Prezentare iPhone 4S

Telefoane/tablete cu sistem de operare iOS
Avatar utilizator
lifev5
Mesaje: 83
Membru din: Dum Sep 17, 2023 11:32 am

Prezentare iPhone 4S

Mesaj de lifev5 »

Salut! Astazi am decis sa va prezint ceva mai "clasic" , ci anume un iPhone 4S. Acest telefon a fost telefonul meu preferat din copilarie , fiind primit cadou in 2013-2014. Pe atunci obisnuiam sa am un Samsung Galaxy Pocket 2 cumparat cu 100-200 lei , dar cand am primit telefonul asta era blocat cu parola , avea spatele crapat si bateria abia daca mai tinea. L-am reconditionat ulterior. Am platit un prieten 50 lei sa mi-l deblocheze si am fost foarte fericit cand am vazut ca il pot folosi ! De asemenea , i-am luat o husa dintr-un targ. Husa fiind de un motorola , se nimerea aproape perfect doar ca acoperea putin camera principala :)). Am luat si cateva jocuri prin 2013-2017 , in perioada in care l-am folosit , iar jocurile acelea mi-au ramas in contul iCloud si astazi dar le-am si descarcat pe telefon :) !
Sa va prezint cateva date specifice despre telefonul acesta:

Sistem de operare : iOS 5 (eu am iOS 9.3.6 , fiind maximum)
Capacitate de stocare : 12,6 GB (initial 16GB dar sistemul de operare ocupa si care la vremea aia era cv ok)
Ecran : 3,5" 640x960 pixeli , IPS LCD
Camere : Principala 8 MP 1080p@30fps , Secundara 2mp (cred) 480p@30fps
Baterie: 1432 mAh , incarcare 10w
Aparitie telefon : 4 Octombrie 2011
Lansare : 14 Octombrie 2011
Ram : 512 MB
Procesor : Apple A5
Greutate: 140G
Retea: 3G

Telefonul asta a fost bomba la vremea respectiva , dar si pretul de 190e lasa de gandit.
Mai jos o sa va las direct link-ul de la pozele telefonului.

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Cam asta este prezentarea. Vor mai urma prezentari pe viitor tinand cont ca am cateva telefoane old :)
Ultima oară modificat Sâm Sep 23, 2023 11:26 am de către lifev5, modificat 1 dată în total.
𝕷𝖎𝖋𝖊 𝖎𝖘 𝖘𝖍𝖔𝖗𝖙. 𝕸𝖆𝖐𝖊 𝖘𝖚𝖗𝖊 𝖞𝖔𝖚 𝖒𝖆𝖐𝖊 𝖎𝖙 𝖕𝖊𝖗𝖋𝖊𝖈𝖙.
Avatar utilizator
Ionut1510
Mesaje: 766
Membru din: Sâm Oct 15, 2022 2:54 pm
Localitate: Bacău
Contact:

Re: Prezentare iPhone 4S

Mesaj de Ionut1510 »

Super Și eu am avut tot un Samsung Galaxy Pocket 2 :D din păcate pe mine m-a f@tut toți nervii și l-am spart dar sincer nici nu regret treaba pe care am făcut-o.
L-am spart din motiv că era foarte slow zici că mergea în 5 fps-uri .Nici jocuri nu prea rula, memorie 4GB nah.Memorie RAM 512 MB nah. Până și un Samsung J3 2016 sau un S3 e mai bun decât rahatul ăla de Pocket 2
Revenind la iPhone-ul da arată uimitor.Un telefon foarte popular dar și ultimul telefon creat de Steve Jobs :(. Sticla pe Spate făcea telefonul să arate mult mai bine.
Ionut1510
Avatar utilizator
lifev5
Mesaje: 83
Membru din: Dum Sep 17, 2023 11:32 am

Re: Prezentare iPhone 4S

Mesaj de lifev5 »

Ionut1510 scrie: Sâm Sep 23, 2023 11:22 am Super Și eu am avut tot un Samsung Galaxy Pocket 2 :D din păcate pe mine m-a f@tut toți nervii și l-am spart dar sincer nici nu regret treaba pe care am făcut-o.
L-am spart din motiv că era foarte slow zici că mergea în 5 fps-uri .Nici jocuri nu prea rula, memorie 4GB nah.Memorie RAM 512 MB nah. Până și un Samsung J3 2016 sau un S3 e mai bun decât rahatul ăla de Pocket 2
Revenind la iPhone-ul da arată uimitor.Un telefon foarte popular dar și ultimul telefon creat de Steve Jobs :(. Sticla pe Spate făcea telefonul să arate mult mai bine.
Intr-adevar. iPhone-urile astea old arata mai bine ca astea noi :) Dar totusi pacat de Pocket 2-ul ala. Eu inca il am pe al meu dar nu-i mai merge touchscreen-ul =))
𝕷𝖎𝖋𝖊 𝖎𝖘 𝖘𝖍𝖔𝖗𝖙. 𝕸𝖆𝖐𝖊 𝖘𝖚𝖗𝖊 𝖞𝖔𝖚 𝖒𝖆𝖐𝖊 𝖎𝖙 𝖕𝖊𝖗𝖋𝖊𝖈𝖙.
Avatar utilizator
Ionut1510
Mesaje: 766
Membru din: Sâm Oct 15, 2022 2:54 pm
Localitate: Bacău
Contact:

Re: Prezentare iPhone 4S

Mesaj de Ionut1510 »

Rip :)) :))
Ionut1510
Scrie răspuns

Parteneri

WwW.IceGame.Ro WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM NGZ.RO HITONE T84MNmQ.png QWOZd2 V cs-banner Comunitate VirtualStrike