel79 »

Prima mea experiență cu Windows 98 a fost prin 2015, când am aflat ce sunt VM-urile și am vrut să mă distrez puțin. Îmi aduc aminte că se mișca oribil (nici PC-ul meu nu era uimitor, deci probabil de aceea), dar m-am distrat puțin cu el
alpitu21
Mesaje: 88
Membru din: Sâm Oct 15, 2022 10:52 pm

Re: Concurs Licenta Windows 98 sigilata

Mesaj de alpitu21 »

Prima mea experiență cu windows 98 a fost chiar primul calculator, care era a lui fratimiu, aveam melodii, niste jocuri pe el, un stic de net care mergea din an in paste... (Eram prin cam 2007 aici) si peste vreo 3 ani, venise un vecin, prieten de-al lui tata, sa imi zica ca trebuie sa bag alt windows (windows xp) si na, nu imi amintesc fix ce s-a intamplat după dar tin minte ca nu mai aveam toate jocurile pe care le jucam atuncea, mai aveam unele de genul zuma si mario forever. Mda.
Avatar utilizator
djsop
Contribuitor
Mesaje: 190
Membru din: Mar Iul 05, 2022 10:14 pm

Re: Concurs Licenta Windows 98 sigilata

Mesaj de djsop »

Prin 1998-1999 am avut primele experiente cu Win98, foloseam dial-up sa ma conectez la internet noaptea ( mergea greu internetul ) dar descoperisem mIRC, o aplicatie de chat foarte populara la vremea aceea incepuse sa acapareze tineretul, mai exact cei care aveau acces la internet, conversatii de tip "Sal, asl pls(age/sex/location), u1 (you first), de unde tst(tastezi)? brb=be right back, bbl=be back later, }}}}{{{{mwuah (kiss) :)), bineinteles nu lipsea sa nu uit boxele la maxim uneori si cand incepea sunetul de intro ingheta sangele in mine, dupa care a urmat sa am o sala de internet prin 2000 si am continuat povestea mircului dar si a windowsului 98, mai cadea vreun PC destul de des se virusau si trebuia sa le reinstalez si sa caut drivere si toate nebuniile, am tras de win98 pana au inceput site-urile sa refuze sa se mai conecteze win98 la ele, si am fost dezamagit ca a trebuit sa renunt la el! asa ca am trecut la nebunaticul XP 🥸
TudorXc

Re: Concurs Licenta Windows 98 sigilata

Mesaj de TudorXc »

Prima experiență pe 98 a fost când tata a adus acasă primul lui workstation care la cumpărat în 2000 și m-am chinuit sa instalez 98 pe el pentru 2 săptămâni 😅
Avatar utilizator
AlinGheaja
Administrator
Mesaje: 1131
Membru din: Sâm Mai 28, 2022 7:13 pm
Contact:

Re: Concurs Licenta Windows 98 sigilata

Mesaj de AlinGheaja »

AlbertC scrie: Sâm Oct 15, 2022 12:15 pm Prima experienta pe Windows 98 (Piratata) chiar recent, acum 3-4 ani, cand mi-am cumparat un calculator retro (Nu mai stiu exact ce componente avea) dar il foloseam sa ma joc jocuri precum Doom, Half Life, Quake etc..
Windowsul mergea fara nici-o problema (Doar jocurile erau instalate cu ajutorul unor floppy disks), dar dupa cateva luni, nu il mai foloseam si acum sta in pod colectand praf (Asa dar vreau sa castig aceasta licenta pentru Windows 98 deoarece as vrea sa ma reapuc de gaming retro pe acel PC si m-as gandii ca aceasta licenta m-ar ajuta.)
Felicitari. Ai mesaj privat. Licenta iti apartine ;)
AlbertC
Mesaje: 11
Membru din: Joi Oct 13, 2022 9:24 pm

Re: (Inchis) Concurs Licenta Windows 98 sigilata

Mesaj de AlbertC »



Multumesc retrotech pentru acest cadou de craciun ! :)
Avatar utilizator
djsop
Contribuitor
Mesaje: 190
Membru din: Mar Iul 05, 2022 10:14 pm

Re: (Inchis) Concurs Licenta Windows 98 sigilata

Mesaj de djsop »

🥰🥰
Încuiat

Parteneri

WwW.IceGame.Ro WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM NGZ.RO HITONE T84MNmQ.png QWOZd2 V cs-banner Comunitate VirtualStrike